معرفی ۵ پارک ملی زیبا در شیلی

چهارشنبه 9 فروردین 1402 جاذبه های گردشگری
 کشور شیلی

معرفی جاذبه های کشور شیلی

کشور شیلی پایتخت آن سانتیاگو بزرگترین شهر کشور شیلی  است .کشور شیلی واقع در آمریکای جنوبی است. مرزهای کشور شیلی از اقیانوس آرام کل مرز غربی این کشور را تشکیل می‌دهد، و از شمال با پرو، از شمال شرق با بولیوی، از شرق با آرژانتین، و در پایین‌ترین نقطه جنوبی کشور با گذرگاه دریک هم‌مرز است.کشور شیلی  به همراه کشور اکوادور تنها کشورهایی در آمریکای جنوبی هستند که با کشور برزیل مرز مشترک ندارند. طول خط ساحلی این کشور با اقیانوس آرام ۶۴۳۵ کیلومتر است.

پارک ملی زیبا در شیلی

پارک ملی زیبا در شیلی

کشور شیلی ، کشوری حیرت انگیز که سرزمین های باریک و درازی از سواحل غربی آمریکای جنوبی را اشغال می کند ، دارای طیف باورنکردنی از مناظر زیبا است که بازدیدکنندگان ساحل خود رامتحیر می کند.

همانطور که تعدادی از خطوط عرض جغرافیایی را کاهش می دهد ، تفاوت های متناسب در آب و هوا به این معنی است که کشور دارای مجموعه ای متنوع از اکوسیستم ها و محیط های متضاد است. این را با زیبایی طبیعی کوهستانی آن ترکیب کنید و یک انتخاب چشمگیر از مناظر خیره کننده برای کشف و لذت بردن از آن خواهید داشت

معرفی ۵ پارک ملی زیبا در شیلی

  • پارک ملی تورس دل پین

احتمالاً مشهورترین پارک در کل شیلی ،پارک ملی تورس دل پین  در جنوب پاتاگونیا از فوق العاده ترین پارک ملی  کشور شیلی  است .پارک ملی تورس دل پین است. در ۱۰۰ کیلومتری شمال شهر پورتو ناتالز در جنوب پاتاگونیا واقع شده است،پارک ملی تورس دل پین که به طور منظم یکی از خیره کننده ترین مکان های جهان در نظر گرفته می شود ، بازدید از شیلی برای افرادی که از شیلی دیدن می کنند ، ضروری است.این ناحیه خیره کننده شامل کوه ها، یخچال ها و دریاچه ها و رودخانه های بی شماری است.بهترین موقع برای بدیدن ازاین پارک، اواخر دسامبر تا اواخر فوریه است با هوای تابستانی و بسیار دل انگیز است.

پارک ملی تورس دل پین

  • پارک ملی راپا نویی Rapa Nui

پارک ملی راپا نویی (Rapa Nui National Park) در جزیره ایستر، در جنوب شرقی اقیانوس آرام قرار داردبناهای عظیم جزیره ایستر که در جهان  مشهور هستند ، مانند دیگر بناهای روی زمین نیستند.از نظر ظاهری منحصر به فرد ، چگونگی احداث آنها تا چند وقت اخیر یک معما باقی مانده بود و حتی اکنون نیز در مورد چگونگی انجام این کار بحث وجود دارد.این مجسمه های عظیم الجثه سنگی یک عجیب از نبوغ انسانی است و در وسط اقیانوس آرام جدا شده ،

در سال ۱۹۹۶، پارک ملی راپا نویی به‌عنوان یک منطقه فرهنگی در فهرست میراث جهانی یونسکو به‌ ثبت رسید.

پارک ملی راپا نویی

پارک ملی راپا نویی

  • پارک ملی ویسنته پرز روزالس

پارک ملی Vicente Pérez Rosales در منطقه لوس لاگوس ، استان لانکویو ، از شیلی واقع شده است.این پارک شگفت انگیز دارای تعدادی پانوراما و صحنه کاملاً عالی برای لذت بردن از بازدیدکنندگان است زیرا در آندهای بی پایان واقع شده است.سفر با قایق در آبهای آرام آن راهی عالی برای دیدن کوهها در عنصر خود است زیرا خورشید قبل از شما از آب می درخشد و قله های بیرون زده در موج دریاچه منعکس می شود.

پارک ملی ویسنته پرز روزالس

پارک ملی ویسنته پرز روزالس

  • پارک ملی كولات

پارک ملی كولات ، یخچال های طبیعی شگفت انگیز است که در میان کوه ها واقع شده اند. یخچال های معلق كولات از این نظر قطعه مقاومت است و در میان قله ها قرار گرفته ، دیدن آن بسیار شگفت انگیز است.دره های عظیم که از کوه ها عبور می کنند ، تعدادی دره و صخره خیره کننده در میان دیگر عجایب طبیعی پارک یافت می شود. جنگل های همیشه سبز دره ها را پوشانده و به زیبایی با خاکستری ناهموار دامنه کوه تضاد دارند.

هزاران سال پیش توسط یخ های کوچک که مجبور به عبور از صخره شده اند ، شکل گرفته است و این منظره باستانی دست نخورده و دست نخورده است. با تعدادی از مسیرهای عالی و مسیرهای پیاده روی که در این پارک زیبا قرار دارند ، پارک ملی كولات قطعاً ارزش بازدید را دارد.

پارک ملی كولات

پارک ملی كولات

  • پارک ملی لاگونا دل لاجا

کوه های پارک ملی لاگونا دل لاجا با یادآوری کوه های آلپ در اروپا مناظر دیدنی است. این پارک که در آند واقع شده ، برف سفید و کورکورانه ای دارد که سطح آن را پوشانده و از دامنه های کوه تعدادی منظره زیبا را می توان مشاهده کرد.
از مهمترین مکانهای دیدنی این پارک می توان به آتشفشان چشمگیر آنتوکو و هیجان انگیز سیرا ولودا اشاره کرد.

پارک ملی كولات

پارک ملی كولات

شرایط آب و هوایی کشور شیلی

کشور شیلی در لیست کشورهای آمریکای جنوبی قرار دارد و با وجود فضای بیابانی گسترده‌ای که دارد یکی از بهترین کشورهایی است که مردم علاقه به بازدید از آن دارند. فضای سبز این کشور بسیار رشد داشته است و جنگل‌ها با نظافت و نظارت قوی خود به بهترین شکل برای گردشگری مناسب است. سانتیاگو پایتخت کشور شیلی است و به طور کلی اگر به نقشه این کشور دقت کنید یک نوار بلندی است که در برخی از بخش‌ها کوه‌هایی با رشته کوه‌های بلند دیده می‌شود. این کشور از سمت شمال با پرو از سمت شمال شرق با بولیوی همسایه است و همینطور از سمت شرق نیز با آرژانتین مرز مشترک دارد.

شیراز

همه دیدینهای شهر شیراز/22 دیدنی های شیراز

معرفی روستای چوپانان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا