گیاه آپارتمانی برگ بیدی

دوشنبه 14 آذر 1401 گل و گیاه

آرایه شناسی برگ بیدی

فرمانرو: گیاهان

تیره: برگ‌بیدیان

سرده: Commelina

 

توضیحاتی درباره گیاه برگ بیدی

یکی از گیاهانی که در شرایط آب و هوایی آپارتمان ها خوب رشد میکند برگ بیدی است. برگ بیدی یک گیاه زینتی و آپارتمانی زیبا است که باید آن را به صورت آویزان دکور کرد. برگ بیدی دارای برگ های نوک تیزی است که هر برگ چند رنگ متفاوت دارد.نام دیگر گیاه برگ بیدی Tradescantia albiflora می باشد. گیاه بومی آمریکای جنوبی است و برگ های آن به گونه ای زیبا می تواند آویز و زینت بخش خانه باشد. برگ های این گیاه به شکل تخم مرغی، پهن و بدون دم برگ هستند.

توضیحاتی درباره گیاه برگ بیدی

توضیحاتی درباره گیاه برگ بیدی

این گیاه داری ۶۰ گونه از گیاهان خشبی و علفی چند ساله می باشد. این گیاه به سرعت در آب و یا خاک ریشه می دهند. از اواسط بهار تا اواخر تابستان که گیاه مادری تجدید رشد کرده و شاخه ها آن باید سرزنی و جوان شوند، می توانید شاخه های هرس شده را به طول ۵/۷ سانتیمتر جدا کرده و هر ۵ قلمه را در گلدانی با قطر دهانه ۹ سانتیمتر حاوی کمپوست خصوص بذر و قلمه قرار دهید.

خاک را نسبتا مرطوب کنید و گلدان را در دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و نور کافی نگه دارید. پس از ۲ تا ۳ هفته ریشه دهی انجام می‌شود و شما می توانید مقدار آبیاری را بیشتر کرده و با کود مایع آنها را تغذیه کنید. در شرایط مشابه، قلمه در آب نیز ریشه خوهند داد.

 

نور مناسب برای برگ بیدی

این گیاه، در سایه و نور متوسط  به خوبی رشد میکند. البته انواع ابلق و بنفش آن به نور بیشتری نیاز دارند

نور مناسب برای برگ بیدی

نور مناسب برای برگ بیدی

آبیاری مناسب برای برگ بیدی

به آبیاری متوسط نیاز دارد و باید اجازه دهید که بین دو آبیاری، سطح خاک این گیاه خشک شود. بهتر است این گیاه در تابستان، حدود ۲ تا ۳ بار در هفته آبیاری شود. در زمستان نیز باید این میزان آبیاری کمتر شود. اگر گیاهتان بصورت آویز از سقف در گلدان نگهداری میشود، باید آن را بیشتر آبیاری کنید؛ زیرا همواره گرما به سمت بالا رفته و گیاه، نیاز آبی بیشتری نسبت به قبل پیدا میکند.

شرایط نگهداری و مراقبت گیاهان آپارتمانی

 خاک مناسب برای برگ بیدی

خاک نیمه سبک (که مخلوطی از خاک باغچه، ماسه و خاک برگ است)، برای این گیاه توصیه میشود.

آفات برگ بیدی

آفات برگ بیدی

آفات برگ بیدی

  • در صورتی که برگ های گیاه برگ بیدی حالتی آبکی و نرم به خود گرفت باید بدانید که محیطی که در آن قرار دارد سرد بوده و احتیاج به محیطی با هوای گرم تر دارد. دمای مناسب رشد این گیاه ۳۰ درجه سانتی گراد می باشد.
  • اگر برگ های گیاه برگ بیدی ضخیم و سبز روشن شوند، تغذیه مصنوعی که گیاه داشته بیشتر از حد بوده است. برای این که رنگ ابلق برگ ها برگردد بهتر است که تغذیه ی آن را متوقف کنید و از کودهای شیمیایی کمتر استفاده نمایید.
  • در صورتی که نوک برگ های گیاه به طرف بالا برگشت و بعد از آن سقوط كرد، آب و هوای محیطی که در آن قرار دارد گرم و خشک بوده است. در این حالت بهتر است که گیاه را به مکان خنک تری ببرید تا حالت طبیعی خود را بازیابد.

 

 

معرفی گیاه فیکوس بلک کم نور ترین گیاه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا