گیاه کراسولا

شنبه 19 آذر 1401 گل و گیاه
گیاه کراسولا

مشخصات گیاه یشم (کراسولا نقره ای)

نام علمی: Crassula Argentea – Crassula Ovata

محل رویش: آفریقای جنوبی

جزو خانواده: کراسولاسه

نام های دیگر: گیاه یشم، کراسولا اواتا، کراسولا نقره ای، درخت شانس، درخت پول، درخت دوستی

معرفی گیاه کراسولا

این گیاه معمولا به عنوان گیاه خوش شانسی شناخته می شود ، نوعی گیاه آبدار است با گلهای کوچک صورتی یا سفید ، که بومی کوازولو-ناتال و کیپ شرقی آفریقای جنوبی و موزامبیک است..این در سراسر جهان به عنوان یک گیاه آپارتمانی رایج است. بیشتر محبوبیت آن ناشی از سطح پایین مراقبت مورد نیاز است. گیاه یشم به آب کمی نیاز دارد و می تواند در بیشتر شرایط داخلی زنده بماند. گاهی از آن به عنوان درخت پول یاد می شود. با این حال ، Pachira aquatica نیز این لقب را دارد.

گیاه کراسولا از گیاهان یک ساله تا چند ساله ، گیاهان علفی یا چوبی ، پوشش زمینی تا بوته ها تا درختان کوچک است. بسیاری از گونه های کراسولا کوچک هستند ، از جمله برخی از مینیاتورها و پوشش های خزنده زمین.

معرفی گیاه کراسولا

معرفی گیاه کراسولا

بیشتر گیاه کراسولاها که به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می کنند از دماغه شرقی آفریقای جنوبی نشأت گرفته اند. اگر آب و هوا داشته باشید ، گیاهان در باغ بسیار جذاب به نظر می رسند ، درون دیوارها فرو رفته و آویزان شده اند. در مناطق 9a-10b ، گیاهان یشم در عنصر طبیعی آنها یکی از گیاهان آسان برای نگهداری در باغ شما خواهد بود. رنگ سبز تیره و براق آنها تقریباً برای هر رنگ گل فویل عالی است.

گل کراسولا نشانه خوش شانسی است و اثرات مثبتی بر سلامتی و ثروت اهالی منزل رادارا است و با محافظت در برابر انرژی مثبت در فضا شود. گل کراسولا یعنی انتقال انرژی مثبت به خانه شما که حسی سرشار از زیبایی و عشق را به شما القا می کند. در این مطلب در مجله خانواده دایان می خواهیم به بررسی گیاه ثروت وپرورش آن بپردازیم پس همراه ما باشید

پرورش گیاه کراسولا

پرورش گیاه کراسولا

پرورش گیاه کراسولا

گیاه کراسولا بسته به آب و هوای شما می توانند گیاهان باغی یا نمونه های گلدان داخلی باشند. در فضای باز ، اکثر گونه های Crassula مانند خاک تخلیه خوب هستند. آنها در برابر خاکهای خیلی  خیس ، واکنش بد نشان خواهند داد ، زیرا ریشه های آنها می تواند پوسیده شود. گیاهان گلدان داخل سالن در یک مخلوط گلدان خوب تخلیه در نظر گرفته شده برای ساکولنت ها رشد می کنند.

نحوه آبیاری صحیح گیاه کراسولا

این گیاهان گیاهان آبدار و مربوط به محصولات سنگی هستند و آنها آبیاری کم را ترجیح می دهند ، قبل از اینکه دوباره آبیاری شود خاک کاملاً خشک می شود. از آبیاری زیاد پرهیز کنید. در عوض ، گیاه را خیس کنید ، اجازه دهید کاملا تخلیه شود ، سپس قبل از آبیاری مجدد صبر کنید تا خاک خشک شود. در ماه های سردتر آبیاری را کاهش دهید ، زیرا ریشه ها می توانند در خاک سرد و مرطوب پوسیده شوند.

نحوه آبیاری صحیح گیاه کراسولا

نحوه آبیاری صحیح گیاه کراسولا

گیاه کراسولا از بهار به طور فعال رشد می کنند ، بنابراین مراقب نیازهای آبیاری باشید. وقتی در محیط داخلی رشد کرد ، آبیاری باید از اواخر پاییز تا زمستان به حداقل برسد ، زیرا گیاهان در این مدت نیمه خواب می روند. نگهداری گل کراسولا خیلی  راحت است،ل کراسولا از خانواده ساکولنت است و کم توقع. به دلیل ساکولنت بودن آب را مدتی در خود نگه می دارد و در مقابل کم آبی مقاوم است و  همچون سایر ساکولنت ها به نور خوب نیاز دارد.

 

دما و رطوبت مناسب گیاه کراسولا

کراسولا را می توان در فضای باز به عنوان گیاهان چند ساله در مناطق 9 تا 12 پرورش داد ، اما در جاهای دیگر باید آنها را برای زمستان بیاورید یا به عنوان گیاهان آپارتمانی پرورش دهید. برخی از گونه ها یخبندان خفیف را تحمل می کنند ، اما ممکن است دمای زیر 30 درجه فارنهایت برای از بین بردن آنها کافی باشد. یشم و سایر گونه های کراسولا رطوبت کم را ترجیح می دهند ، اما در مناطق بسیار مرطوب نیز به زیبایی زنده می مانند.

دما و رطوبت مناسب گیاه کراسولا

دما و رطوبت مناسب گیاه کراسولا

نحوه تکثیر گیاه کراسولا

گیاهان کراسولا به طور کلی از قلمه های برگ یا ساقه یا با تقسیم جبران ها تکثیر می شوند. راه اندازی گیاهان جدید به آسانی برداشتن برگ است ، کاسکولا را می توان با تهیه قلمه از ساقه های جوان تکثیر کرد. جوانه زدن ریشه گیاه کراسولا معمولاً بسیار آسان است. ساقه های جوان را با تیغ تیز و ضد عفونی شده برش دهید. قلمه جوان را در مخلوط مخصوص خاک برش بکارید. اطمینان حاصل کنید که خاک کمی مرطوب باقی مانده است (آب فقط زمانی که واقعا خشک شده باشد). برش خود را نزدیک به نور نگه دارید ، اما در معرض تابش مستقیم آفتاب نباشد.

 

گیاهان موثر در جذب ثروت و خوش شانسی

  • گیاه سانسوریا (مار)
  • گیاه کراسولا درختی(یشم)
  • بامبو مارپیچی
  • بامبو مارپیچی
  • سرخس
  • شبدر زینتی
  • گیاه شمعدانی

معرفی گل قاشقی

معرفی گل پدیلانتوس

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا