یکی از نامعمول‌ترین سوپراسپرت‌های دنیا، آماده‌ی حراج می‌شود – فناوری

شنبه 12 اسفند 1396 فناوری
1e5bd548 fe6f 4ec0 a517 59f13bd36393

رودستر مفهومی کونسیسو مدل ۱۹۹۳ متعلق به شرکت میچالاک آلمان که زمانی به‌عنوان زشت‌ترین سوپر اسپرت دنیا شناخته می‌شد، در حراجی R.M ساتبی به فروش خواهد رسید. 

اغلب بهترین راه برای مشهور شدن این است که کار بزرگی انجام دهید؛ ولی در دنیای خودرو چند روش مهم دیگر نیز وجود دارد؛ یکی از این روش‌ها بنا نهادن شرکتی بر اساس سبک طراحی مدل‌های معروف و برجسته جهان و نمایش آن در نمایشگاه‌های بزرگ خودرو است. این تفکر شرکت آلمانی میچالاک (Michalak) پس از ساخت خودروی مفهومی کونسیسو (Conciso) بود که در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در سال ۱۹۹۳ به نمایش گذاشته شد. اما پس از گذشت حدود ۲۵ سال از تولید این مدل، شرکت حراجی آر. ام. ساتبی اعلام کرده است که فرصتی تازه‌ای برای به دست‌ آوردن این خودروی مفهومی منحصربه‌فرد طراحی‌شده بر اساس مدل فراری در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. حراج آینده آر. ام. ساتبی ۲۲ اردیبهشت ۹۷ در شهر موناکو برگزار می‌شود و خودروی مفهومی کونسیسو نیز بدون رزرو قبلی به فروش می‌رسد.

Ferrari 328 GTS Conciso / رودستر مفهومی کونسیسو براساس فراری 328 GTS

بِرند میچالاک (Bernd Michalak)، طراح آلمانی، شکل ظریف و ساده‌ای برای مفهومی کونسیسو ارائه داد و تیمش از پنل‌های آلومینیومی برای صرفه‌جویی در وزن خودو بهره برد. هیچ سقف و دری در خودرو وجود ندارد و طراحی شیشه جلوی نیز بسیار ساده و بدون قاب است. بسیار جالب است اگر بدانید که برای وارد شدن به خودرو باید مهارت زیادی داشت یا این‌که از ابزاری برای بالا رفتن استفاده کرد؛ راننده این رودستر مفهومی باید در طول رانندگی سریع بسیار مراقب باشد؛ چون میله ضد غلتش در پشت‌سری صندلی خودرو وجود ندارد و در صورت تصادف، شاید آخرین رانندگی زندگی‌اش باشد.

در فضای داخلی، کونسیسو دارای طراحی کابین مینیمالیستی است؛ کیلومترشمار و دورسنج پیشرانه به طرزی عجیب و غریب از دید آنی راننده در پنل داشبورد زاویه دارد و با کمی فاصله از مرکز در سمت راست پنل ابزار قرار می‌گیرد. به‌عنوان یک امکان جالب، در پنل‌های در خودرو مکان‌های برای حمل کلاه ایمنی راننده وجود دارد. 

Ferrari 328 GTS Conciso / رودستر مفهومی کونسیسو براساس فراری 328 GTS

مقاله‌های مرتبط:

زیر ظاهر صاف و صیقلی رودستر مفهومی کونسیسو، از پیشرانه خودروی فراری 328 مدل سال ۱۹۸۹ استفاده می‌شود؛ پیشرانه ۳.۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر در مرکز خودرو و قسمت عقب پشت سر راننده قرار دارد و قادر است ۲۷۰ اسب بخار قدرت تولید کند. قدرت پیشرانه از طریق یک جعبه‌دنده پنج سرعته معمولی به چرخ‌ها منتقل می‌شود و کنترل آن توسط اهرم تعویض دنده مجللی در کابین ممکن است. طراحی ساده رودستر مفهومی کونسیسو باعث می‌شود وزن خودرو ۳۰ درصد نسبت به مدل استاندارد فراری 328 کاهش یابد؛ در نتیجه‌ی این تغییرات خودروی مفهومی کونسیسو قادر است در زمان ۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و در این مدت بیشینه سرعت خودرو به ۲۷۸ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. 

با وجود ظاهر وحشی، کونسیسو می‌تواند به‌صورت قانونی در جاده‌ رانندگی کند. مالک قبلی این خودرو قبلا آن را در بلژیک ثبت کرده است و اکنون انتظار می‌رود در حراجی آر. ام. ساتبی به خانه جدیدی نقل مکان کند. هنوز آر. ام. ساتبی قیمتی برای خودروی مفهومی کونسیسو برآورد نکرده است؛ اما به نظر می‌رسد که با توجه به شباهت ظاهری آن با مدل‌ فراری 328 GTS، فروش جالبی داشته باشد. 


منبع : زومیت

5ecbad50 94fe 4509 86a9 63e3f73fe060

۶۰ ثانیه: از ورود خودروهای مینی به ایران تا امتیاز دوربین گلکسی اس 9 در DxOMark - فناوری

9305470e a8ab 4cae b010 70f7df977eba

چرا فواصلی که می‌بینیم با سن جهان همخوانی ندارند؟ - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا