کیفیت هوای اهواز ناسالم شد-سلامت

چهارشنبه 18 مرداد 1396 سلامت
هوای اهواز ناسالم شد سلامت

هوای اهواز ناسالم شد سلامت

طبق آخرین شاخص دستگاههای سنجش کیفیت هوای مرکز کنترل و پایش محیط زیست، کیفیت هوای اهواز طی ساعات گذشته در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت و لقب آلوده‌ترین کیفیت هوا را در میان مراکز استانها به خود اختصاص داد.

به گزارش تسنیم؛ سازمان حفاظت محیط زیست در آمارگیری روزانه خود شاخص کیفی هوای کلان‌شهرها و مراکز استانها در 24 ساعت گذشته منتهی به ظهر امروز (چهارشنبه 18 مرداد ماه) را به‌طور کامل مورد بررسی قرار داد.

بر اساس گزارشهای مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور، شاخصهای ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون و آلاینده‌های جوی در  شهر اهواز مرکز استان خوزستان بیش از سایر مراکز استانهای دیگر شد.

عدد شاخص ذرات معلق در اهواز امروز روی عدد  128 قرار گرفت که نشاندهنده شرایط ناسالم برای گروههای حساس است و در چنین وضعیتی بیماریان قلبی و ریوی و بیماران نباید در مراکز پر ترافیک تردد کنند.

همچنین طبق گزارشهای به‌دست‌ آمده 19 مرکز استان، شرایط مناسب‌تری را داشتند و کیفیت هوای آنها در شرایط سالم قرار گرفت و ساکنان این استانها که تهران نیز جزو آنان بود به‌سبب وزش باد موقتی و عدم وارونگی دما هوای بهتری را استنشاق کردند.

اما کیفیت هوای هفت مرکز استان کشور در شرایط پاک قرار گرفت که بیرجند  با شاخص 32 پاک‌ترین مرکز استان کشور نام گرفت؛ همچنین امروز اردبیل با 9  درجه بالای صفر خنک‌ترین و اهواز با 49 درجه بالای صفر گرم‌ترین نقاط کشور بودند.

بنابر تمهیدات اندیشیده ‌شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بین 50 تا 100 باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی 100 تا 150 تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از 150 تا 200 قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

منبع : عصر ایران

اماراتی 7 هزار تومانی بدون استاندارد در بازار ایران عکس سلامت

نوشابه اماراتی 7 هزار تومانی بدون استاندارد در بازار ایران (+عکس)-سلامت

quotقاضی‌زاده هاشمیquot به دور دوم رفت سوابق سلامت

"قاضی‌زاده هاشمی" به دور دوم رفت + سوابق-سلامت

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا