۴ راز مهم در موفقیت‌ افراد تأثیرگذار و ثروتمند جهان ا

پنج‌شنبه 7 آذر 1398 موفقیت
رمز موفقیت افراد موفق

رمز موفقیت افراد موفق

 تفاوت‌های جزئی دارد، اما اصول کلی در بین آن‌ها مشترک است. ۴ رمز اصلی در موفقیت افراد موفق را می‌توان رویاپردازی، صداقت، شکرگزاری و تطبیق پذیری دانست.

در قسمت پایین به ۴رمز اصلی در موفقیت افراد موفق اشاره می‌کنیم.

۱. رویا پردازند

در کتاب تبدیل شدن به رهبر نوشته وارن بنیس آمده است: رهبری، قدرت تبدیل چشم انداز و رویا به واقعیت است. این جمله بدین معناست که موفقیت از پاسخ دادن به این سوال اساسی آغاز می‌شود: من دقیقا چه می‌خواهم؟

پاسخ این سوال مهم نیست که برگرفته از بیانیه مأموریت شرکت شما، ارزش‌های اصلی شما، هویت نام تجاری شما و یا به طور کلی اهداف شما باشد. هر گلی یک بویی دارد!

بنیس می‌گوید: یک رهبر به خوبی می‌داند که در زندگی شخصی و حرفه‌ای اش چه می‌خواهد و قدرت مواجهه باشکست را به خوبی در خود می‌بیند. کلمه کلیدی در تعیین آنچه می‌خواهیم، “شفاف سازی” است و شفاف سازی آنچه می‌خواهیم، با نوشتن میسر است. یعنی شما هرآنچه را که می‌خواهید باید بنویسید تا بتوانید به آن قطعیت بدهید.

 

موفقیت

۲. صادق هستند

شاید به نظر شما صداقت در افراد موفق آنقدر واضح باشد که نیازی به توضیح و یادآوری آن وجود نداشته باشد. اما شرایطی را تصور کنید که شما باید خودتان را خوب نشان دهید، عملکرد مطلوبی داشته باشید، سودتان را افزایش دهید و به هر قیمتی پیروز شوید. در این شرایط صداقت به یک جنس نایاب تبدیل می‌شود. به عبارت دیگر هنوز صداقت جواب می‌دهد.

بر اساس تحقیقی که جزئیات آن در کتاب  بله، ۵۰ راه علمی برای این که فردی متقاعدکننده باشیم آمده است: در گزارشات مالی سالیانه، شرکت‌هایی که شکست خودشان را نشأت گرفته از عوامل درونی و قابل کنترل در خود شرکت می‌دانستند در سال بعدی با رشد سهام بسیار بهتری نسبت به شرکت‌هایی که شکست خودشان را تحت تأثیر عوامل بیرونی و غیر قابل کنترل می‌دانستند، مواجه شدند.

به زبان دیگر، مسئولیت پذیری در قبال خطا‌ها و اشتباهات گوناگون و اعتراف در زمانی که دچار اشتباه می‌شویم، نه فقط در روابط انسانی حرکت هوشمندانه‌ای تلقی می‌شود، بلکه در موضوعات مالی نیز هوشمندانه است.

رمز موفقیت افراد موفق

موفقیت

۳. شکرگزار هستند

بدون قدردانی شما قادر نیستید جنبه‌های مثبت زندگی را ببینید و چشم انداز شما هم در نتیجه همین تفکر، منفی می‌شود. اگر شما شکرگزار جنبه‌های مثبت زندگی خود نباشید، هیچ انگیزه‌ای برای رسیدن به اهداف مثبت دیگر در زندگی نخواهید داشت.

بسیاری از ما انسان‌ها از شکرگزاری به عنوان یک احساس درونی یاد می‌کنیم که خود به خود و فقط در مواقع موفقیت و پیروزی به سراغ ما می‌آید درحالی که اینطور نیست. در واقع شکرگزاری به شرایط بستگی ندارد و حسی است که خودمان آن را پرورش می‌دهیم و مانند همه راز‌های آشکار دیگر در این لیست با چشمان باز، خودمختارانه و از روی قصد آن را انتخاب می‌کنیم.

 

موفقیت

۴. تطبیق پذیر هستند

موفقیت جلوگیری از شکست نیست. درس گرفتن از شکست است.

جمله معروف توماس ادیسون درباره اختراع لامپ را به خاطر بیاورید: من هیچ وقت شکست نخورده ام. فقط ۱۰۰۰۰ راه پیدا کردم که عمل نمی‌کرد.

اریک ریس در کتاب استارت‌آپ ناب چنین تجربیاتی را یادگیری معتبر می‌داند.  یادگیری معتبر بررسی اتفاقات از پیش افتاده و یا یک طراحی داستان شده برای مخفی کردن شکست نیست. یادگیری معتبر، یک پادزهر اصولی برای مشکل کشنده شکست خوردن است. شکست خوردن در این مفهوم یک برنامه موفق اجراییست که ممکن است به نتیجه نرسد.

 

 

موفقیت

 

منبع:ستاره
موفقیت در کارها

باید ها و نباید ها برای کسب موفقیت در زندگی

آشنایی با موفق ترین زنان جهان

۹ زن موفق در جهان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا