کشور پالائو/همه چیز درباره کشور پالائو

شنبه 7 مرداد 1402 جاذبه های گردشگری
کشور پالائو

کشور پالائو

جمهوری پالائو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس آرام در قارهٔ اقیانوسیه است.پایتخت پالائو شهر نگرولمود در ایالت ملکئوک است. پالائو در ۳۲۰۰ کیلومتری جنوب توکیو واقع شده و از نظر جغرافیایی بخشی از جزایر میکرونزی به‌شمار می‌آید. جمعیت پالائو ۲۱ هزار نفر است که در بیش از ۲۵۰ جزیره زندگی می‌کنند.

جزایر پالائو با کشور اندونزی، کشور فیلیپین، و ایالات فدرال میکرونزی مرز آبی دارند. سه جزیره پرجمعیت کورور، پللیو، و بابلدائوب در یک حوزه آب‌سنگ مرجانی قرار گرفته‌اند و جزیره دیگر پرجمعیت کشور یعنی آنگائور جزیره‌ای اقیانوسی است که چندین کیلومتر در جنوب بقیه جزایر واقع شده‌است. حدود دو سوم از جمعیت کشور در کورور زندگی می‌کنند.

 

تاریخچه مختصر پالائو:

می­دانیم که کشور پالائو در آب­های اقیانوس آرام قرار دارد. این مجموعه شامل 200 جزیره آتشفشانی است و موقعیت مخصوص به خود دارد. این کشور در 800 کیلومتری شرق فیلیپین واقع شده است و تا سال 1994 اداره این کشور در دست ایالات متحده آمریکا بوده است. این کشور از آن سال به بعد تحت عنوان جمهوری پالائو شناسایی شد و موقعیت تاریخی بی نظیری دارد، به این ترتیب تاریخ نویسان در صدد هستند، که موقعیت تاریخی این کشور را بررسی کنند.

پالائو کشوری جزیره ای است که در 500 مایلی جنوب شرقی کشور فیلیپین قرار دارد. گاهی اوقات به آن “جزایر سیاه” می گویند. این جزایر در ابتدا حدود 4000 سال پیش سکونت داشتند. انگلیسی ها در قرن 18 به پالائو آمدند و سپس اسپانیایی ها در قرن 19 آمدند. اسپانیایی ها پالائو را در اختیار گرفتند اما در سال 1899 پس از شکست در جنگ اسپانیا و آمریکا آن را به آلمان فروختند.

پس از جنگ جهانی دوم، پالائو به قلمرو ایالات متحده تبدیل شد. در سال 1994 پالائو به یک کشور کاملاً مستقل تبدیل شد. این امر آن را به یکی از جوان ترین کشورهای مستقل در جهان تبدیل می کند.

کشور پالائو

کشور پالائو

همه چیز درباره کشور پالائو

پایتخت: نگرولمود

جمعیت: 21000

مساحت کل: 458 کیلومتر مربع

مقایسه اندازه: کمی بیشتر از 2.5 برابر اندازه واشنگتن دی سی

مختصات جغرافیایی: 7 30 N, 134 30 E

منطقه یا قاره جهان: اقیانوسیه

زمین عمومی: از نظر زمین شناسی از جزیره اصلی کوهستانی بابلتوآپ تا جزایر مرجانی کم ارتفاع که معمولاً توسط صخره های سد بزرگ در حاشیه قرار دارند متفاوت است.

نقطه پست جغرافیایی: اقیانوس آرام 0 متر

نقطه مرتفع جغرافیایی: کوه Ngerchelchuus 242 متر

آب و هوا: گرمسیری; گرم و مرطوب؛ فصل مرطوب از مه تا نوامبر

 

کشور پالائو

کشور پالائو

مردم کشور پالائو

نوع حکومت: حکومت قانون اساسی در ارتباط آزاد با ایالات متحده؛ پیمان انجمن آزاد در 1 اکتبر 1994 لازم الاجرا شد

زبان های صحبت: پالائویی 64.7٪ رسمی در همه جزایر به جز Sonsoral (Sonsoralese و انگلیسی رسمی هستند)، Tobi (Tobi و انگلیسی رسمی هستند)، و Angaur (Angaur، ژاپنی و انگلیسی رسمی هستند)، فیلیپینی 13.5٪، انگلیسی 9.4٪. چینی 5.7٪، کارولینایی 1.5٪، ژاپنی 1.5٪، سایر آسیایی ها 2.3٪، سایر زبان ها 1.5٪ (سرشماری 2000)

استقلال: 1 اکتبر 1994 (از قیمومیت سازمان ملل متحد تحت مدیریت ایالات متحده)

تعطیلات ملی: روز قانون اساسی، 9 ژوئیه (1979)

ملیت: پالائوان

ادیان: کاتولیک رومی 41.6٪، پروتستان 23.3٪، Modekngei 8.8٪ (بومی پالائو)، Adventist روز هفتم 5.3٪، شاهد یهوه 0.9٪، مقدسین آخرالزمان 0.6٪، سایر مذاهب 3.1٪، نامشخص یا هیچ٪ (16). سرشماری 2000)

سرود ملی یا آهنگ: Belau rekid (Palau ما)

 

کشور پالائو

کشور پالائو

اقتصاد کشور پالائو

وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور پالائو به میزان 5.124 میلیون دلار رسیده است، در این کشور بیش از 9 هزار و 777 نفر نیروی کار دیده می­شود، موقعیت اقتصادی برای این بخش زیر نظر گروه­های مهمی ارزیابی شده است. وضعیت نرخ بیکاری در این کشور مرز 2.4 درصد را طی کرده است، آمار مشخصی از وضعیت فقر در کشور پالائو به دست ما نرسیده است

صنایع عمده: گردشگری، اقلام صنایع دستی (از صدف، چوب، مروارید)، ساخت و ساز، ساخت پوشاک

محصولات کشاورزی: نارگیل، کوپرا، کاساوا (تاپیوکا)، سیب زمینی شیرین؛ ماهی

منابع طبیعی: جنگل ها، مواد معدنی (به ویژه طلا)، محصولات دریایی، مواد معدنی در اعماق دریا

صادرات عمده: صدف، ماهی تن، کوپرا، پوشاک

واردات عمده: ماشین آلات و تجهیزات، سوخت، فلزات. مواد غذایی

واحد پول: دلار آمریکا (USD)

تولید ناخالص داخلی ملی: 164,000,000 دلار

 

کشور پالائو

کشور پالائو

شهرهای  بزرگ پالائو

کورور یکی از ایالت­های مهم کشور پالائو محسوب می­شود. البته در لیست ایالت­های شش گانه قرار دارد و مرکز اصلی تجاری این جمهوری محسوب می­شود. بر طبق سرشماری­های صورت گرفته در این کشور 70 درصد از کل جمعیت این کشور در این ایالت زندگی کرده­اند، موقعیت زندگی در این بخش بسیار خوب است موقعیت این منطقه زیر نظر گروه­های مخصوصی ارزیابی می­شود.

کورور در لیست مناطقی قرار دارد که مردم این منطقه می­توانند، بهترین رویکرد گردشگری برای افرادی باشد که دوست دارند از دیدنی­های کشور پالائو دیدن نمایند. موقعیت این بخش بسیار جالب است. سونسورول در لیست ایالت­های 16 گانه کشور پالائو قرار دارد. مساحت این منطقه 3.12 کیلومتر مربع ارزیابی شده است و جمعیت این منطقه 42 نفر است موقعیت این منطقه بررسی شده است .

بهترین شرایط برای زندگی در این منطقه را شامل شده است. مساحت کل این منطقه بر اساس موقعیت تراکم جمعیت بررسی شده است اینطور که مشخص است این منطقه دارای موقعیت اقتصادی ضعیف­تری است و البته که زیر نظر گروه­های اقتصادی مختلف ارزیابی می­شود.

رویکرد اقتصادی برای این منطقه زیر نظر دولت­های مخصوص دنبال می­شود. دولت سعی کرده است اقتصاد این بخش را شامل شود. شهرهای مهم در کشور پالائو می­بایست موقعیت منطقه­ای بهتری داشته باشد. البته که این شهر می­تواند ایده آل­های مخصوصی را برای بخش بهداشت و درمان در نظر گرفته باشد.

new zealand north island auckland 8

کشور پالائو

جاذبه های کشور پالائو

این منطقه بیشتر به خاطر داشتن محیط و امکانات مناسب برای غواصی، شهرت یافته است. از دیگر جذابیت های طبیعی این منطقه می توان این موارد را نام برد: گستره ی وسیعی از صخره های مرجانی، جنگل های مرتفع، زندگی دریایی متنوع و گسترده، جنگل های متعدد، پوشش گیاهی منحصربه‌فرد، تعداد زیادی از انواع گونه های دریایی در معرض خطر انقراض.

-صخره های مرجانی این جزیره بسیار چشمگیر و زیبا است تا جایی که سبب شده پالائو به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ی طبیعی دنیا، شناخته شود

-الائو بیش از هر چیز به خاطر غواصی شهرت دارد. یکی از بهترین و مشهورترین مناطق دنیا برای غواصی در این منطقه Blue Corner است که از بیشتر اقامتگاه های پالائو با قایق فقط یک ساعت فاصله دارد.یکی دیگر از شگفتی های طبیعت در پالائو، دریاچه‌ی عروس دریایی است. این دریاچه میزبان هزاران عروس دریایی است.

-پارک لانگ آیلند (Long Island) هم یکی دیگر از مناطق محبوب برای غواصی است. این مکان درست در جنوب دو پلی قرار گرفته است که کورور (Koror) و مالاکال (Malakal) را پیوند می دهد.

-خلیج نیکو (Nikko Bay) بهترین مکان برای قایق سواری است.این منطقه علاوه بر ساحل و امکانات غواصی، جاذبه های دیگری هم دارد. مرکز خرید، گالری آثار هنری، موزه و آکواریوم.

-موزه ی ملی بیلائو (Belau) در سال ۱۹۵۵ ساخته شده و قدیمی ترین موزه در میکرونزی است.

-جنگل های دامنه‌ی کوه Ngerchelchuus، بزرگ ترین جنگل های پالائو هستند که میزبان درختان متنوع و منحصربه‌فرد و گونه هایی از پرندگان در معرض خطر انقراض هستند.

کشور فیجی

کشور فیجی/همه چیز درباره کشور فیجی

جاذبه های شوگر لند یا سرزمین قند

جاذبه های شوگر لند یا سرزمین قند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا