4 اقدام خانگی ساده برای کاهش اندازه دور کمر

سه‌شنبه 5 اردیبهشت 1402 سلامت
Capture 21

کاهش اندازه دور کمر

برای آغاز این راه ابتدا بهتر است شروع به پاکسازی کنید و مواد کم ارزش و مضر کابینت و یخچال را در مکان هایی که دور از دسترس از دسترس است قرار دهید ، ما بر موارد مختلفی در زندگی روزانه خود کنترل داریم که از انتخاب وسیله نقلیه برای دسترسی به محل کار، یا مکانی که برای ورزش یا صرف ناهار انتخاب می کنیم را شامل می شوند. در شرایطی که ممکن است فکر کنید ماموریت شخصی شما برای کاهش وزن نیز کاملا به انتخاب های خودتان بستگی دارد، اما حقیقت این است که عوامل خارجی بسیاری که خارج از کنترل شما هستند می توانند در این سفر شخصی تاثیرگذار باشند.

عوامل خارجی شاید در ظاهر تاثیر چندانی نداشته باشند اما اما قابل توجه است که در نظر داشته باشید مثلا اگر همسر شما چاق باشد ممکن است درصد چاق شدن شما 47 درصد افزایش یابد ، یا اگر برادر یا خواهرتان چاق باشد این احتمال به 40 درصد خواهد رسید یا اگر دوست نزدیک شما چاق باشد، احتمال چاق شدن شما می تواند 57 درصد افزایش یابد.

بر همین اساس، زیر کنترل گرفتن محیط غذایی شخصی می تواند شرایط را برای بهره‌مندی از وزنی سالم‌تر فراهم کند. خبر خوب این است که می توانید کنترل هر چیزی را در خانه به دست بگیرید و اقداماتی که در راستای ایجاد محیط غذایی خانگی سالم‌تر باید مد نظر قرار دهید چندان سخت و شدید نیستند. در ادامه با برخی از آنها بیشتر آشنا می شویم.

کاهش اندازه دور کمر

کاهش اندازه دور کمر

کنار گذاشتن نوشابه های شیرین

احتمالا بارها با این توصیه مواجه شده اید، اما برای برخی افراد کنار گذاشتن خوراکی های شیرین در حرف آسان‌تراز عمل است. افراد بسیاری در سراسر جهان روزانه از نوشابه های گازدار استفاده می کنند، در شرایطی که می دانند هیچ چیز مفیدی در این نوشیدنی ها برای سلامت آنها وجود ندارد. نوشیدنی های جایگزین بسیاری با میزان کالری کم یا بدون کالری وجود دارند که مصرف آنها را می توان به جای نوشابه های گازدار مد نظر قرار داد.

کنار گذاشتن نوشابه های شیرین

کنار گذاشتن نوشابه های شیرین

دور از دسترس بودن مواد غذایی بد

به جای این که در حرکتی افراطی اقدام به پاکسازی کامل مواد غذایی مضر و کم ارزش از کابینت های آشپزخانه و یخچال کنید، می توانید تنقلات مضر و خطرناک‌تر را در مکان هایی که دسترسی به آنها دشوار است و جلوی چشم قرار ندارند، نگهداری کنید. آگاهی از این مساله که تنقلات خوشمزه اما مضر همچنان وجود دارند ممکن است به این که روند گذار از خوراکی های مضر به خوراکی های سالم چندان محدودکننده نیست، کمک کند. همچنین، از این نکته آگاه خواهید بود که گزینه ای سالم‌تر همواره در دسترس شما قرار دارد.

دور از دسترس بودن مواد غذایی بد

دور از دسترس بودن مواد غذایی بد

جایگزینی مواد غذایی سفید با قهوه ای

در این زمینه تنها درباره برنج صحبت نمی کنیم. پاستاهای تهیه شده از غلات کامل، نان های گندم و برنج قهوه ای گزینه های سالم‌تر و با محتوای مواد مغذی بیشتر در مقایسه با همتایان سفید رنگ خود که از آرد سفید تهیه شده اند، محسوب می شوند.

جایگزینی مواد غذایی سفید با قهوه ای

جایگزینی مواد غذایی سفید با قهوه ای

سرمایه گذاری وقت آزاد برای کسب موفقیت

برنامه ریزی مشخصی برای خوراکی های خود داشته باشید. چند ظرف را به سبزیجات، میوه ها، و تنقلات پروتئینی که هر روز صبح می توانید همراه خود ببرید، به جای این که انتخاب های بدتری در ادامه روز داشته باشید، اختصاص دهید. برای مرتب کردن خوراکی های مختلف زمان اختصاص دهید زیرا این کار بهانه ها برای توجیه انتخاب های غذایی بد را به حداقل می رساند.

این اسموتی به جنگ بیماری‌ها بروید سلامت

با این اسموتی به جنگ بیماری‌ها بروید

عاداتی که به کلیه‌ها آسیب می زنند

خوراکی های مفید و خطرناک برای کلیه

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا