چیدمان هفت سین عروس سال 97

یکشنبه 27 اسفند 1396 گوناگون
چیدمان هفت سین عروس سال 97
با نزدیک شدن به نوروز 97 نوعروس ها به فکر چیدمان سفره هفت سینی کاملا خاص و منحصر به فرد هستند, ما در این مطلب برای عروس خانم ها ایده های خوبی داریم.

تزیین سفره هفت سین عروس را می توان یکی از تزیینات جذاب و دوست داشتنی دانست که به شکل ها مختلف انجام می گیرد. اگر تازه عروس هستید و برای اولین بار است که قصد دارید در منزل خود سفره هفت سین بچینید و یا تصمیم گرفته اید در عید نوروز عقد یا عروسی کنید، در هر صورت بهتر است با جدیدترین مدل های سفره هفت سین برای عروس های باسلیقه و خوش ذوق آشنا شوید و سپس با الگوبرداری از آنها بهترین و جذاب ترین مدل سفره هفت سین عروس را بچینید.

هفت سین عروس

انتخاب مدل سفره هفت سین عید نوروز برای عروس خانم ها از اهمیت فوق العاده ایی برخوردار است و اغلب افراد در اینگونه مواقع سعی می کنند بهترین و شیک ترین سفره هفت سین را داشته باشند.

هفت سین عروس

تزیین هفت سین عروس 97

امسال اولین عیدی است که در خانه خودتان هستید؟ حتما هیجان بسیاری دارید که باید از امسال همه اجزای سفره هفت سین را خود و با کمک همسرتان آماده کرده و با یک سبک انتخابی، سفره هفت سین عید را چیدمان کنید. در کنار همه این شادی و ذوق، ممکن است کمی هم سر در گم باشید که باید از کجا شروع کرد و مراحل خرید و آماده سازی هفت سین را چگونه باید انجام داد؟ ما در این مطلب مراحل خرید عید و هفت سین برای اولین عید نوعروسان را توصیف می کنیم:

 دکور عید نوروز
جدا از خریدهای شخصی مانند لباس نو و وسایل مورد نیاز برای خانه، هفت سین داستان جداگانه ای دارد. درست است که همه وسایل شما تازه و نو و حاصل خریدهای جهیزیه تان هستند و نیازی به تعویض وسیله ای ندارید، ولی ممکن است برخی وسایل کوچک باقی مانده باشد که در حین خرید جهیزیه تهیه نکرده اید. اغلب لوازم دکوری از این جمله هستند. پس بهتر است برای اینکه خانه تان کامل و ناب شود، ابتدا نسبت به خرید این وسایل اقدام کنید. این اولین عید نوروزی شماست و بیشتر فامیل و آشنایان اگر تا به حال پا به خانه شما نگذاشته باشند، برای عید به احتمال زیاد به ملاقات خانه تان می آیند. پس بهتر است همه چیز بی نقص باشد!
بعد از آنکه خیالتان از بابت خانه و وسایل مورد نیاز شخصی خودتان برای عید راحت شد، به سراغ لیست مورد نیاز برای چیدمان هفت سین عید عروس می روید:
وسایل مورد نیاز برای چیدمان سفره هفت سین
رومیزی
ظروف هفت سین
شمع
گلدان
تخم مرغ رنگی
سمنو
سنجد
ماهی قرمز
تنگ ماهی
گل
سیب
اسفند
سکه
سرکه
سبزه
سماق
سیر
آینه
قرآن
گندم
نان
پنیر و سبزی
کاسه آب
هفت سین عروس

چیدمان هفت سین عروس روی میز

 برای چیدمان سفره هفت سین هم باید اولویت داشته باشید. مسلما اگر برخی از اجزا را زودتر تهیه کنید تا زمان سال تحویل تازگی خود را از دست می دهند و کار دوباره روی دستتان باقی می ماند. ولی برخی دیگر از اجزا که تاریخ انقضا و مصرف ندارند را می توانید از همین دهه اول اسفند هم تهیه کنید.
رومیزی یا سفره را به عنوان سطحی برای چیدن هفت سین در نظر بگیرید. می توانید از رومیزی های فعلی خود که روی میز انداخته اید استفاده کنید و یا به دنبال یک پارچه جدید بروید. با توجه به اینکه هفت سین از سنت های شیرین ایرانی است، می توانید از صنایع دستی ایرانی به این منظور استفاده کنید.
ظروف هفت سین سفالی
 ظروف هفت سین بسیار مهم هستند! این ظروف هستند که ساختار اصلی هفت سین شما را می سازند. به فکر تهیه ظروف قابل شستشو باشید تا با ریختن سمنو، اسفند، سرکه و سماق بتوانید در صورت نیاز آنها را بشویید. بهتر است از ظروف سرامیکی، شیشه ای، چینی و سفالی لعابدار استفاده کنید. ظروف خام برای هفت سین پیشنهاد نمی شود. برای این منظور یک دست ظرف که شامل 6 عدد باشد کفایت می کند.
آینه و قرآن هم روی سفره هفت سین قرار می گیرند. یک جلد قرآن که مهریه اغلب عروس خانم ها است و در زمان ازدواج به او داده شده است. به یاد روزهای عقد و وصال از همان قرآن برای سفره هفت سین استفاده کنید. اگر آینه و شمعدان عقدتان کوچک است، می توانید آنها را نیز به عنوان آینه و شمعدان هفت سین روی میز قرار دهید. در غیر این صورت به فکر یک آینه مناسب برای هفت سین تان باشید.
شمع را هم می توانید در این روزها تهیه کنید. اگر شمع نیاز به شمعدان دارد، شمعدان مناسبشان هم برای هفت سین لازم خواهد بود. اگر از شمع های قطور و پهن استفاده می کنید، نیازی به شمعدان ندارند فقط مراقب باشید که چربی پارافین و اشک آنها رومیزی قشنگتان را کثیف نکند.
 برخی افراد برای تهیه گل، آن را با گلدان تهیه می کنند. اگر دوست دارید گل سنبل یا لاله و سینره بخرید، پس گلدان هم خواهد داشت. ولی اگر گلهای شاخه بریده برای سفره هفت سین تهیه می کنید، یک گلدان زیبا نیز برای آنها تهیه کنید.
هفت سین عروس

دیزاین هفت سین عروس

 برای زیبایی بیشتر سفره هفت سین عروس از رنگ های روشن خصوصا سفید استفاده نمایید و سعی کنید تمامی اجزا از جمله سفره، تورهای تزیینی، ظروف هفت سین و دیگر وسایلی که در سفره به چشم می خورد را با این رنگ ها انتخاب کنید. عکس های زیر بخشی از جدیدترین مدل های سفره هفت سین برای تازه عروس های باسلیقه را نشان می دهد که می توانید از آنها به عنوان الگو استفاده نمایید.
کمی فکر کنید که می خواهید برای سفره عیدتان ماهی قرمز تهیه کنید یا نه؟ اگر قصد خرید ماهی گلی دارید، پس تنگ ماهی هم از واجبات آن خواهد بود. ظرفی برای تنگ در نظر بگیرید که ارتفاع مناسبی داشته باشد و ماهی ها نتوانند از درون آن بیرون بپرند.
معمولا اسفند در هر خانه ای پیدا می شود، مقداری از آن را برای سفره هفت سین کنار بگذارید. نگران نباشید! اگر اسفند در خانه ندارید در روزهای پایانی عید می توانید بسته های آماده آن را تهیه کنید. برای خرید سرکه هم هیچ محدودیت زمانی ندارید.
 سکه در هر خانه ای و البته در هر کیف پولی پیدا می شود! سکه های تمیز و نو را برای سفره هفت سین انتخاب کنید. اگر هم می خواهید از سکه های نمادین استفاده کنید، می توانید از سکه هایی که سر سفره عقد روی سرتان ریخته اند استفاده کنید! در بازار عید سکه های سال نو با دعای عید و مقلب القلوب هم به فراوانی یافت می شود.
اگر می خواهید سبزه را خودتان سبز کنید که باید هر چه سریعتر اقدام کنید. شاید حتی کمی هم دیر شده باشد.
بهتر است باقی اجزای سفره هفت سین در یکی دو روز پایانی سال تهیه کنید که از سالم و تازه بودن آنها تا زمان سال تحویل و در طول روزهای عید مطمئن باشید. خرید سمنو، سنجد، ماهی قرمز، گل، سیب، سبزه، سماق و سیر در یک روز انجام می شود.
 میوه، شیرینی، شکلات و آجیل را هم در دو سه روز پایانی سال تهیه کنید. به ساد داشته باشید که روز آخر سال این مغازه ها بسیار شلوغ خواهند بود و مجبورید زمان زیادی را صرف خرید این خوراکی ها کنید. البته قبل از خرید و چیدن این خوشمزه جات، به فکر ظروف پذیرایی که می خواهید میوه و شیرینی را درون آن بچینید باشید. حتما این وسایل در لیست جهیزیه تان قرار داشته اند!
منبع:نمناک
تزیین شمع سفره هفت سین 97

تزیین شمع سفره هفت سین 97

لیست ثروتمند ترین مردان جهان در سال 2018

لیست ثروتمند ترین مردان جهان در سال 2018

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi