گران ترین و ارزان ترین شهرها در ۲۰۱۸

چهارشنبه 25 اسفند 1400 جاذبه های گردشگری
معرفی گران ترین و ارزان ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۸

گران ترین و ارزان ترین شهرها در ۲۰۱۸

گران ترین و ارزان ترین شهرها در ۲۰۱۸ برای زندگی توسط واحد تحقیقات اکونومیست بررسی و اعلام شد.

گران ترین و ارزان ترین شهرها در ۲۰۱۸

گران ترین و ارزان ترین شهرها در ۲۰۱۸

گروه مطالعاتی مجله اکونومیست فهرست گرانترین شهرهای جهان را منتشر کرد.همچنان برای پنجمین سال پیاپی سنگاپور گرانترین شهر جهان برای زندگی است.پاریس در فرانسه، زوریخ در سوئیس، هنگ کنگ در چین و اُسلو در نروژ نیز به ترتیب در رتبه های دوم تا پنجم این فهرست قرار دارند.از میان 10 شهر گران دنیا، 5 شهر در قاره اروپا، 4 شهر در قاره آسیا و یک شهر در قاره اقیانوسیه واقع شده اند.

در مقابل، از10 شهر ارزان دنیا، 6 شهر در قاره آسیا، 2 شهر در قاره آفریقا، یک شهر در قاره آمریکا و یک شهر در قاره اروپا قرار دارند.گران ترین و ارزان ترین شهرهای دنیا برای زندگی در سال 2018 توسط واحد تحقیقات اکونومیست بررسی و اعلام شد. برای مقایسه بین شهرهای جهان، قیمت مواد مصرفی متداول مانند مواد غذایی، نوشیدنی ها، سیگار، سوخت، همچنین میزان تورم و درگیری های سیاسی در نظر گرفته شده است.

گران ترین و ارزان ترین شهرها در ۲۰۱۸

گران ترین و ارزان ترین شهرها در ۲۰۱۸

ارزانترین شهرهای جهان

در این تحقیق شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا به عنوان مرجع انتخاب شده و با دادن رتبه 100 به این شهر، باقی شهرهای دنیا ارزیابی شدند. از این ده شهر گران دنیا، 5 شهر در قاره اروپا، 4 شهر در قاره آسیا و یک شهر در قاره اقیانوسیه واقع شده اند.

گران ترین شهرهای دنیا برای زندگی در سال جاری میلادی به ترتیب سنگاپور (سنگاپور)، پاریس (فرانسه)، زوریخ (سوئیس)، هنگ کنگ (هنگ کنگ)، اسلو (نروژ)، ژنو (سوئیس)، سئول (کره جنوبی)، کپنهاگ (دانمارک)، تل آویو (اسرائیل) و سیدنی (استرالیا) هستند.این رتبه بندی نسبت به سال گذشته دستخوش تغییراتی شده است و بجز سنگاپور و سئول که رتبه خود را حفظ کرده اند، جایگاه باقی شهرهای اعلام شده در این لیست تغییر یافته است.

به عنوان مثال تورم بسیار کم سبب شد که توکیو و اوزاکا که سال قبل در میان 10 کشور گران دنیا بودند از این لیست خارج شوند اما سئول بخاطر تورم بالا از جایگاه بیست و پنجمین شهر گران دنیا در سال گذشته به جایگاه ششم در سال جاری برسد.

فهرست گرانترین شهرهای جهان

در این بررسی همچنین به ارزان ترین شهرهای دنیا نیز پرداخته شده است. از این ده شهر ارزان دنیا، 6 شهر در قاره آسیا، 2 شهر در قاره آفریقا، یک شهر در قاره آمریکا و یک شهر در قاره اروپا واقع شده اند.ارزان ترین شهرهای دنیا برای زندگی در سال جاری میلادی به ترتیب دمشق (سوریه)، کاراکاس (ونزوئلا)، آلماتی (قزاقستان)، لاگوس (نیجریه)، بنگلور (هند)، کراچی (پاکستان)، الجزیره (الجزایر)، چنای (هند)، بخارست (رومانی) و دهلی نو (هند) هستند.

این رتبه بندی نیز نسبت به سال گذشته دستخوش تغییراتی شده است و بجز الجزیره، بخارست و دهلی نو که رتبه خود را حفظ کرده اند، جایگاه باقی شهرهای اعلام شده در این لیست تغییر یافته است.دمشق و کاراکاس اما سقوط قابل توجهی داشته اند. دلیل اصلی این سقوط این دو شهر مشکلات سیاسی و اقتصادی است. جنگ داخلی در سوریه به هفتمین سال خود رسیده است و خیابان های کاراکاس در سال گذشته شاهد درگیری های بسیار بین پلیس و مخالفان نیکلاس مادورو، رییس جمهوری این کشور بود.

گران ترین و ارزان ترین شهرها در ۲۰۱۸

گران ترین و ارزان ترین شهرها در ۲۰۱۸

برترین شهر‌ها برای زندگی در ۲۰۱۸

برترین شهر‌ها برای زندگی در ۲۰۱۸

بهترین مکان‌ها برای مهاجرت از نظر در امد

بهترین مکان‌ها برای مهاجرت از نظر در امد

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا