30 واقعیت جالب در مورد شلوار جین

یکشنبه 26 دی 1400 گوناگون
واقعیت جالب در مورد شلوار جین

حقایق جالب در مورد شلوار جین

به جرات می توان گفت که اکثر ما صاحب یک شلوار جین هستیم و جین را به یکی از محبوب ترین مواد امروزی در کمد لباس هایمان تبدیل می کنیم.

با وجود صدها شرکت مد که اقلام ساخته شده از جین را می فروشند، ارزش دانستن چند واقعیت جالب در مورد آن را دارد.

 

واقعیت جالب در مورد شلوار جین

واقعیت جالب در مورد شلوار جین

1-اعتقاد بر این است که جین اولین بار در سال 1500 در جنوا ایتالیا اختراع شد. این برای نیروی دریایی ایتالیا ساخته شده بود تا در حین انجام وظیفه بپوشد.

اگرچه ایتالیایی ها اولین کسانی بودند که آن را ساختند، اما خود مواد از یک شهر فرانسوی به نام نیمز تهیه شد. «From Nimes» که در انگلیسی به معنای «از Nimes» است، نام آن را به این ماده داده است.

2-کلمه جین از کلمه Genes گرفته شده است که کلمه فرانسوی شهر جنوا است.

3-چند صد سال است که جین وجود داشته است، اما در دهه 1960، مردم شروع به دیدن آن به عنوان نشانه ای از شورش در بین جوانان کردند. موسسات شروع به امتناع از ورود افراد با شلوار جین کردند زیرا آنها نگران بودند که بخشی از اعتراض باشند.

4-اولین بار در قرن شانزدهم دیده شد، اما لوی اشتراوس مردی بود که این ماده را در دهه 1870 رایج کرد. او برای معدنچیان و دیگر افراد طبقه کارگر لباس می ساخت زیرا مواد ارزان قیمت بود.

5-در مجموع 225 شلوار جین را می توان تنها از یک عدل پنبه تهیه کرد.

6-ما به دیدن شلوار جین آبی عادت کرده ایم، اما رنگ در واقع با استفاده از رنگ نیلی ایجاد می شود. این بهترین رنگ برای پنهان کردن هر گونه کثیفی بود که روی لباس قرار می گرفت – ایده آل برای معدنچیان و ملوانان.

7-هر فرد در آمریکا به طور متوسط ​​۷ جفت شلوار جین دارد.

واقعیت جالب در مورد شلوار جین

واقعیت جالب در مورد شلوار جین

 

8-در حالی که شلوار جین گشاد و جین بوت‌کات در دهه‌های 50، 60 و 70 محبوبیت داشتند، امروزه بسیاری از مردم استفاده از شلوار جین تنگ را ترجیح می‌دهند. اینها از ترکیب جین با پارچه دیگری به نام الاستین ساخته می شوند که به کش آمدن اندکی مواد کمک می کند.

9-لوی اشتراوس، خالق برند معروف Levi’s، هرگز شلوار جین خود را نپوشید. او یک تاجر ثروتمند بود و شلوار جین برای مردم فقیرتر ساخته می شد.

10-شلوار جین تا دهه 1950 به عنوان “جین” شناخته نمی شد – قبل از این مرحله، بیشتر به عنوان “کلیف” شناخته می شد.

11-در سال 1936، برای اولین بار برچسبی بر روی یک لباس دوخته شد. این یک پرچم قرمز بود که در کنار جیب پشتی یک جفت لیوایز دوخته شده بود.

12-هر سال حدود 7.5 میلیارد فوت پارچه جین تولید می شود.

13-در حال حاضر مدل‌های مختلفی از شلوار جین موجود است، از جمله بوت‌کات، لاغر و راسته. برخی از خرده فروشان حتی به افراد اجازه می دهند شلوار جین خود را سفارشی کنند و ویژگی هایی مانند اندازه جیب، طول ساق پا، تناسب و استایل را انتخاب کنند.

14-متأسفانه هزاران اجناس جین در عرق‌فروشی‌ها در کشورهای جهان سوم تولید می‌شوند، حتی اگر بیشتر لباس‌های جین توسط مردم جهان غرب پوشیده می‌شود.

20-15 می به عنوان روز تولد شلوار جین آبی در نظر گرفته می شود زیرا روزی بود که لوی اشتراوس ایده خود را به ثبت رساند.

واقعیت جالب در مورد شلوار جین

واقعیت جالب در مورد شلوار جین

16-شلوار جین در چندین آهنگ از هنرمندان محبوب در طول سال ها برجسته شده است. لانا دل ری در سال 2012 آهنگی با عنوان “جین آبی” و نیل دایموند “برای همیشه در جین آبی” را در سال 1979 منتشر کردند.

آشنایی با یکی از محبوب ترین ابزار های بازی و سرگرمی کودک به اسم نی نی لای لای

17-شلوار جین پاره که به آن شلوار جین پریشان نیز می‌گویند، یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مد در اوایل قرن بیست و یکم است. در حالی که برخی از افراد برای خرید یک شلوار جین پاره با کیفیت خوب پول را می خرند، بسیاری از مردم آموزش های یوتیوب را دنبال می کنند و کار خود را انجام می دهند.

18-هر ساله حدود 450 میلیون شلوار جین در آمریکا فروخته می شود.

19-اگر تا به حال فکر کرده اید که چرا داخل لباس های جین سفید است، این به این دلیل است که فقط قسمت بیرونی (تار) رنگ نیلی است. پود (داخلی) رنگ نمی شود.

20-برخی از افراد شلوار جین پاره را دوست ندارند، اما به دنبال ظاهری پوشیده تر هستند. برخی از خرده فروشان لباس، مانند کالوین کلاین، شلوار جین را با این ظاهر می فروشند. برای رسیدن به آن از روش های مختلفی استفاده می شود، از جمله کوبیدن جین با سنگ.

21-قبل از قرن بیستم، تولیدکنندگان نیل را از هند وارد می کردند تا ظاهر جین آبی را ایجاد کنند. سپس رنگ های مصنوعی ایجاد شد، بنابراین نیل وارداتی کمتر رایج شد.

22-قدیمی ترین شلوار جین کشف شده در سال 1998 در یک معدن قدیمی پیدا شد. طبق تاریخ 115 سال سن داشتند.

واقعیت جالب در مورد شلوار جین

واقعیت جالب در مورد شلوار جین

 

23-جیب کوچک در جیب بزرگتر شلوار جین شما در اصل برای ساعت جیبی طراحی شده بود.

24-در سال 2001، جورج دبلیو بوش تصمیم گرفت که کارکنان دفتر بیضی دیگر مجاز به پوشیدن شلوار جین نیستند.

25-در حالی که جین به طور سنتی آبی است، در حال حاضر بسیاری از رنگ های دیگر از جمله سیاه، قرمز و سبز در دسترس هستند. همه این رنگ ها با رنگ های مصنوعی به دست می آیند.

26-در سال 1951، بینگ کرازبی، خواننده محبوب، به دلیل پوشیدن شلوار جین از اتاق هتل خودداری کرد. در پاسخ به این موضوع، Levi’s یک کت جین ویژه برای او طراحی کرد.

27-یکی از ویژگی های مشترک شلوار جین لیوایز دوخت نارنجی رنگ است که گاهی روی شلوار جین آن ها دیده می شود. این اولین بار برای مطابقت با پرچ های مسی استفاده شد که برای اولین بار روی شلوار جین استفاده شد.

28-سربازان در طول جنگ جهانی دوم هنگام خارج از وظیفه شلوار جین می پوشیدند، زیرا راحت و معمولی بودند و به آنها اجازه می داد کمتر نگران کثیف شدن باشند.

Yoshida Kogyo Kabushikikaisha-29- شرکتی است که 90 درصد از زیپ های جهان را برای شلوار جین تولید می کند. حروف اول YKK اغلب روی زیپ ها یافت می شود.

30-حالا شما بیشتر از یک فرد معمولی در مورد لباس جین می دانید، فرصت های زیادی برای تحت تاثیر قرار دادن بعد از دیدن یک شلوار جین خواهید داشت!

واقعیت جالب در مورد شلوار جین

واقعیت جالب در مورد شلوار جین

 

حدیث کساء

حدیث کساء + فیلم

روز ولنتاین

دل نوشته تبریک روز ولنتاین

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا