کشور نیجریه/همه چیز درباره کشور نیجریه

چهارشنبه 22 شهریور 1402 جاذبه های گردشگری
کشور نیجریه

کشور نیجریه

کشور نیجریه کشوری در غرب قاره آفریقا است. پایتخت آن آبوجا و بزرگ‌ترین شهر آن لاگوس است.این کشور با بنین با کشور چادو با کشور کامرون و با کشور نیجر مرز مشترک دارد.

در جنوب این کشور خلیج گینه، بخشی از اقیانوس اطلس، قرار گرفته‌است. آب و هوای استوایی باعث پیدایش جنگلهای متراکم و انبوه، در شرق، غرب، و جنوب این کشور شده‌است. میانگین دمای سالانه، ۳۲ درجه سانتی گراد، همراه با رطوبت فراوان است

 

تاریخچه مختصر نیجریه:

پیشینهٔ تاریخی نیجریه به دست‌کم ۹ هزار سال پیش از میلاد بازمی‌گردد.و ناحیهٔ بنیو و رودخانه کراس در نیجریه خاستگاه قوم بانتو دانسته شده که مهاجران آن در هزاره‌های نخست و دوم پیش از میلاد از این ناحیه حرکت کرده و در بیشتر مناطق آفریقای مرکزی و جنوبی سکونت گزیدند.
در طول تاریخ چندین پادشاهی و جوامع در سرزمین نیجریه توسعه یافته اند. در شمال، پادشاهی هائوسا و امپراتوری بورنو قرار داشت. در جنوب، پادشاهی یوروبا اویو در حدود سال 1400 توسعه یافت. اویو طی چندین قرن بعد گسترش یافت و بخش اعظم منطقه جنوب غربی را پوشش داد. در قرن 15 و 16 پادشاهی بنین در جنوب مرکزی نیجریه توسعه یافت.

از قرن هفدهم، تجار اروپایی شروع به ایجاد بنادر ساحلی برای تجارت با مردم محلی کردند. در ابتدا صادرات اولیه بردگان بود، اما پس از لغو بردگی توسط بریتانیایی ها، روغن نخل و الوار جایگزین شد. در قرن نوزدهم، عثمان دان فودیو، رهبر فولانی، بیشتر شمال نیجریه را تحت کنترل امپراتوری خود درآورد و بسیاری را به دین اسلام گروید.

در سال 1914 نیجریه مستعمره بریتانیا شد. این کشور تا سال 1960 که به یک کشور مستقل تبدیل شد، مستعمره بریتانیا باقی ماند. بیشتر تاریخ آن از آن زمان تاکنون با حکومت نظامی مشخص شده است.

 

کشور نیجریه

کشور نیجریه

همه چیز درباره کشور نیجریه

پایتخت: ابوجا

جمعیت: 200,963,599

مساحت کل: 923768 کیلومتر مربع

مقایسه اندازه: کمی بیش از دو برابر اندازه کالیفرنیا

مختصات جغرافیایی: 10 00 N, 8 00 E

منطقه یا قاره جهان: آفریقا

زمین عمومی: مناطق پست جنوبی به تپه ها و فلات های مرکزی ادغام می شوند. کوه ها در جنوب شرقی، دشت ها در شمال

نقطه پست جغرافیایی: اقیانوس اطلس 0 متر

نقطه مرتفع جغرافیایی: چپال وادی 2419 متر

آب و هوا: متفاوت است. استوایی در جنوب، گرمسیری در مرکز، خشک در شمال

شهرهای بزرگ: لاگوس 10.203 میلیون; کانو 3.304 میلیون; عبادان 2.762 میلیون; ابوجا (سرمایه) 1.857 میلیون; کادونا 1.519 میلیون (2009)

 

کشور نیجریه

کشور نیجریه

مردم کشور نیجریه

نوع حکومت: جمهوری فدرال

زبان های صحبت: انگلیسی (رسمی)، هائوسا، یوروبا، ایگبو (Ibo)، فولانی

استقلال: 1 اکتبر 1960 (از بریتانیا)

تعطیلات ملی: روز استقلال (روز ملی)، 1 اکتبر (1960)

ملیت: نیجریه ای

ادیان: مسلمان 50٪، مسیحی 40٪، اعتقادات بومی 10٪

نماد ملی: عقاب

سرود ملی یا آهنگ: برخیز ای هموطنان، نیجریه را اطاعت کن

 

کشور نیجریه

کشور نیجریه

اقتصاد کشور نیجریه

صنایع عمده: نفت خام، زغال سنگ، قلع، کلمبیت. روغن نخل، بادام زمینی، پنبه، لاستیک، چوب؛ چرم و پوست، منسوجات، سیمان و سایر مصالح ساختمانی، محصولات غذایی، کفش، مواد شیمیایی، کود، چاپ، سرامیک، فولاد، ساخت و تعمیر کشتی های تجاری کوچک

محصولات کشاورزی: کاکائو، بادام زمینی، روغن نخل، ذرت، برنج، سورگوم، ارزن، کاساوا (تاپیوکا)، سیب زمینی، لاستیک. گاو، گوسفند، بز، خوک؛ الوار؛ ماهی

منابع طبیعی: گاز طبیعی، نفت، قلع، سنگ آهن، زغال سنگ، سنگ آهک، نیوبیم، سرب، روی، زمین های زراعی

صادرات عمده: نفت و فرآورده های نفتی 95٪، کاکائو، لاستیک

عمده واردات: ماشین آلات، مواد شیمیایی، تجهیزات حمل و نقل، کالاهای تولیدی، مواد غذایی و حیوانات زنده

واحد پول: نایرا (NGN)

تولید ناخالص داخلی ملی: 414,000,000,000 دلار

کشور نیجریه

کشور نیجریه

شهرهای بزرگ نیجریه

 • شهرآبوجا پایتخت نیجریه است و یک شهر بسیار دیدنی و البته مدرن محسوب می‌شود. این شهر بافت سنتی و مدرن را در کنار هم قرار داده است و در سال‌های اخیر مهد اقتصادی این کشور محسوب شده است.
 • شهر اوبوکاتا از دیگر شهرهای نیجریه است که در سال‌های اخیر توانسته عملکردهای اقتصادی درستی را در پیش بگیرد. وضعیت تولید در این شهر بیشتر از سال‌های گذشته اعلام شده است و همینطور مهاجرپذیری زیادی دارد.
 • شهر اکوره یکی از شهرهای دانشگاهی در نیجریه است که به شکل هندسی مثلث است، این شهر دارای مکان‌های طبیعی و دیدنی بسیار زیادی است و فضای تفریحی خوبی دارد.
 • شهر اوسوگبو یکی از شهرهای تاریخی در نیجریه است که بافت بسیار قدیمی دارد. شهر اومواهیا یکی از شهرهای خوب و دل‌باز برای گردشگری محسوب می‌شود، این شهر دارای سه بخش عمده اقتصادی بوده و همینطور در بخش‌های تاریخی نیز به طور دقیق پیشرفت داشته است.
 • شهر ایبادان از دسته شهرهای دیدنی و اعجاب‌انگیز در نیجریه است که  برای سفرهای کوتاه بسیار عالی است.
 • شهرایلورین نیز یک شهر بزرگ با فضای سبز بسیار عالی است، در این شهر گردشگری بخش مهم درآمدزایی محسوب می‌شود. این شهر بسیار زیبا و اعجاب‌انگیز است.

 

کشور نیجریه

کشور نیجریه

عجایب نیجریه

 • جزیره ویکتوریا: جزیره ویکتوریا در نیجریه نیز قرار دارد و تنها مخصوص کشور کانادا نمی‌باشد. این جزیره به طور کلی مکان اصلی برای تجارت و مرکز مالی محسوب می‌شود و یکی از گران‌ترین مناطق برای زندگی در نیجریه است. این منطقه بسیار اعجاب‌انگیز طراحی شده است.
 • صخره زوما: صخره زوما یک کوه سنگی منشوری در نیجریه است که دارای دروازه‌های بسیار دیدنی است و به طور کلی سنگ زیبای طبیعی نیز لقب گرفته است. این صخره به طور کلی می‌تواند یک مکان گردشگری بسیار عالی محسوب شود.
 • صخره ابوجا: صخره ابوجا یک صخره بزرگ است که در شهر ابوجا قرار دارد و مشهور به صخره پیروزی است. این مکان بسیار دیدنی و خاص طراحی است.
 • موزه ملی: موزه ملی کشور نیجریه در سال ۱۹۵۷ ساخته شده است و یک فضای دیدنی با مجموعه هنرهای تجسمی است. این موزه دارای آثار نقاشی و حکاکی زیادی است. آثار هنری در این زمینه بیشتر به رنگ قرمز متمایل به قهوه‌ای هستند.
 • کلیسای ملی منطقه آبوجا: کلیسای ملی منطقه آبوجا در سبک نئوگوتینک طراحی شده است. این کلیسا دارای شیشه‌های رنگی ساده است که بسیار جذاب طراحی شده‌اند.
 • جزیره لونتاکینته: جزیره لونتاکینته یک منطقه خوف‌انگیز است که در رودخانه گامبیا قرار دارد. این جزیره به طور کلی یک مکان معروف و عالی است.
زیباترین شهرهای ژاپن

زیباترین شهرهای ژاپن

کشور سنگال

کشور سنگال/همه چیز درباره کشور سنگال

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا