۶ نکته برای افرادی که قصد خرید خانه دارند

پنج‌شنبه 14 اردیبهشت 1402 فناوری

۶ نکته برای افرادی که قصد خرید خانه دارند

اگر به دنبال خرید خانه یا ملک هستید، حتما این مقاله را مطالعه کنید. خانه دار شدن برای اولین بار برای همه جذاب است، اما بدون تجربه ممکن است اشتباهاتی رخ دهد که در نهایت باعث پشیمانی شوند. در اینجا به بررسی روش‌هایی برای جلوگیری از این اشتباهات هنگام خرید خانه می‌پردازیم.

۶ نکته برای افرادی که قصد خرید خانه دارند

۶ نکته برای افرادی که قصد خرید خانه دارند

با عقل تصمیم بگیرید نه قلب

خیلی از افراد که برای مرتبه اول قصد خرید خانه دارند به دلیل شوق و اشتیاق، احساسی رفتار می‌کنند و خیلی از موارد مهم و کاربردی را فراموش می‌کنند. شما قرار است از مکان قبلی نقل مکان کنید و برای مدتی نسبتا طولانی در این خانه زندگی کنید. بنابراین نباید صرفا خانه‌دار شدن شما را فریب بدهد و تحت تاثیر این امر، از دقت کردن به مسائل دیگر غافل شوید.

فراتر از بودجه خرید نکنید

شوق خرید خانه برای اولین بار، ممکن است باعث فراموش کردن بودجه شما شود. در واقع، بسیاری از افراد به خیال اینکه می‌توانند قرض گرفته یا وام بگیرند، خانه‌ای با قیمت فراتر از بودجه خود می‌خرند و در نهایت با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. بهتر است تنها به بودجه فعلی خودتان توجه کنید و در صورت عدم تضمین منابع مالی دیگر، آن‌ها را به حساب نیاورید.
فراتر از بودجه خرید نکنید

فراتر از بودجه خرید نکنید

فرهنگ همسایگان جدید را فراموش نکنید

از موارد بسیار مهم که اکثر افراد آن را فراموش می‌کنند، فرهنگ همسایگان خانه جدید شماست. شما قرار است با همسایگان خود به مدتی طولانی دیوار به دیوار باشید بنابراین نباید نوع فرهنگ و رفتار آنها را فراموش کنید. به طور مثال پسر جوانی که بدون ملاحظه صدای موسیقی خانه اش را زیاد میکند می‌تواند باعث آزار شما در خانه جدید شود.

تجهیزات خانه را بررسی کنید

شوق خرید خانه در خیلی از افراد باعث می‌شود از بررسی و تست کردن تجهیزات خانه غافل بشوند. شما باید قبل از خرید خانه موارد متعددی مانند: سیم کشی برق، لوله کشی و تست شیرهای آب، خط تلفن، درب ها و تجهیزات اتاق، دستشویی و حمام، پنجره ها و…را بررسی کنید تا در صورت مشکل با مشاورین املاک در میان بگذارید.

تجهیزات خانه را بررسی کنید

تجهیزات خانه را بررسی کنید

در خصوص محله‌تان تحقیق کنید

نوع محله در ماندگاری شما در خانه جدید بسیار تاثیر گذار است. محله‌هایی که امنیت کمی دارند، به سبب تردد زیاد وسایل نقلیه از کوچه و خیابان، آلودگی صوتی دارند و یا در نزدیکی خانه شما تالارهای عروسی هستند و تا دیروقت سر و صدا می‌کنند، برای سکونت مناسب نیستند. بنابراین همیشه قبل از خرید خانه وقتی برای تحقیق در محله بگذارید.

خانه های متعددی را ببینید

خرید خانه برای اولین بار، معمولا باعث می‌شود به یکی دو بازدید اول اکتفا کنید. ممکن است شما بار خود بگویید زمانی برای بازدید مکرر از خانه را در اختیار ندارید. برخی سایت‌های معتبر اینترنتی با ارائه آگهی‌های عکس‌دار می‌توانند در زمان شما صرفه جویی زیادی به عمل آورند.

 

چطور عمر باتری موبایل را افزایش دهیم؟

خواب می‌بینیم چه اتفاقی در مغز ما رخ می‌دهد

وقتی خواب می‌بینیم چه اتفاقی در مغز ما رخ می‌دهد؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا