10ستاره نقل و انتقالات زمستانی درلیگ ایران

پنج‌شنبه 22 آذر 1397 ورزشی
10ستاره نقل و انتقالات زمستانی درلیگ ایران

 

 

1. مهدی طارمی؛ بازگشت با پیراهن سرخ؟

 

پس از یک سال نسبتا ناموفق در قطر، حالا پس از جدایی بریتانیایی های تراکتور و بازشدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس، مهدی طارمی نیز به بازگشت به فوتبال ایران نزدیک شده است. او که در لیگ های چهاردهم، پانزدهم، شانزدهم و هفدهم 4 فصل موفق را با پرسپولیس سپری کرد و به یکی از محبوب ترین بازیکنان باشگاه تبدیل شد، در الغرافه نتوانست فرم خوبش را پیدا کند و هیچ بدش نمی آید اگر پیشنهادی بود، بار دیگر پیراهن تیم محبوبش را بر تن کند. البته جدایی استوکس و اروین از تراکتور باعث شده تا او یکی از گزینه های تیم تراکتورسازی هم باشد. محمد تقوی نیز در این باره گفته بود ترجیح می دهد یک مهاجم ایرانی خوب و ملی پوش را به جای یک خارجی در ترکیب داشته باشد.

 

01363156

 

2. رضا قوچان نژاد؛ جانشین استوکس، آلترناتیو طارمی

 

مهاجم سابق تیم چارلتون انگلستان نیز یکی دیگر از گزینه های تیم تراکتورسازی برای پر کردن جای مهاجمان خارجی اش به حساب می آید و البته باتوجه به نیاز پرسپولیس در این قسمت از زمین، نام او در اطراف باشگاه پرسپولیس نیز شنیده می شود. قوچان نژاد 31 ساله پس از پایان جام جهانی از تیم ملی خداحافظی کرد و سپس راهی آپوئل نیکوزیای قبرس شد اما حالا به مهاجم سوم این تیم تبدیل شده و به نظر می رسد پس از شایعات چندین و چند ساله، این بار دیگر به شکل رسمی به لیگ ایران خواهد پیوست. باتوجه به یکسان بودن مدیر برنامه های قوچان نژاد با دژاگه و شجاعی، احتمال حضور او در تیم سرخپوش تبریزی افزایش یافته است.

 

01337815

 

3. سرور جپاروف؛ در انتظار نرمش

 

هافبک 36 ساله ازبکستانی می تواند یکی دیگر از انتقال های مهم در زمستان باشد. او در تابستان از استقلال جدا شد و به ژتیسو قزاقستان پیوست اما بدون شک این تیم نه چندان بزرگ، نمی تواند برای کسی که طعم بازی در استقلال را چشیده، راضی کننده باشد. هواداران آبی پوش هم که جدایی جپاروف را یکی از دلایل ناکامی تیمشان در ابتدای فصل می دانند، شور و اشتیاق زیادی برای حضور دوباره این هافبک در تیمشان دارند. البته بعید است فتحی با مبلغ درخواستی جپاروف که در تابستان مطرح شده بود، موافقت کند و برنده 2 توپ طلا باید نرمش بیشتری در مذاکرات از خود نشان دهد.

 

01363175

 

4. فرشاد احمدزاده؛ سه راهی تهران و تبریز و اصفهان

 

وینگر سابق تیم های پرسپولیس و تراکتور که در لیست آماده باش کی روش نیز جای دارد، پس از سه فصل موفق با پیراهن شماره 10 پرسپولیس، در روزهای محرومیت این تیم تصمیم گرفت راهی فوتبال اروپا شود اما لیگ لهستان را برای ادامه فوتبالش انتخاب کرد. او در وورتسلا اشلونسک نتوانست جای خود را پیدا کند و بارها از سوی رسانه های لهستانی مورد انتقاد قرار گرفت و حتی شنیده ها حکایت از نارضایتی سرمربی این تیم از عملکرد احمدزاده دارد. او در مصاحبه اش اعلام کرد که علاقه بسیار زیادی برای بازگشت به پرسپولیس دارد اما عده کثیری از هواداران سرخ در شبکه های اجتماعی نظر منفی خود را درباره این انتقال اعلام کرده اند و همین موضوع باعث شده تا تیم تراکتورسازی به عنوان مقصد احتمالی احمدزاده در صورت بازگشت به ایران باشد. البته برانکو او را به عنوان دفاع چپ زیر نظر دارد و بعید است اگر سرمربی پرسپولیس او را بخواهد، هواداران روی نظر فعلی شان پافشاری کنند. البته او از تیم سپاهان نیز پیشنهاداتی دارد.

 

01363157

 

5. وحید امیری؛ گران قیمت و کم تاثیر اما سر به زیر

 

وینگر تکنیکی تیم ملی ایران در این روزها باتوجه به گل دقیقه 97 با پیراهن ترابزون شرایط نسبتا مساعدی را تجربه می کند امااگر قرار به بررسی تمام نیم فصل باشد، نمی توان کارنامه امیری در ترکیه را موفق قلمداد کرد. او که 4 فصل فوق العاده با پرسپولیس و نفت داشت، در تابستان با قراردادی نسبتا گران قیمت راهی یکی از تیم های بزرگ ترکیه یعنی ترابزون شد اما آنجا اغلب روی نیمکت نشست. حالا مسئله ای که باعث شده وحید امیری در آستانه جدایی از ترابزون باشد، قرارداد 1.4 میلیون دلاری او در شرایط بحرانی اقتصادی ترابزون است. همچنین هواداران پرشمار این تیم انتظار دارند مدیران این باشگاه در زمستان با خرید چند بازیکن گران قیمت و نام آشنا مهیای رقابت در نیم فصل دوم سوپرلیگ ترکیه شوند. یکی از رسانه های ترکیه ای درباره او نوشته بود که امیری بازیکن بسیار سر به زیری است و توانست با گل دقیقه 97 ثمره تلاش هایش در تمرینات را بگیرد.

 

01363155

 

6. مرتضی پورعلی‌گنجی؛ جستجوی رویا فعلا در اروپا

 

پورعلی‌گنجی قراردادی دو ساله با تیم اوپن بلژیک دارد و پس از اتمام دوره نقاهت پس از مصدومیت نیز به ترکیب اصلی این تیم اضافه شده اما اوپن در رده های انتهایی لیگ بلژیک جای دارد و شاید تیم مناسبی برای مدافع توانمند تیم ملی ایران نباشد. این مدافع 26 ساله البته پیش تر اعلام کرده که فعلا سودای بازگشت به لیگ ایران را ندارد اما خبرهایی مبنی بر پیشنهاد 2 تیم مدعی به این بازیکن است. او 4 سال است که از فوتبال ایران دور شده و اگر در زمستان بتواند به تیم بزرگتری خواهد پیوست اما در غیر این صورت یا همچنان در نماینده آکادمی اسپایر قطر در اروپا خواهد ماند یا این که به پیشنهادهای داخلی اش فکر خواهد کرد.

 

01363174

 

7. امید نورافکن؛ امیدِ استقلال در راه تهران

 

هم تیمی علی قلی زاده پس از دوره بسیار موفق در تیم استقلال نتوانسته در شارلروا به شرایط آرمانی برسد. او که سودای پوشیدن پیراهن تیم ملی از راه لژیونرشدن را داشت، حالا به سکونشین در فوتبال بلژیک تبدیل شده و این اتفاق برای بازیکن 21 ساله، هیچ خوشایند نیست. آبی ها علاقه زیادی به خرید این بازیکن جوان دارند و حتی امکان دارد به صورت قرضی نورافکن را برگردانند و سپس برای خرید قطعی اش تلاش کنند. فتحی در این باره پیش تر گفت: ما 50 هزار دلار نورافکن را واگذار کردیم و 300 هزار دلار را بخشیدیم و اکنون در حال مذاکره هستیم تا ایشان را برگردانیم. کار سختی است مگر اینکه باشگاه شالروا همکاری کند.

 

01363172

 

8. اکبر ایمانی؛ سرنوشت نامعلوم پسر پارس آباد

 

هافبک سابق تیم پدیده یکی از شاه ماهی های نقل و انتقالات زمستانی به حساب می آید. او که در صنعت نفت نتوانست در زمین حاضر شود، حالا به خاطر مشکلات خانوادگی در صدد جدایی است و باتوجه به نیاز تیم تراکتورسازی به بازیکنی نظیر او، شنیده می شود تراکتوری ها مشتری پروپاقرص این بازیکن اهل پارس آباد مغان به حساب می آیند. ایمانی 26 ساله که سابقه بازی در سپاهان و ذوب آهن را هم دارد، امیدوار است با انتخابی درست در زمستان بار دیگر به پیراهن تیم ملی برسد.

 

01363173

 

9. یونس دلفی؛ بالاخره در قاره سبز؟

 

از آغاز لیگ هفدهم خبر انتقال دلفی به PSV آیندهوون یکی از مهم ترین اخبار فوتبال ایران بود. این بازیکن که از جمله بازیکنان متولد سال 2000 در لیگ برتر به حساب می آید، در نهایت راهی این تیم هلندی نشد اما خودش می گوید تمام تلاشش را خواهد کرد تا در سن پایین به فوتبال اروپا برود. او اگر راهی اروپا نشود، بعید است در استقلال خوزستان بماند و شاید یکی از سورپرایزهای سرخابی های پایتخت در زمستان باشد.

 

01297636

 

10. رشید مظاهری؛ بیرانوند انتقال را استارت میزند؟

انتقال رشید مظاهری به تیم پرسپولیس، در صورت جدایی بیرانوند کلید خواهد خورد. بیرانوند در ابتدای فصل هم پیشنهاداتی از اروپا داشت اما قرارداد بلند مدت با پرسپولیس و محرومیت این تیم از نقل و انتقالات سبب شد تا این گلر لرستانی در پرسپولیس بماند. حالا اگر بیرانوند به اروپا برود، سرخ ها به دنبال رشید مظاهری خواهند رفت و امکان دارد گلر 31 ساله ذوب آهن، در نیم فصل دوم شاگرد برانکو شود.

 

01363154

منبع:ورزش سه

نتیجه بازی استقلال و پدیده امروز 22 آذر ماه 97

نتیجه بازی استقلال و پدیده امروز 22 آذر ماه 97

پخش زنده آخرین بازیهای نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال ایران

پخش زنده آخرین بازیهای نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال ایران

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا