زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 98

دوشنبه 14 مرداد 1398 گوناگون
کنکور سراسری سال۹۸'
 کنکور سراسری 98

به گزارش تیپ نیوز:نتایج اولیه آزمون سراسری سال 98 روز چهارشنبه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد و داوطلبان از 20 مرداد می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. انتخاب رشته کنکور سراسری 98

انتخاب رشته کنکور سراسری 98

نتیجه اولیه آزمون سراسری سال 98 در روز چهارشنبه 16 مرداد 98 به صورت کارنامه، روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشو قرار خواهد گرفت و آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی (پذیرش با آزمون) در این آزمون می شوند، لازم است برای انتخاب رشته، دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (شماره 2) آزمون سراسری سال 1398 را مطالعه کرده و مراحل انتخاب رشته را انجام دهند.

همچنین دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره 2) هر یک از گروه های آزمایشی مربوط (شامل رشته های پذیرش با آزمون) نیز از روز پنجشنبه 17 مرداد 98 بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود و برای کلیه داوطلبان از این تاریخ قابل مشاهده و دریافت است.

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبان های خارجی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط را از طریق سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

بخش پیوست های دفترچه راهنمای انتخاب رشته شامل شرایط و ضوابط مؤسسات خاص و همچنین آدرس و ضوابط و شرایط دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی نیز در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار دارد که به داوطلبان توصیه می شود برای انتخاب رشته و اطلاع از ضوابط و شرایط مؤسسات این بخش را مطالعه کنند.

 کنکور سراسری 98

بر اساس این گزارش، تمامی داوطلبان باید پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و بخش پیوست های دفترچه راهنما، کدرشته های تحصیلی مورد علاقه خود را مشخص کرده و از روز یکشنبه 20 مرداد تا روز پنجشنبه 24 مرداد 98 به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج کنند.

پذیرش در رشته محل های صرفاً براساس سوابق تحصیلی توسط دانشگاه ها و مؤسسات پذیرنده در سال 1398 به صورت جدا از رشته محل های با آزمون و مستقل از این مرحله با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و با ملاک معدل کتبی دیپلم با توجه به نوع دیپلم داوطلب و رشته انتخابی وی انجام می شود.

زمان شروع ثبت نام کنکور سراسری سال 1398

داوطلبان متقاضی (اعم از اینکه در آزمون سراسری ثبت نام کرده یا نکرده و یا در جلسه آزمون حاضر و یا غایب بوده اند) می توانند با مراجعه به سامانه پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی مندرج در سایت سازمان سنجش که از 20 اسفند 97 فعال شده و تا 28 شهریور 98 معتبر است، با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای مربوط نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

همچنین دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در رشته های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی از تاریخ 17 بهمن 97 در سایت سازمان سنجش به همراه اطلاعیه های اصلاحی آن قرار گرفته است. لذا کدرشته محل های مربوط به پذیرش براساس سوابق تحصیلی در دفترچه راهنمای شماره (2) که در تاریخ 17 مرداد 98 منتشر می شود درج نخواهد شد.

 سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی این سازمان به منظور راهنمایی و کمک به داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1398 (رشته های پذیرش با آزمون) از اوایل هفته آینده از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1398 شامل مطالب مفید و کاربردی درباره انتخاب رشته از جمله تشریح محتوای کارنامه آزمون، آشنایی با بومی گزینی، انواع سهمیه ها، استفاده از انتخاب رشته مجازی و نکته های مهم در انتخاب رشته اصلی تدوین و در اواخر این هفته منتشر می شود. مطالعه این ویژه نامه به داوطلبان، والدین و مشاوران توصیه می شود.

انتهای پیام/م

کنکور سراسری سال۹۸'

اسامی نفرات برتر کنکور سراسری 98 

جزیئات خانه‌های ظریف در نیویورک 

همه دارایی‌های ظریف در آمریکا بلوکه شد

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا