۱۰نکته برای موفقیت در کسب و کار

یکشنبه 2 تیر 1398 موفقیت
موفقیت در کسب و کار

موفقیت در کسب و کار نیاز به ریسک پذیری و اقدام دارد. همچنین لازم است از شکست‌هایتان درس بگیرید و تسلیم نشوید. شما باید بدانید که از زندگی چه می‌خواهید و بعد برای ایجاد یک کسب و کار اقدام کنید.

۱. شجاعت داشته باشید

آیا دوست دارید بدانید که چرا موفقیت در کسب و کار شاهکاری دلهره آور توسط جامعه تلقی می‌شود؟ در حالیکه در این مسیر موانع زیادی بر سر راه وجود دارند، یکی از بزرگترین چالش‌ها، غلبه بر ترس پریدن به داخل یک کسب و کار در وهله اول است. اکثر مردم تمام روز را به شروع یک کسب و کار فکر می‌کنند درحالی‌که به ساعت خیره هستند تا روز کاریشان به پایان برسد. دلیل اینکه آن‌ها هرگز امنیت داشتن حقوق ثابت را رها نمی‌کنند این است که آن‌ها بیش از اندازه از ناشناخته‌های شروع یک تجارت می‌ترسند. اگر می‌خواهید خودتان را از این جمعیت جدا کنید، لازم است یاد بگیرید که ترس‌هایتان را مدیریت کنید. نگران نباش، تنها نیستی! زمانی که من کارم را رها کردم، تا کسب و کار خودم را راه بیاندازم، علاوه بر شغل روزانه‌ام، کار دیگرم را بعد از ساعت کاری انجام می دادم چرا که ترس از شکست بزرگی در درونم وجود داشت

۲. مسائل مالی را درک کنید

در حال حاضر، مردم در تمام طول زمان در مورد این که چگونه یک برند معروف تجاری در یک زمان در زیرزمین یا گاراژ آغاز شد صحبت می‌کنند، به طوری که از فرش به عرش رفتن، به عنوان یک مفهوم رمانتیک در این داستان‌ها، مهم‌ترین مولفه‌ی شناختن یک کارآفرین موفق شناخته می‌شود. واقعیت این است که اگر می‌خواهید کسب و کاری راه بیاندازید، به پول نیاز دارید، با این حال، این ضرورتا به این معنا نیست که وقتی شروع به کار می‌کنید نیاز به داشتن پول زیادی هست. مهم‌تر از آن درک این است که امور مالی چگونه کار می‌کنند. شما باید بدانید چگونه از پول خود برای رشد به بهترین شکل استفاده کنید. این است که تفاوت ایجاد می‌کند.

۳. به عنوان یک رهبر رشد کنید

زمانی که ترس‌هایتان را مهار و کسب و کار خود را آغاز کردید، دیگر سفر شما برای تبدیل شدن به یک رهبر آغاز شده است. همانطور که در ادامه خواهیم گفت، موفقیت نهایی شما منوط به این است که به دیگران کمک کنید تا موفقیت خودشان را پیدا کنند. بسیاری از ما کارآفرینان موفق را در حد یک ستاره‌ی خط حمله‌ی تیم فوتبال برای طرفدارانش می‌پرستیم، اما به این موضوع توجه نمی‌کنیم که همواره تیمی پشت این ستاره‌ی محبوب وجود دارد که در نهایت منجر به موفقیت این یک نفر می‌شود. شما باید یاد بگیرید که چگونه رهبری باشید که بتوانید دیگران را برای پیوستن به کسب و کار شما، یا باور به کاری که انجام می‌دهد و یا پرداخت پول برای خدمات یا محصولاتی که ارائه می‌کند، تشویق کنید.
«تست سنجش بهره هوش رهبری؛ آیا میتوانید یک رهبر باشید» را انجام دهید.

۴. از قدرت خود استفاده کنید

یکی از بزرگترین چالش‌های موفقیت در کسب و کار این است که شما به عنوان یک کارآفرین، بدانید با فرصت‌هایی که سر راهتان قرار می‌گیرند چه باید بکنید. این جایی است که «نفوذ» به یک مفهوم مهم تبدیل می‌شود که افرادی که وارد یک کسب و کاری می‌شوند لازم است آن را درک کنند. به عبارت دیگر طرز تفکر خاصی مورد نیاز است تا بتوان «بیرون از جعبه» فکر کرد (فراتر از معمول) و در موقعیت‌های مختلف ارزش‌های یک رابطه‌ی جدید یا شرایط جدید را یافت.
همان افرادی که بیش از حد می‌ترسند که شغل روزانه خود را ترک کنند، کسانی هستند که نمی‌دانند چطور از دارایی‌ها و روابط در زندگی خود استفاده کنند. از سوی دیگر، یک کارآفرین موفق به طور مداوم به دنبال راه‌هایی برای خلق سود و فرصت‌های جدید است.
درک این ضرب المثل ساده در این رابطه کمک کننده است: “وقتی زندگی به شما لیمو می‌دهد، لیموناد درست کنید.” این یک نمونه عالی از استفاده از قدرت موجود است تا کسب وکار شما را به جلو حرکت دهد. بسیاری از مردم لیموناد را درست می‌کنند و خودشان آن را می‌نوشند. یک کارآفرین واقعی لیموناد را خواهد ساخت و آن را به افرادی که لیمو ندارند، می‌فروشد و از سود آن لیموی بیشتری میخرد یا به کسب و کار دیگری می‌زند.

۵. تیم سازی

پیشتر در رابطه با اهمیت تبدیل شدن به یک رهبر برای موفقیت در کسب و کار صحبت کردیم. به منظور رسیدن به عظمت یک رهبر، باید یک تیم از افرادی داشته باشیم که به کسب و کارمان باور داشته باشند و آن را روبه جلو پیش ببرند. این جایی است که تشکیل یک تیم خوب از شرکا، نقش مهمی در هر کسب و کار سودآور بازی می‌کند. بسیاری یک کسب و کار را به تنهایی شروع می‌کنند و خود نقش‌های مختلفی به عهده می‌گیرند، اما یک موفقیت در کسب و کار، به منابع انرژی، ایده و مالی متعددی نیاز دارد.

۶. داشتن نگرش درست

تا کنون چند مورد از مهم‌ترین مفاهیم مورد نیاز برای درک موفقیت در کسب‌وکار را مورد بحث قرار داده‌ایم، اما چطور می‌توان فهمید موفقیت حقیقی چیست؟ آیا پول، یا فروش و یا تاثیر اعمال شما بر محیط اطراف شما موفقیت است؟ در نهایت موفقیت در کسب‌وکار تنها در صورتی اهمیت دارد که معادل با موفقیت در زندگیتان باشد و همه چیز با داشتن نگرش درست نسبت به آن شروع می‌شود. هیچ‌کس به کسانی که ثروتمند هستند، اما به دنیا و محیط اطرافشان اهمیت نمی‌دهند، علاقه‌ای ندارد. برای داشتن یک زندگی رضایت بخش، باید بدانید موفقیت حقیقی برای شما در چیست؟

۷. شکرگزاری

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که هر روز با سرعت در حال تغییر است. تکنولوژی در طول ۳۰، ۵۰ سال گذشته روش برقراری ارتباط را نه تنها با همسایگان و دوستان که با کل جهان تغییر داده است. نسل‌هایی که با این فن‌آوری بزرگ شده‌اند اغلب آن را بدیهی تلقی می‌کنند و هرگز برای بوییدن یک گل توقف نمی‌کنند، هرگز نمی‌دانند که در زمانه‌ای هستند که امکانات زیادی در آن وجود دارد و باید برای آن شکرگزار باشند. آنانی که در کسب و کار و زندگی رضایت دارند، کسانی هستند که قدردان دنیایی هستند که در آن زندگی می کنند.

۸. حفظ سلامت

پول و موفقیت شما هیچ فایده‌ای برایتان نخواهد داشت اگر از آن استفاده نکنید. پس چرا به گونه‌ای خطرناک زندگی کرده و سلامتی خود را قربانی می‌کنید؟ موفقیت در کسب و کار چه فایده‌ای دارد اگر قرار نیست باشید و به موفقیت خود بنگرید. بسیاری از ما آنقدر درگیر زندگی شده ایم که فکر نمی‌کنیم چه آسیب‌هایی در طول مسیر به خودمان وارد می‌کنیم. همچنان که کارآفرینان امروز آنقدر درگیر کار و پروژه هستند که زمان ناهارشان را به فست فود تقلیل می‌دهند یا حتی آن را حذف می‌کنند. یک رهبر موفق نیاز دارد که قوی باشد. ما تنها در مورد بدن و ماهیچه‌ها حرف نمی‌زنیم، ذهن و روحتان نیز باید سالم و کامل باشد.

۹. حفظ دوستان مناسب

در رابطه با اینکه مسیر موفقیت در کسب و کار را نمی‌توان به تنهایی طی کرد صحبت کردیم و همین ایدئولوژی در مورد زندگی شخصی نیز صادق است. اصلا ارزش انجام کار‌ها تا زمانی که کسی نباشد تا لذت و یا غم را با او شریک شویم چیست؟ هیچ کس نمی‌خواد بزرگترین میز ناهار خوری را داشته باشد، اما کسی نباشد که با او ناهار بخورد.

۱۰. اهمیت خانواده

ما در مورد این موضوع بحث کرده‌ایم که چرا در وهله اول می‌خواهیم به کارآفرین تبدیل می‌شویم و اهمیت تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه اهدافی را دنبال می‌کنیم روشن است. بیشتر کارآفرینان سفر خود را با هدف پول و قدرت شروع می‌کنند. بسیاری از اوقات این چیز‌ها شخصی و خودخواهانه هستند، اما کسی که به دنبال موفقیت واقعی در زندگی خود است، این کار را نه تنها برای به اشتراک گذاشتن با دوستان خود بلکه مهم‌تر از آن برای لذت بردن با خانواده‌اش انجام می‌دهد. موفقیت واقعی این است که تاثیر مثبتی بر اطرافیانتان بگذارید.
8 روش برای معنا دادن به ساعات کاری

8 روش برای معنا دادن به ساعات کاری

10 ویژگی مثبت افراد حساس

10 ویژگی مثبت افراد حساس

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا