یوسف قربانی بازیگر سینما و تلوزیون دار فانی را وداع گفت

سه‌شنبه 23 دی 1399 سینما
یوسف قربانی

یوسف قربانی بازیگر پیشکسوت سینما در گذشت

یوسف قربانی یکی از بازیگران  قدیمی و پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران در گذشت .
این بازیگر معروف و پر کار کشورمان که در بسیاری از فیلم ها و تئاتر های کمدی با لهجه دلنشینش  خاطره داشتیم  بامداد دوشنبه 22 دیماه 99 دار فانی را وداع گفت .

علت در گذشت یوسف قربانی

مجید علیزاده، رییس انجمن بازیگران و بدلکاران خانه سینما، درباره درگذشت این بازیگر گفت: ایشان مدتی پیش عمل جراحی قلب انجام داده بود و روز گذشته به دلیل ناراحتی قلبی و در سن ۸۴ سالگی از دنیا رفت.

یوسف قربانی

یوسف قربانی

زنده یاد  قربانی از جمله بازیگران قدیمی سینمای کشورمان بود که چهره‌اش برای مردم یادآور خاطرات  شیرین  است. وی حدود ۵۸ سال به عنوان بازیگر و بدلکار در سینمای ایران فعال بود و در بیش از ۲۰۰ فیلم بازی داشت.

این بازیگر در سینمای پیش از انقلاب نیز فعال بود و با بازی در تئاترهای کمدی لاله‌زار به دنیای فیلم‌های فارسی پا نهاد. از جمله فیلم‌های قبل از انقلاب او در دهه پنجاه می‌توان به فیلم آقا مهدی کله پز؛ فیلم پاپوش و تازه عروس اشاره کرد.

زنده یاد پس از انقلاب نیز به دلیل لحن شیرین و لهجه ترکی  بازیگر محبوب کارگردانان سبک کمدی بود. او در دهه هشتاد و ابتدای دهه ۹۰ و با اوج گرفتن ساخت فیلم‌های کمدی در آثار بسیاری از جمله اخراجی‌ها، سنت پترزبورگ، رسوایی و دنیای وارونه ایفای نقش کرد.

مهرداد جم

مهرداد جم تحت پیگیری قضایی قرار گرفت

فیلم انیمیشن 2021

فیلم انیمیشن 2021/لیست مهم‌ترین انیمیشن‌های 2021

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi