گودیر از تایر جدید با هوش مصنوعی در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد – فناوری

پنج‌شنبه 19 اسفند 1395 فناوری
از تایر جدید با هوش مصنوعی در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد فناوری

شرکت آمریکایی گودیر در نمایشگاه امسال ژنو از تایر مفهومی جدید خود رونمایی کرد. این تایر کروی از یک کامپیوتر داخلی نیز بهره می‌برد.

شرکت نام‌آشنای گودیر دست به معرفی مدل مفهومی از تایر Eagle 360 Urban با هوش مصنوعی زده است. این تایر مکملی برای سیستم عصبی خودروهای آینده خواهد بود. کانسپت جدید گودیر یک تایر ۳۶۰ درجه است که در خودروهای دارای هوش مصنوعی به کار گرفته می‌شود.

ظاهر کروی شکل این تایر نسبت به طراحی اولیه‌ی آن که در نمایشگاه سال قبل ژنو رونمایی شد تکامل یافته است، بااین‌حال، گودیر به تایر جدید یک کامپیوتر داخلی نیز افزوده است که می‌تواند در طول زمان با فراگیری بیشتر، اطلاعات را با دستگاه عصبی خودروها به اشتراک بگذارد.

تایر جدید گودیر به‌مانند Eagle 360 سال گذشته، با استفاده از شیوه‌ی شناوری مغناطیسی و بدون هیچ اتصالی در زیر یک خودرو قرار گرفته است. این تایر همچنین دارای سنسورهایی است که شرایط جاده را تحلیل می‌کنند. با این‌ حال افزودن هوش مصنوعی به این تایر به معنی این است که Eagle 360 Urban می‌تواند به خودروها برای تصمیم‌گیری در مورد انتخاب مسیر حرکت کمک کند.

لینک دانلود با کیفیت 1080P | 720P | 360P

لایه‌ی بیرونی این تایر دارای یک آج مخصوص است که با توجه به شرایط جاده نرم و سفت شده و انعطاف‌پذیری آن کم‌ و زیاد می‌شود. پوسته‌ی بیرونی این تایر با استفاده از فناوری پیوندی، قابلیت خود ترمیمی در زمان پنچر شدن را دارد.

این تایر به لطف وجود حسگرهای متعدد می‌تواند آج خود را تنظیم کرده و به عمر مفید خود بیفزاید. Eagle 360 Urban به‌مانند مدل مفهومی سال گذشته به چابکی بیشتر خودروها کمک کرده و با امکان چرخش در جای خود، حرکت در شهرها را تسهیل می‌کند.

گودیر در کنار معرفی Eagle 360 Urban در نمایشگاه خودروی ژنو، از دیگر تایر مفهومی خود به نام Intelligrip Urban نیز رونمایی کرد. این تایر که کاملاً شبیه به تایرهای مرسوم در بازار است، برای خودروهای خودران و معمولی طراحی شده است.

لاستیک گودیر Intelligrip Urban

ازآنجایی‌ که برخی از خودروها مسافت‌های طولانی را طی می‌کنند، این تایرها به لطف مقاومت پایین خود در برابر غلتش و داشتن آج‌های باریک، بهره‌وری خودرو را به حداکثر ممکن می‌رسانند. این تایرها دارای سنسورهایی هستند که کامپیوتر خودرو را از شرایط جاده، کشش سطح و وضعیت آب‌وهوا مطلع می‌کنند.


منبع : زومیت

مواد مخدر توهم‌زا می تواند به ناباروری منجر شود فناوری

مصرف مواد مخدر توهم‌زا می تواند به ناباروری منجر شود-فناوری

تازه در ریشه کنی ویروس زیکا برداشته شد فناوری

گامی تازه در ریشه کنی ویروس زیکا برداشته شد-فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا