کوشن چیست / پوست صاف و یکدست با استفاده از کوشن

چهارشنبه 4 فروردین 1400 آرایش پوست ومو
koshen

فهرست مطالب:

1-کوشن چیست ؟

2-چرا باید از کوشن استفاده کنیم؟

3-نحوه استفاده از کوشن

 

کوشن چیست ؟

کوشن یا پنکک خیس، نوعی پنکک مایع و فشرده است که برای زیر سازی یک آرایش یا به تنهایی  قابل استفاده کردن  است. کوشن  علاوه بر پوشش مناسب پوست حاوی مرطوب‌ کننده و ویتامین‌هایی است که می‌توانند در کنار آرایش، نیاز‌های پوست را تامین کنند.  با خرید یک کوشن، در هزینه ها  صرفه جویی کنید.  این کرم بی نظیر حاوی پرایمر و ضد آفتاب است. این یعنی دیگر نیازی به چندین کرم و کرم پودر برای مراقبت از پوست ندارید  . در بخش پوست و مو  دایان درباره کانسیلر و کاربرد آن و کانتور وکاربرد آن و پرایمر چیست ؟ بیشتر بدانید

کوشن با پوشانندگی بالایی که دارد، آرایش را صاف و یکدست می‌کند و نقص‌های رنگی صورت مانند قرمزی جای جوش، لک تیره و کک‌ و مک را از بین می‌برد. اما برای پوست چرب ، بعد از  استفاده کوشن بهتر است از پنکک یا فیکس کننده آرایش روی این کرم استفاده کنند تا از برق افتادن و به هم ریختن آرایش جلوگیری شود.

 

کوشن

کوشن

چرا باید از کوشن استفاده کنیم؟

  • کوشن یک آرایش نرم و مخملی به  صورت شما می‌دهد. همچنین برای استفاده از آن نیاز نیست از انگشت دست استفاده کنید . زیرا این پنکک‌ها دارای یک پد پنبه‌ای هستند که به راحتی کار پخش آن را انجام می‌دهند. بعضی از برند‌های کوشن، دارای یک پد قارچی هستند.
  •  سبک بودن و نلغزیدن مواد کوشن بر روی پوست از دلایل اصلی استفاده کوشن محسوب می‌شود.
  • کوچک  بودن کوشن مزیت دیگر آن است. شما به راحتی می‌توانید با خود حمل کنید و در کیف‌‌تان قرار دهید.
  • یکی دیگر از مزایای استفاده از کوشن این است که هنگامی که برای مدتی طولانی  بیرون از خانه و در رفت و آمد هستید و آرایش‌تان کثیف یا به هم ریخته می‌شود،با کوشن آرایش خود را تجدید کنیدو خستگی صورتتان را از بین ببرید.
  • بعد از ورزش یا تمرین‌هایی که عرق کردن زیادی به همراه دارند و قصد دارید جایی بروید و فرصت کافی برای برگشتن به خانه و تجدید آرایش‌تان ندارید،با کوشن آرایش خود را تجدید کنید و  کوشن از عرق کردن یا کثیف به‌نظر رسیدن پوست بعد از تمرین جلوگیری می‌کند.
  • اگر در آرایش کردن حرفه ای نیستید  با یک کوشن  آرایشی کامل و بی نقص را به آسانی انجام دهید.
کوشن

کوشن

نحوه استفاده از کوشن

  • برای استفاده از کوشن یا همان پنکک مایع را نباید از  براش استفاده کنید ؛ چون مقداری زیادی از مایع کوشن به براش می‌چسبد. به همین خاطر بهتر است از پد آرایشی برای پوشاندن پوست خود استفاده کنید.  بهتر است کوشن را به پد آرایشی آغشته کنید و با ضربات ملایم متوالی، پوست صورت خود را پوشش بدهید. در پایان این کار خواهید دید که تمام پوست شما به صورت یکدست با کوشن کاور شده و نکته قابل توجه این است که از کشیدن پد آرایشی روی صورت خوداری کنید
  • لوازم آرایش خود را از  برند های  معتبر خریداری کنید .برای اینکه به زیبایی پوست و سلامت آن آسیب نرسانید . کوشن‌‌ها محصولات جدیدی هستند که شرکت‌های  کشور کره جنوبی ابداع کننده و  عرضه کننده آن‌ها هستند. پس بهتر است به اولین کشور سازنده اعتماد کنیم! کره جنوبی اخیرا در تولید محصولات پوست و لوازم آرایشی با کشور‌های غربی و اروپایی در رقابت است.پس لوازم آرایش را از مغازه ای مطمئن خریدای کنید تا هم به پوست شما آسیب نرسد و هم با خرید برند معتبر در هزینه ها صرفه جویی کنید.

 

فواید جوش شیرین

جوش شیرین/10 مزایاجوش شیرین برای مو ، پوست و بدن

darman jay joshe

انواع ماسک برای درمان جای جوش صورت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا