۹کار ممنوعه بعد از دعوای زن و شوهری چیست

جمعه 25 اسفند 1396 سلامت
۹کار ممنوعه بعد از دعوای زن و شوهری چیست
در این مطلب 10 واکنشی را که بعد از دعوای زن و شوهری به هیچ عنوان نباید از شما سر بزند، چه مشکلتان را حل کرده باشید و چه در حین و بین بخشش و گذشت باشید عنوان کرده ایمزن و شوهرها پس از بحث با هم کارهای اشتباهی را انجام می دهند که به تثبیت و طولانی تر شدن ناراحتی بسیار کمک می کند. ما در این مطلب چند مورد از کارهای ممنوعه بعد از دعوای زن و شوهری را یادآور شده ایم که توصیه اکید داریم آنها را ترک کنید و دیگر تکرار نکنید .
فال روزانه

بعد از دعوای زن و شوهری چه کارهایی نباید انجام داد

دعوا ی زن و کاملاً طبیعی و سالم است . شما دو آدم کاملاً جدا از هم هستید و گاهی اوقات ممکن است نظرات متفاوتی داشته باشید. اما چیزی که شاید متوجه آن نشوید این است که چیزهایی که بعد از دعوا به زبان می آورید، به همان اندازه حرف هایی که در لحظات داغ و آتشین عشق بازی می زنید، اهمیت دارند. اینجا 10 واکنشی را عنوان می کنیم که بعد از دعوا به هیچ عنوان نباید از شما سر بزند، چه مشکلتان را حل کرده باشید و چه در حین و بین بخشش و گذشت باشید .

1 . سرد برخورد نکنید
اگر بعد از دعوا با همسر به کمی زمان و فضا نیاز دارید، هیچ اشکالی ندارد؛ فقط باید به او بگویید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد بعد از دعوا مرتکب می شوند این است که زبانشان را می دوزند. اگر بعد از دعوا او را نادیده بگیرید، ممکن است تصور کند که می خواهید مجازاتش کنید و این باعث می شود دفعه بعد او هم احساسش را با شما در میان نگذارد. درعوض بگویید، «عصبانیت من به اندازه تو زود از بین نمی رود، 24 ساعت به من زمان بده، مطمئن باش خوب می شوم. اگر بهتر نشدم آنوقت درموردش حرف می زنیم .»

2 . حرف هایش را در مغزتان نگه ندارید
همه حرف هایی که همسرتان در طول دعوا می زند باید همانجا بماند. اگر در طول دعوا چیزی می گوید که اذیتتان می کند، به او بگویید که حرف هایش ناراحتتان می کند. اگر روز بعد هم حرف هایش هنوز اذیتتان می کرد، به خودتان کمی فضا بدهید و خیلی زود به او نزدیک نشوید .

دعوای زن وشوهری کنترل

3 . اگر هنوز ناراحت است به یک «متاسفم» بسنده نکنید
یک « معذرت می خواهم» یا «متاسفم» خشک و خالی وقتی هنوز از دستتان ناراحت است، برای او کافی نیست. باید توضیح دهید که چرا عذر می خواهید. پس بهتر است بگویید، «متاسفم که…» یا «معذرت می خواهم که ….» و در ادامه آن هم باید بگویید، «در آینده سعی می کنم…» و در جای خالی توضیح دهید که چطور آن اشتباه را دوباره مرتکب نخواهید شد .

4. برای دعوا کردنتان بهانه نیاورید
دعوا کردنتان را می توانید گردن میلیون ها چیز بینذازید:اینکه روز کاری بدی داشته اید، سردرد داشته اید، شب خوب نخوابیده اید و … درواقع، زوج هایی که خواب خوب و کافی ندارند، بیشتر با هم دعوا می کنند. باوجود این ها، انداختن تقصیر به گردن چیزهای دیگر، در حق خودتان و همسرتان عادلانه نیست. دلیل دعوا اطلاعات است. اگر عصبانی یا ناراحت هستید، اینها اطلاعاتی است که همسرتان باید بداند. دفعه بعدی که روز بدی سر کار داشتید، قبل از اینکه به خانه برسید، به همسرتان اطلاع دهید. با این روش او می فهمد که احتمالاً آسیب پذیرتر از روزهای عادی خواهید بود .

5 . اگر دوباره موضوع دعوا را به میان کشید، بی تفاوت نباشید
اگر فقط چند دقیقه از دعوایتان گذشته است، به همسرتان بگویید بعد از اینکه فکرهایش را کرد، هر سوال یا حرفی دارد می شنوید. اگر بعد از چند روز خواست دوباره موضوع دعوا را به میان بیاورد، پشتتان را به او نکنید. ارتباط غیرکلامی خیلی وقت ها بدتر از فریاد کشیدن است. اگر متوجه شده اید که به او بی محلی کرده و نادیده اش گرفته اید، برگردید، از او عذرخواهی کرده و به حرف هایش گوش دهید .

دعوای زن وشوهری

6 . به نیش زدن ادامه ندهید
اگر هنوز از او ناراحتید، به شما این اجازه را نمی دهد که حرف های نیش دار بزنید. هیچوقت به او توهین نکنید. فراموش کردن توهین ها کار خیلی سختی است. درعوض وقتی آرام بودید، از او بخواهید به حرف هایتان گوش کند و برایش توضیح دهید که چرا هنوز ناراحتید .

7. روی اینکه چه چیز باعث آن دعوا شده است متمرکز نشوید
بهتر است انرژی تان را روی راهکارهایی برای آن مشکل متمرکز کنید. به جای اینکه علت دعوا را در ذهنتان مدام مرور کنید، سعی کنید شب خوبی را بگذرانید. فرق بین یک دعوای خوب و یک دعوای بد در این است که به راه حل رسیده باشید یا نه .

8. نگویید، «منظوری نداشتم »
گفتن این مثل این است که بخواهید نوشته یک خودکار را با پاک کن پاک کنید. فقط اوضاع را بدتر می کند و همسرتان هم در پاسخ خواهد گفت، «چرا منظور داشتی». اینکه مدام چیزهایی که گفتید یا نگفتید را مرور کنید، ببینید منظوری داشته اید یا نداشته اید، باعث می شود همه تمرکزتان روی گذشته باشد تااینکه بخواهید راه حلی برای آن وضعیت پیدا کنید. اگر او به شما گفت که منظوری نداشته است، شما در پاسخ بگویید، «شاید منظوری نداشته ای اما من اینطور حس کردم. پس لطفاً در آینده این کار را تکرار نکن .»

9. بخاطر اینکه دعوا کرده اید خودخوری نکنید
دعوا کردن نشانه این است که هر دو شما هنوز روی رابطه تان کار می کنید و رابطه تان برایتان مهم است و این خیلی مثبت است. ممکن است خیلی زوج ها را ببینید که می گویند قبلاً خیلی دعوا می کردند اما الان آسان گیرتر شده اند . این اصلاً نشانه خوبی نیست! معنی آن این است که می خواهند آن رابطه، هرطور که هست، پیش رود، و این دقیقاً چیزی است که قبل از جدایی یا خیانت اتفاق می افتد. پس ازاینکه با هم دعوایتان می شود و هنوز خیلی چیزها در رابطه برایتان اهمیت دارد، خوشحال باشید، نه ناراحت !

دعوای زن وشوهری

زبان بدن وقت دعوا

وقتی با هم دعوا و مخالفت می کنید بدنتان هم در این مشاجره شرکت می کند حتی خیلی بیشتر از کلماتی که بیان می کنید. خیلی از ما حرف هایمان را مستقیم و بدون رودربایستی نمی زنیم اما بدن ما خوب نشان می دهد که چه می گوییم.

ـ وقتی دست هایتان را دور سینه تان می بندید کاملاً مشخص است که احساس بی دفاعی یا تهاجم می کنید. اگر همسرتان زبان بدن را بلد باشد خیلی خوب می فهمد که با گره کردن دست هایتان دور سینه در حالت دفاعی قرار گرفته اید و به شدت ترسیده اید.

ـ وقتی پشت به همسرتان حرف می زنید. یعنی خیلی عصبانی هستید و سعی می کنید خودتان را نشان ندهید. وقتی دیگری شما را عصبانی می کند پشت کردن به او اولین کاری است که برای ابراز انزجار از آن انجام می دهید.

ـ وقتی انگشت اشاره را به سوی دیگری نشانه می گیرید یعنی او را مسبب و منشا درگیری می دانید و او مقصر اتفاقاتی است که افتاده است. حتی اگر در ظاهر این مسأله را عنوان نکنید این پیام را با دستتان انتقال می دهید.

ـ وقتی سعی می کنید از همسرتان رو برگردانید به این معنی است که از این وضعیت ناراحت هستید و می خواهید هر طور شده از بحث دور شوید.

ـ با گرد کردن چشم ها، ادا در آوردن و تغییر حرکات صورتتان موقع دعوا به همسرتان نشان می دهید که هیچ اهمیتی به چیزی که می گوید نمی دهید و بهایی برای حرف هایش قائل نیستید. این البته راهی است برای اینکه حق به جانب باشید و تأکید کنید که شما راست می گویید و او حرف بی ربط و اشتباهی می زند.

آدم ها با زبان بدن اشاره های مختلفی به آنچه در ذهنشان دارند می کنند. اما به طور کلی این چند نمونه بسیار رایج و قابل فهم است. زبان بدن را بشناسید و هشدارها و پیام هایش را خیلی خوب دریافت کنید. با این روش بهتر می فهمید چه باید بگویید، چه رفتاری بکنید و در انتظار چه چیزهایی باشید .

۲۵ اتفاق وحشتناکی که در صورت نخوابیدن شما می‌افتد

۲۵ اتفاق وحشتناکی که در صورت نخوابیدن شما می‌افتد

خواب یا ورزش، کدام برای سلامتی مفیدتر است؟

خواب یا ورزش، کدام برای سلامتی مفیدتر است؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا