گزارش مالی انویدیا نشان داد: افزایش درآمد همراه با کاهش ارزش سهام – فناوری

شنبه 21 مرداد 1396 فناوری

گزارش مالی اخیر انویدیا نشان می‌دهد که با وجود افزایش چشمگیر درآمد این شرکت در یک سال گذشته، ارزش سهام آن کاهش یافته است.

گزارش مالی انویدیا حاکی از آن است که این شرکت توانسته کاملا فراتر از پیش‌بینی‌های وال‌استریت در زمینه‌ی درآمد و سوددهی، عمل کند. درآمد این شرکت در سه‌ماهه‌ی گذشته، معادل ۲.۲۳ میلیارد دلار بوده است که بیشتر از پیش‌بینی ۱.۹۶ میلیارد دلاری وال استریت محسوب می‌شود. با وجود این، سهام این شرکت در بازار قبل از ساعات کاری (Premarket Trading)، با افت ۸.۳۹ درصدی مواجه شده است.

میچ استیوز، تحلیل‌گر مؤسسه‌ی RBC Capital Markets، در این مورد می‌گوید:

به‌طور کلی، بر این باورم که سطح توقع از انویدیا بیش از حد بالا بوده است. عملکرد این شرکت در سه‌ماهه‌ی گذشته، کاملا قوی ارزیابی می‌شود.

انویدیا

مقاله‌های مرتبط:

در حال حاضر بخش پایگاه داده، بیشترین نقش را در افزایش درآمد انویدیا دارد. درآمد این بخش در مقایسه با سال گذشته، ۱۷۶ درصد افزایش یافته است. انویدیا اخیرا از پردازنده‌های سری ولتا (Volta) برای پایگاه‌های داده رونمایی کرد. این پردازنده‌ها در مقایسه با مدل‌های گذشته، عملکرد سریع‌تری دارند و به انویدیا کمک می‌کنند تا بتواند تسلط خود را در بازار پایگاه‌های داده، بهبود بخشد.

به جز بخش پایگاه داده، دیگر بخش‌های انویدیا هم رشد قابل توجهی کرده‌اند. درآمد بخش بازی و خودرو، به ترتیب ۵۱.۹ و ۱۹.۳ درصد افزایش یافته است. این موارد به‌طور کلی، درآمد انویدیا را در مقایسه با سال گذشته، ۶۱.۴۹ درصد افزایش داده‌اند.

اپل در مسیر یک تریلیون دلاری شدن - فناوری

نظر شما در مورد عملکرد انویدیا چیست؟


منبع : زومیت

برای پیشگیری از شکست استارتاپ، یک مدیر مالی استخدام کنید - فناوری

از روغن‌سوزی در خودرو بیشتر بدانیم-فناوری

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا