کهیر چیست ؟/علائم و علت ایجاد کهیر چیست؟/

شنبه، ۷ تیر ۱۳۹۹ سلامت
کهیر چیست؟

کهیر چیست ؟

کهیر به تورم ناگهانی و قرمز شدن  پوست  در نقاطی از بدن همراه با تورم و خارش گفته می شود.کهیر توسط یک واکنش آلرژیک در اثر ماده ای که مصرف کرده اید  یا با آن مواجه هستید ، ایجاد می شود. با توجه به واکنش های آلرژیک، بدن شما یک پروتئین به نام هیستامین در بدن آزاد می شود که به نوبه خود باعث خارش، تورم، قرمزی و بسیاری از علائم دیگر می شود.کهیر معمولاً باعث خارش می شود ، اما ممکن است باعث سوزش یا لک هم گردد . آنها می توانند در هر نقطه از بدن ، از جمله صورت ، لب ها ، زبان ، گلو یا گوش ظاهر شوند. کهیر از نظر اندازه متفاوت است و ممکن است در کنار هم جمع شوند تا مناطق بزرگتری را که به عنوان پلاک شناخته می شوند تشکیل دهند. آنها می توانند ساعت ها یا حداکثر تا یک روز  ادامه داشته باشند.

کهیر زمانی رخ می دهد که در پاسخ به هیستامین، پلاسمای خون از رگ های خونی کوچک در پوست نشت می کند. هیستامین یک ماده شیمیایی است که از سلول های تخصصی در امتداد رگ های خونی پوست آزاد می شود.

کهیر چیست؟

کهیر چیست؟

از عوامل ایجاد کهیر در بدن چیست ؟

کهیر بیماری کوتاه‌مدتی است که با سرخی پوست و خارش بسیار در بدن همراه می شود از عوامل ایجاد کهیر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

بعضی از عوامل ایجاد کننده کهیر در بدن می تواند ، غذاهای مانند آجیل، شکلات، ماهی، گوجه فرنگی، تخم مرغ، انواع توت ها و شیر و بادمجان باشد .و از دیگر عوامل ایجاد کهیر در بدن می توان به ، لاتکس، مواد شیمیایی، گرده، مکمل های غذایی، نیش حشرات، عفونت ها، داروها و یا زخم ها اشاره کرد .

از دیگر عوامل ایجاد کهیر می توان به گرما ،استرس ،سرمای زیاد یا در معرض آب یخ قرار گرفتناشاره کرد .

علامت های کهیر در بدن چیست؟

علامت اصلی کهیر قرمزی شدن پوست خارش و تورم است . کهیر می تواند در هر جایی از بدن از جمله صورت، دست ها، لبها، زبان، گلو و گوش دیده شود. کهیر سایزهای مختلفی دارد و نقاط مختلف به هم متصل شده و سطح بزرگتری را ایجاد می کنند.

در ادامه با روشهای پیشگیری از آلزایمر آشنا شوید

چه کارهایی انجام دهیم تا آلزایمر نگیریم؟

بدن اسیدی یا اسیدوز

اسیدی شدن بدن یا اسیدوز چه مشکلاتی به وجود می آورد ؟

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا