10 معجزه سفید کننده دندان خانگی

یکشنبه 3 بهمن 1400 سلامت
10 معجزه سفید کننده دندان خانگی

10 معجزه سفید کننده دندان خانگی

همه مدرم به دنبال روش هایی هستن تا دندان هایی سفید و زیبا داشته باشند. اکثر روش ها برای سفید کردن دندان ها هزینه های نجومی دارد.در اینجا چند نمونه روش خانگی و کم هزینه برای سفید شدن دندان ها معرفی شده است.

10 معجزه سفید کننده دندان خانگی

10 معجزه سفید کننده دندان خانگی

  • توت فرنگی له شده برای سفید کردن دندان

یکی از راه های سریع که ممکن است کمی عجیب هم به نظر برسد، مالیدن توت فرنگی های له شده بر روی سطح دندان است. این میوه به علت میزان اسیدی که
دارد می تواند خاصیت سفیدکنندگی داشته باشد. یک یا دو عدد توت فرنگی را له کنید و مسواک تان را درست مانند زمانی که مسواک می زنید داخل آن قرار دهید و مثل همیشه مسواک بزنید. بعد از این کار برای جلوگیری از آسیب به دندان هایتان، سعی کنید کاملا توت فرنگی را با شستن از روی دندان ها پاک کنید.

  •  روغن نارگیل برای سفید کردن دندان

یکی از روش های قدیمی که هندی ها در گذشته های دور از آن استفاده می کردند، شستن دندان ها با روغن نارگیل بود. اینکار را درست مانند زمانی که از دهان شویه استفاده می کنید، انجام دهید. طبق مطالعات علمی طولانی انجام شده بر روغن نارگیل، این مایع می تواند به عنوان سفیدکننده استفاده شود. این روغن به از بین بردن جرم های احتمالی روی
سطح دندان ها کمک می کند و نیز به ابتلا به بیماری مربوط به لثه نیز تا حد فراوانی جلوگیری می کند.

  •  ترکیب جوش شیرین و لیموترش برای سفید کردن دندان

آیا لیموترش واقعا دندان ها سفید می کند؟ کوتاه ترین پاسخ به این سئوال این است که بله. این ماده می تواند نقش یک سفید کننده طبیعی را بازی کند. ترکیب کردن یک قاشق چای خوری آب لیموی تازه با مقداری جوش شیرین برای سفید کردن دندان ها در خانه بسیار موثر است. جوش شیرین خصوصیت سایشی دارد و قیلیایی نیز است. بنابراین تعادل خوبی را درمقابل اسید لیمو ترش به وجود می آورد و ترکیب سفیدکننده ای برای دندان ها نیز به شمار می رود.

  • زغال برای سفید کردن دندان

اگر به دنبال این هستید که در سریع ترین زمان ممکن و در خانه دندان هایتان را کمی سفیدتر کنید از زغال استفاده کنید. زغال با ترکیب کردن اکسیژن و کلسیم کلراید، تاثیر فراوانی بر سفیدکردن دندان ها دارد. این همان ترکیبی است که در اغلب لکه برهای نوشیدنی هایی چون قهوه، چای و شراب استفاده می شود. مسواک خود را داخل مقداری ازپودر زغالی که کامل مطمئن شده اید سختی در آن وجود ندارد فرو ببرید و مانندمسواک زدن معمولی این بار با پودر زغال مسواک بزنید تا لکه های احتمالی روی دندان هایتان را تمیز کند.

10 معجزه سفید کننده دندان خانگی

10 معجزه سفید کننده دندان خانگی

  • پوست پرتقال برای سفید کردن دندان

مالیدن پوسته داخلی پرتقال بر روی سطح دندان یکی دیگر از راه های سفید کردن دندان است. قسمت سفیدی پوست پرتقال، البِدو albedo،،
ماده ای به نام لیمُنِم دارد که حاوی حلال های طبیعی است. این ماده در بسیاری از محصولات تجاری و سفیدکننده دندان نیز به کار برده می شود. برخلافسایر میوه ها، این بخش از پرتقال اسیدی نیست. بنابراین بدون اینکه آسیبیبه دندان برساند می تواند نقش سفیدکننده را بر عهده گیرد.

  •  برگ ریحان و روغن خردل برای سفید کردن دندان

از برگ های خشک شده ریحان و ترکیب آن با روغن خردل هم می توانید برای سفید کردن دندان ها استفاده کنید. ریحان می تواند کمی ساینده باشد اما ترکیب آن با روغن خردل، این خاصیت سایندگی را تعدیل می کند. همچنین می
توانید از ریحان تازه و مالیدن آن بر روی مسواک تان نیز استفاده کنید.ریحان ماده خوبی برای محافظت از لثه هاست و خردل هم خاصیت ضدباکتریایی و ضدعفونی کننده دارد که در کنار هم مخلوط مناسبی برای دندان به شمار می روند.

  • سرکه سیب برای سفید کردن دندان

سرکه سیب با دارا بودن خاصیت ضدباکتریایی می تواند به عنوان یکی دیگر از سفیدکننده های طبیعی استفاده شود که بسیاری از افراد از آن بی خبر هستند. می توانید مسواک تان را به آن آغشته کنید و مانند مسواک زدن این کار راانجام و سپس کمی از آن را در دهان خود مانند زمانی که مایعی را قرقره می کنید بگردانید. این ماده برای کشتن باکتری های احتمالی موجود در دهان و یا سطح دندان مناسب است.

  • ترکیب نمک دریا و جوش شیرین برای سفید کردن دندان

جوش شیرین یا سدیوم بیکربنات با خاصیت قلیایی که دارد می تواند به عنوان یک ماده طبیعی سفیدکننده دندان به کار برده شود. با خاصیت سایندگی ای که
دارد، لکه های احتمالی موجود بر روی سطح دندان ها را از بین می برد. نمک دریا نیز به عنوان یک ماده ضدباکتریایی که از آن به «اسکراب دندان» یاد میشود، با میزان اسیدی که دارد باکتری های دهانی را از بین می برد. ترکیب این دو ماده با هم می تواند تعادل مناسبی از مواد اسیدی و قلیایی مناسب سفید کردن دندان را فراهم آورد.

10 معجزه سفید کننده دندان خانگی

10 معجزه سفید کننده دندان خانگی

  • پودر زردچوبه برای سفید کردن دندان

این ماده به دلیل خاصیت ضد عفونی کننده ای و ضدباکتریایی که دارد در کنار دارا بودن مواد آنتی اسیدان برای سفید کردن دندان ها و برطرف کردن مشکلات مربوط به لثه بسیار مفید است. پودر زردچوبه با خاصیت سایندگی که دارد می تواند لکه های احتمالی روی سطح دندان ها را از بین ببرد. می توانید مسواک خود را به پودر زردچوبه آغشته کنید و یا از انگشت برای کشیدن آن بر روی سطح دندان ها استفاده کنید. سپس دهان، دندان ها و مسواک تان را به خوبی بشویید.

  •  خمیردندان خانگی سفیدکننده برای سفید کردن دندان

با تمامی مواردی که به آنها اشاره کردیم می توانید یک خمیردندان سفیدکننده خانگی درست کنید. ترکیبی از روغن نارگیل با بیکربنات موجود در جو شیرین، کمی آب لیموتوش تازه، چند قطره نعناع یا ریحان، می توانید یک لک بر مفید و طبیعی با خاصیت ضدعفونی و ضدباکتریایی با طعم و بوی خوب برای
خودتان تهیه و از آن برای هم سفیدی و خوش بو شدن دندان و دهان تان استفاده کنید.

عضله سازی چقدر زمان می‌برد

عضله سازی چقدر زمان می‌برد

شستشوی دهان با آب و نمک

شستشوی دهان با آب و نمک

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا