خلیج تویوما

سه‌شنبه 29 تیر 1400 جاذبه های گردشگری
خلیج تویاما

خلیج تویوما

خلیج تویاما:مجمع الجزایر ژاپن از نظر سواحل و خلیج های زیبا بسیار غنی است. برخی عجایب واقعی طبیعت هستند و واقعاً ارزش دیدن دارند. این مورد خلیج تویاما است که متعلق به زیباترین خلیج های جهان است که در ساحل ژاپن به نام ساحل شمالی هونشو  ژاپن واقع شده است.

خیلج تویوما در کجا واقع است

خلیج تویاما خلیجی است که در سواحل شمالی منطقه هوکوریکو هونشو ژاپن واقع در دریای کشور ژاپن واقع شده است.

این خلیج  در کشور ژاپن با استانهای ایواماوا و ایشیکاوا هم مرز است. این خلیج به دلیل سراب های موجود در افق در ماه های زمستان و به دلیل تخم ریزی برای ماهی مرکب کرم شب تاب معروف است.

این یکی از سه خلیج بزرگ کشور است و استان تویاما از فاصله مساوی با توکیو ، ناگویا و اوزاکا برخوردار است

 

خلیج شگفت انگیز تویوما

خلیج شگفت انگیز تویوما

چرا خلیج تویاما در واقع “مخزن ماهی طبیعی” است.

هر ساله ، بین مارس و ژوئن ، ساحل 14 کیلومتری خلیج تویاما ژاپن با رنگ آبی روشن می شود. نمایش نور الکتریکی ساخته دست بشر نیست. این یک پدیده طبیعی است که توسط هزاران سفالوپود بیولومینسنت معروف به “کرم شب تاب مروارید درخشان” ایجاد می شود. این موجودات جذاب معمولاً در زیر 1200 فوت زیر آب زندگی می کنند ، اما در طول هفتمین دوره هوتارو (ماهی مرکب کرم شب تاب) بر امواج فشار می آورند.

در زمستان ، اختلاف در تراکم و درجه حرارت لایه های هوا به طور منظم علاوه بر ساحل بیولومینسانس آن باعث معروفیت خلیج در خارج از کشور می شود. در شب های بهار ، خلیج توسط ماهی مرکب های کوچک حدود ده سانتی متری “Hotaru Ika (کرم شب تاب” ماهی مرکب) آبی شفاف می شود و اندام های کوچکی در امتداد شاخک ها و اطراف چشم خود نور آبی ساطع می کنند. آنها برای تولید مثل در چندین میلیون نفر جمع می شوند و نیروی امواج آنها را به ساحلی که در آن جمع می شوند سوق می دهد و با ارائه یک منظره باشکوه شبانه هزاران گردشگر را به خود جذب می کند.

سرزمین گل‌فشان ایران

 

خلیج شگفت انگیز تویوما در ژاپن

خلیج شگفت انگیز تویوما در ژاپن

موزه بندر ماهیگیری استان تویاما

موزه بندر ماهیگیری پایین هوتارو نامریکاوا ، استان تویاما ، تنها موزه جهان است که به ماهی مرکب کرم شب تاب اختصاص داده شده است. این موزه هر ساله بین مارس و مه تورهای گردشگری ماهی مرکب کرم شب تاب را انجام می دهد. قایق گشت و گذار اندکی پس از ساعت 03:00 از بندر خارج می شود ، و یک سفر کوتاه به شبکه های ثابت واقع در حدود 1 تا 2 کیلومتری ساحل انجام می دهد. همانطور که ماهیگیران در تورهای خود حمل می کنند ، نور مرکب کرم شب تاب باعث درخشش سطح دریا می شود و باعث می شود گردشگران از لذت لذت ببرند.

این ماهی مرکب ها نیز از غذاهای محبوب منطقه هستند. معمولاً ماهی مرکب با سرکه عالی با Sake محلی خورده می شود.

ماهی مرکب Firefly در ژاپن یکی از غذاهای خوشمزه به حساب می آید و روش های زیادی برای خوردن آنها وجود دارد – خام ، کبابی ، خورشتی یا گیجگاهی. گزارش های سفر بی بی سی ترجیح می دهد زندگی در چشم های پاپ را از ماهی مرکب خام تازه صید کرده و کامل بلعید. همچنین سوشی ماهی مرکب یا ساشیمی تازه وجود دارد

 

ماهی مرکب غذای محبوب  در ژاپن

ماهی مرکب غذای محبوب  در ژاپن

 

دیدنی های استان تویاما ژاپن

استان تویاما نه تنها خط ساحلی غنی را ارائه می دهد ، بلکه وجود کوه های آلپ ژاپن نیز تنوع باشکوهی از مناظر را به ارمغان می آورد.
رشته کوه پویای تاتایاما را در پشت خلیج تویاما مشاهده خواهید کرد که در آن تا ارتفاع 3000 متر برج ساخته شده است.

علاوه بر زیبایی های طبیعت ، شما می توانید یک دهکده تاریخی به نام Gokanuma را که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است  و این روستا در بین گردشگران بسیار محبوب است ، را ببینید.

در این  روستا خانه ها به سبک گاشو معماری منحصر به فرد دارد که  به دلیل کمیاب بودن و منحصر به فرد بودن یکی از مهم ترین انواع خانه های کشاورزی در ژاپن است که قدمت این خانه ها می تواند به اوایل قرن نوزدهم بازگردد. این روستا توسط طبیعت احاطه شده است و فضای افسانه ای را ایجاد می کند.

 

دهکده تاریخی در خلیج تویوما

دهکده تاریخی در خلیج تویوما

زیباترین بناهای آجری و گلی

10 بنای شگفت انگیز و زیباترین بناهای آجری و گلی در جهان

عجایب هفت‌گانه

عجایب هفت‌گانه/7 عجایب جهان باستان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا