کرمفیل چیست ؟ چه کاربردی دارد./طرز تهیه کرمفیل وانیلی

یکشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۹ آشپزی

کرمفیل چیست؟چا کاربردی دارد

کرمفیل کرمی پر کاربرد در صنهت شیرینی پزی و کیک پزی است که غالبا به صورت صنعتی در مقادیر زیاد تولید می شود. در گذشته این کرم در قنادی ها استفاده می شد و مصارف خرد نداشت.

کرمفیل در واقع طعم دهنده ای است که از آن در لایه های شیرینی و پیراشکی استفاده می شود. کرمفیل به عنوان کرم داخل انواع نان به ویژه در تهیه دونات های تخمیری و نان های حجیم مصرف می شود. کرمفیل در قنادی ها در انواع پاها، تارت ها، کیک ها و انواع کیک دسر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین کرمفیل به عنوان کرم برای انواع دسر بسیار گزینه مناسبی است. تزیین کیک با کرمفیل نیز علاوه بر خوشمزه تر کردن انواع کیک و شیرینی، آن را زیباتر می کند.

استفاده از کرم فیل:

نحوه نگهداری کرمفیل بسیار آسان بوده و مدت زمان نگهداری آن زیاد است. میزان تبخیر آب از سطح کرمفیل کم است لذا کرمفیل علاوه بر دمای محیط، در دمای بالا، حرارت پخت و یا در انجماد سالم می ماند. در نتیجه می توانید کرمفبل را به عنوان مغز کیک و شیرینی در زمان پخت به خمیر اضافه کنید. کیک کرمفیل شکلاتی از پر طرفدارترین خوراکی هاست که در آن از کرمفیل استفاده می شود. کرمفیل در طعم های مختلف در بازار موجود می باشد که از پرطرفدارترین آن ها می توان به کرمفیل کاکائو، کرمفیل شیری، کرمفیل کاراملی و کرمفیل وانیلی اشاره کرد. می توان با اضافه کردن اسانس و رنگ های خوراکی تغیراتی در آن ایجاد کرد. طرز تهیه کرمفیل خونگی بسیار ساده است. موارد مورد نیاز کرمفیل برای طرز تهیه پیراشکی با کرمفیل، زرده تخم مرغ، شیر، شکر، کره، نشاسته ذرت و وانیل است.

کرمفیل

کرمفیل

مواد لازم برای تهیه کرم فیل

تخم مرغ یک عدد

زرده تخم مرغدو عدد

شکرنصف پیمانه

نشاسته ذرت یک چهارم پیمانه

نمکنوک قاشق چای خوری

شیر۲ پیمانه

عصاره وانیل یک قاشق چای خوری

شکره۵۵ گرم

 

طرر تهیه کرمفیل وانیلی:

ابتدا تخم مرغ رو توی ظرف مناسب می شکنیم و زرده ها رو به تخم مرغ اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم تا یک دست بشه. بعد شکر و نمک و نشاسته ذرت رو بهش اضافه می کنیم و با دور تند با هم زن به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا رنگ مخلوط از زرد به کرم تغییر رنگ بده و کمی هم غلیظ تر بشه. توی یه ظرف مناسب شیر و وانیل رو می ریزیم و میذاریم تا شیر داغ بشه. وقتی شیر دو قول خورد از رو حرارت برش می داریم. اول کمی از شیر رو به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم و هم می زنیم تا تخم مرغ ها نپزن. در چند مرحله شیر رو با احتیاط اضافه می کنیم و مرتب هم می زنیم.وقتی اضافه کردن شیر تموم شد حالا کل مخلوط شیر و تخم مرغ رو به ظرفی که توش شیر جوشیده بود بر می گردونیم. ظرف رو می ذاریم روی حرارت ملایم تا کمی غلیظ

بعد از گذشت تقریبا پنج دقیقه  به غلظت مناسب میرسه.از روی حرارت برش می داریم. حالا میذاریم تا کمی از داغی بیوفته. ۵ دقیقه برتی این کار کافیه. حالا کره رو به قطعات کوچیک خورد می کینم و به مخلوط شیر و تخم مرغ اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کامل آب بشه و با مخلوط مون حسابی ترکیب

حالا کرمفیل رو از یه صافی رد می کنیم تا گلوله نداشته باشه. بعد توی یه ظرف در دار می ریزیم و میذاریم داخل یخچال به مدت ۲ تا ۳ ساعت بمونه. بعد داخل قیف میریزیم و روی کیک یه بیسکوییت یا هر چی که دوست دارین باهاش سرو کنید میریزیم.

کرمفیل در اصل میشه گفت نوعی کرم برای تزیین کیک و کلوچه هست که بسیار دلچسبه.

 

 

 

 

 

کرپ مرغ و قارچ خوشمزه وساده +طرز تهیه

کیک خرمالو وسیب

طرز تهیه کیک خانگی خوشمزه خرمالو و سیب 

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا