10 معایب پوشیدن شلوار جین تنگ

جمعه 28 آبان 1400 سلامت
مضرات پوشیدن شلوار تنگ

عارضه جانبی پوشیدن شلوار جین تنگ

شلوار جین تنگ یا شلوار ساق یکی از مدهای مورد علاقه بسیاری از نسل هزاره است. آنها دنج و مناسب هستند و می توان آنها را در هر نوع آب و هوایی پوشید.

با این حال، اگر شما از آن دسته زنانی هستید که عملاً با شلوار جین تنگ زندگی می‌کنند، ممکن است در معرض چندین مشکل سلامتی باشید. شلوارهای تنگ جریان خون را در پاها و پاها محدود می کنند. همچنین ممکن است به اعصاب پا و ساق پا آسیب برساند.

 

در اینجا لیست مختصری از اثرات مضر پوشیدن شلوار جین تنگ در دراز مدت آورده شده است.

مضرات پوشیدن شلوار تنگ

مضرات پوشیدن شلوار تنگ

1. پوشیدن شلوار جین تنگ می تواند منجر به برفک واژن در زنان شود

برفک یک عفونت قارچی شایع واژن در زنان است. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که بهداشت مناسب در قسمت های خصوصی شما رعایت نشود یا برای مدت طولانی شلوارهای تنگ بپوشید. علائم ممکن است شامل خارش، سوزش و ترشحات سفید رنگی از واژن باشد.

شلوار جین تنگ به واژن شما فضایی برای تنفس نمی دهد و باعث تجمع عرق در آن پایین می شود. اگر از دفع مکرر برفک رنج می برید ممکن است ارزش آن را داشته باشد که آنها را کنار بگذارید.

 

2. مرالژی پاراستتیکا

سندرم شلوار لاغر که از نظر پزشکی به عنوان مرالژی پاراستتیکا شناخته می شود، نوعی آسیب عصبی است که در ران ها رخ می دهد. علت آن پوشیدن شلوار جین تنگ با کمر کم است که دور ران ها تنگ است. این می تواند به عصب پوستی جانبی فمورال در قسمت خارجی ران آسیب برساند.

از علائم این بیماری می توان به بی حسی و گزگز در ران ها اشاره کرد. این وضعیت به طور گسترده در بین افراد چاق گزارش شده است.

 

3. تحریک پوست

سوزش پوست می تواند یکی از عوارض جانبی رایج پوشیدن شلوار جین تنگ باشد

سوزش پوست یکی از عوارض جانبی رایج پوشیدن لباس های تنگ است. این به دلیل ساییدگی پوست توسط پارچه و عدم جریان هوا به پوست رخ می دهد. ممکن است باعث قرمزی، خارش و عفونت های پوستی شود.

یکی از معمولترین عوارض پوشیدن شلوارهای تنگ است در قسمت داخلی ران شروع به خارش می کند و با قرمزی همراه است. این عارضه پوشیدن شلوار تنگ در صورت عدم درمان پیشروی می کند.

به هر اندازه که شلوار تنگ تر و درصد نخ آن کمتر باشد، با افزایش دمای بدن و تعریق بیشتر عوارض پوستی بیشتر خواهد بود.

 

4. وقفه در گردش خون

شلوار جین تنگ و ساق می تواند جریان خون را در پاها و پاها محدود کند. این می تواند در دراز مدت منجر به مشکلات جدی شود، به ویژه برای افرادی که قبلاً از سایر بیماری ها مانند دیابت، چاقی و آسیب عصبی رنج می برند.

 

5. سوزش سر دل

پوشیدن لباس های تنگ دور کمر نیز می تواند منجر به سوزش سر دل شود

لباس های تنگ دور کمر می تواند اثرات نامطلوبی بر هضم داشته باشد. شلوار جین تنگ با کمر بلند ممکن است در اطراف ناحیه شکم خیلی تنگ باشد. این می تواند منجر به سوزش سر دل یا اسیدیته به دلیل برگشت اسید معده به لوله غذا شود.

 

مضرات پوشیدن شلوار تنگ

مضرات پوشیدن شلوار تنگ

6. عفونت های قارچی

عفونت های قارچی در ناحیه کشاله ران مانند کچلی و اینترتریگو (بثورات بین چین های پوست) می تواند با پوشیدن شلوار جین تنگ به دلیل تجمع بیش از حد عرق در این ناحیه و عدم گردش هوای مناسب ایجاد و تشدید شود.

 

7. ولوودینیا

ولوودینیا وضعیتی است که باعث درد مزمن در اطراف فرج یا دیواره های بیرونی واژن می شود. برخی مطالعات گزارش می دهند که پوشیدن شلوار جین تنگ می تواند یک عامل خطر برای ایجاد ولوودینیا، برفک واژن یا سایر عفونت های واژن در زنان باشد.

 

8. آسیب دائمی عضلانی

یک مجله عصب شناسی اخیرا مورد زنی را منتشر کرده است که به دلیل چمباتمه زدن با شلوار جین نازک از آسیب شدید عضلانی یا رابدومیولیز رنج می برد. این به دلیل کاهش جریان خون در عضلات پا در هنگام پوشیدن شلوار تنگ رخ می دهد.

 

9. ناباروری در مردان

مردانی که شلوار جین تنگ می پوشند در معرض خطر پیچ خوردگی بیضه یا پیچ خوردن بیضه ها هستند. این می تواند برای بیضه ها بسیار مضر باشد و منجر به کاهش تعداد اسپرم یا ناباروری شود.

 

10. لخته شدن خون

پوشیدن شلوار جین تنگ نیز ممکن است منجر به لخته شدن خون شود

جریان خون ضعیف ممکن است خطر لخته شدن خون را افزایش دهد، به ویژه در افرادی که قبلاً از بیماری هایی مانند اختلالات لخته شدن (مانند ترومبوسیتوز)، فشار خون بالا و کلسترول بالا رنج می برند.

 

مضرات پوشیدن شلوار تنگ

مضرات پوشیدن شلوار تنگ

سایر مضرات پوشیدن شلوار تنگ

علاوه بر مواردی که ذکر شد پوشیدن شلوار تنگ می تواند در طولانی مدت عارضه هایی را در بدن ما ایجاد کند که شایع ترین آنها عبارتند از:

  • بی حسی پاها
  • سر درد و تاری دید
  • یبوست و نفخ شکم
  • اختلال در تنفس و تنگی نفس
  • غش کردن
  •  مشکلات مثانه
  • سوزش معده
کاهش تورم ناشی از آسیب

6 راه برای کاهش تورم ناشی از آسیب

میوه های خشک

میوه های خشک - 5 دلیل برای اینکه نباید زیاد بخورید!

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا