کوالکام درصدد جلوگیری از واردات آیفون و آیپد به ایالات‌ متحده – فناوری

شنبه 17 تیر 1396 فناوری

شرکت کوالکام از کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات‌متحده آمریکا درخواست کرده است که از واردات آیفون و آیپد اپل به این کشور جلوگیری کند.

مقاله‌های مرتبط:

دعوی قضایی بین دو شرکت اپل و کوالکام دوباره با شکایت جدیدی از طرف کوالکام روبه‌رو شد؛ این بار کوالکام از کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات‌متحده آمریکا (ITC) درخواست کرده است که از واردات آیفون و آیپد به این کشور جلوگیری کند. بر اساس گزارش وب‌سایت Fortune، این شرکت درخواست کرده است که حتی فروش آیفون‌ها و آیپدهایی که در ایالات‌متحده وجود دارد، ممنوع شود؛ کوالکام ادعا می‌کند که اپل از ۶ اختراع این شرکت بدون پرداخت هزینه‌ی حق ثبت، استفاده می‌کند. این ۶ مورد که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ میلادی به ثبت رسیده است، به فناوری‌های ارتباطی بازمی‌گردد که به آیفون کمک می‌کند تا هنگام برقراری تماس، باتری کمتری مصرف کند.

کوالکام از ITC درخواست کرده است که تمام آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس اپراتورهای AT&T و T-Mobile را که از مودم‌های شرکت اینتل استفاده می‌کند، مسدود کند. دان رازنبرگ، وکیل شرکت کوالکام در مورد این درخواست می‌گوید:

اگر اپل هم مثل تمام شرکت‌های دیگر، حاضر بود بهای فناوری‌هایی را که استفاده می‌کند بپردازد، ما از آن‌ها شکایت نمی‌کردیم؛ ولی آن‌ها این کار را نمی‌کنند. آن‌ها پای ما را به دادگاه باز کردند و ما هم برای دفاع از خود، به‌ناچار شکایت‌مان را مطرح کردیم.

اپل

البته شکایت جدید کوالکام که احتمالا از فروش آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس و آیفون‌های جدیدتر جلوگیری می‌کند، تا ۱۸ ماه دیگر مورد بررسی قرار نخواهد گرفت؛ بنابراین این شکایت تاثیری در معرفی و عرضه‌ی آیفون ۸ نخواهد داشت.

اپل و کوالکام از دی‌ماه سال گذشته، وارد دعوی قضایی شده‌اند. از آن زمان به بعد، این دو شرکت همواره شکایت‌های مختلفی را علیه هم مطرح می‌کنند. اپل معتقد است که کوالکام هزینه‌ی زیادی را بابت حق ثبت فناوری‌هایش درخواست می‌کند؛ اما در سمت دیگر، کوالکام این رقم را به دلیل استفاده شدن در تمام گوشی‌های آیفون، عادلانه می‌داند.

نظر شما در مورد دعوی قضایی این دو شرکت چیست؟ آیا اپل می‌تواند در ۱۸ ماه آینده، جلوی ممنوعیت فروش آیفون را در آمریکا بگیرد؟


منبع : زومیت

سامسونگ از جدیدترین مانیتور گیمینگ خود رونمایی کرد-فناوری

اختلال فراگیر در اینستاگرام-فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا