گلدان هایی برای تمام طول سال!

یکشنبه 10 بهمن 1400 سلامت

گلدان هایی برای تمام طول سال

 

وجود گل و گیاه باعث آرامش و روحیه خوب و سرزندگی میشود. انرژی را به شما برمیگرداند و حالتان را خوب میکند. نگهداری از گیاه زحمت آنچنان و هزینه گزافی ندارد. با هزینه و وقت کم از داشتن گیاه لذت ببرید.

See the source image

گل اطلسی

این گل حساس به سرماست و به نسبت سایر گل ها رشد سریعی دارد. در مواردی ساقه های این گل بسیار بلند می شود. اطلسی بسیار متنوع است و هر سال به این تنوع افزوده می شود. این گل بسته به شرایط محیطی و آب و هوا در طول تابستان و پاییز و از اواخر خرداد می تواند گلدهی داشته باشد. گل اطلسی گیاه گرمادوستی است و نور مستقیم آفتاب باعث شکوفا شدن گل هایش می شود. گل اطلسی در روز بوی خاصی ندارد اما عطر ملایم آن در شب ها قابل استشمام است.

 

گلدان

گلدان

گل شمعدانی

احتمالا برای اکثر ما نوستالژی ترین گل، شمعدانی است؛ چراکه در خانه مادربزرگ ها حضوری همیشگی داشت و شاید به همین خاطر یک گل پرطرفدار ایرانی است. شمعدانی در رنگ های مختلفی موجود است و در ایران نوع خارجی آن بیشتر با نژاد هلندی کاشت می شود. این گل قدمت زیادی دارد و اصل آن به کشور آفریقای جنوبی بازمی گردد. شمعدانی به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد و به همین خاطر اغلب در زمستان گل نمی دهد.

گل قاشقی

این گیاه با رنگ سبز و برگ های براقش به راحتی تمیز می شود؛ به همین خاطر مورد پسند بسیاری از خانم ها است. برگ های این گل به شکل قلب و زادگاه اصلی آن جنگل های آمازون برزیل است. نور ملایم برای این گل کافی است. پس مراقب اشعه مستقیم آفتاب به خصوص حوالی ظهر باشید.

See the source image

گل بگونیا

بگونیا هم مثل همه گل ها انواع مختلفی دارد. یکی از نژادهای این گل، بگونیای عروس یا واکسی است. این گل از آن دسته گیاهان مقاومی است که احتمالا در نگهداری اش به مشکلی برنمی خورید. بگونیا اگر خوب تغذیه شود مثل بنفشه آفریقایی بسته به نور و کودش تمام سال برای تان دلبری می کند. تنها مشکلی که دارد این است که نسبت به سرما حساس است و به همین خاطر از آن به عنوان گلی که تنها یک سال مهمان خانه هاست یاد می کنند. با این وجود اگر خوب از این گل مراقبت کنید، می توانید یک گل آپارتمانی مقاوم و گلدار داشته باشید؛ درست همان چیزی که هر خانمی از نگهداری گل انتظار دارد. . .

فواید فوق العاده گیاه آقطی

گل حسن یوسف

این گل همیشه جزء انتخاب های اول برای خانم هایی است که قصد پرورش گل و گیاه را دارند. حسن یوسف به دلیل رشد خوبی که دارد در صورت نگهداری صحیح سال ها مهمان خانه های شماست. تنوع رنگ های مختلف حسن یوسف و دوام و زیبایی برگ های آن باعث می شود بین همه، گل محبوب و شناخته شده ای باشد. این گل نیازی به نور مستقیم ندارد و بهتر است نور با فیلتر به آن بتابد. انواع آن از نظر میزان نیاز به آب متفاوت است. بعضی از انواع این گل اگر آب کمی به آنها برسد، سریع پژمرده می شوند و برخی دیگر تا زمان خشک شدن خاک نیازی به آب ندارند.

See the source image
گل بن سای

خیلی مراقب این گل باشید! حتما گیاه بن سای را در فصل بهار بخرید. از فروشنده محل نگهداری (داخل آپارتمان یا فضای باز) و سایر نیازها و همچنین نوع بن سای را بپرسید تا بتوانید به خوبی از آن مراقبت کنید. این گیاه، شبیه سازی شکل درخت در ابعاد کوچک تر است؛ به همین خاطر بسیار پرطرفدار است. یکی از نکات مهم نگهداری بن سای در خانه، داشتن شرایط محیطی مساعد است. اگر محل انتخاب شده برای گیاه مناسب نباشد به خوبی رشد نمی کند و پژمرده خواهد شد.

عواملی مانند نور، سایه، نحوه آبیاری در کوتاه مدت می تواند بر عمر گیاه موثر باشد. بن سای تقریبا نوعی هویت برای هنر ژاپنی ها محسوب می شود و هنوز هم ژاپنی ها با استفاده از آن در مجالس و مناسبت های مهم بر اهمیت قدمت این درختچه ها تاکید دارند.

خواص داروهای گیاهی برای زایمان

خواص داروهای گیاهی برای زایمان

دو خوراکی ضروری

دو خوراکی ضروری برای روزهای آلوده

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا