چگونه برترین و معروف ترین مدرس در حوزه خودتان باشید؟ – موفقیت

چهارشنبه 3 آبان 1396 موفقیت

مجله پنجره خلاقیت – ژان بقوسیان: در هر حوزه ای مدرسان مرجعی وجود دارند که چندین برابر از دیگران موفق تر هستند. مدرس مرجع کسی است که در حوزه فعالیت خودش جزو طراز اول ترین ها است. حال چگونه می توانید تشخیص دهید که شما به یک مدرس مرجع تبدیل شده اید یا خیر.

اگر شما مدرس مرجع باشید اغلب مدرس های دیگر سعی می کنند از اطلاعات شما استفاده کنند. یعنی خودشان مدرس هستند ولی برای به روز نگه داشتن خودشان به شما مراجعه می کنند.

مدرس مرجع فردی است که حداقل هزاران هوادار و طرفدار دارد و اگر شما مدرس مرجع شوید می توانم این خبر خوب را به شما بدهم که دیگر به هیچ وجه نگرانی مالی نخواهید داشت. زیرا هر محصولی که در سایتتان منتشر می کنید یا هر دوره ای که برگزار می کنید، هر کتابی که می نویسید و هر محتوایی که تولید می کنید پرفروش خواهدبود. پس بسیار مهم و باارزش است که تبدیل به مدرس مرجع شوید و خیالتان راحت باشد که هزاران نفر شما را پیگیری می کنند، مطالب جدید شما را می خوانند و سعی می کنند شبیه شما شوند، چون شما الگوی این افراد هستید.

پس ببینیم چگونه می توانید تبدیل به یک مدرس مرجع شوید. سه نکته بسیار مهم و کلیدی وجود دارد:

 

چگونه برترین و معروف ترین مدرس در حوزه خودتان باشید؟


1.  شخصیت خودتان


اولین نکته شخصیت خودتان است. یعنی هر کسی نمی تواند تبدیل به یک مدرس مرجع شود چون باید خصوصیات یک راهبر و فرد بسیار قدرتمند را داشته باشد. وقتی فیلمی از چنین فردی نگاه می کنید کاملا مشخص است که به حرف هایش کاملا اعتقاد دارد. او همیشه با قطعیت صحبت می کند و هیچ وقت دودل و مردد نیست. اطرافیان خود را تشویق می کند که کار درست را انجام دهند و از کارهای اشتباه برحذر نگه می دارد. شخصیت این فرد طوری است که احساس می کند همیشه باید در حال کمک و آموزش به دیگران باشد.

یک مدرس مرجع در مسافرت و استراحت هم اگر ایده ای به ذهنش برسد، شرایط را طوری فراهم می کند که یک فیلم آموزشی برای هوادارانش بفرستد، شاید یک صوت ضبط کند یا مقاله ای منتشر کند و با این کار به هوادارانش کمک می کند. مدرس مرجع یک تحلیلگر حرفه ای است و همیشه در حال تحلیل اتفاقات مربوط به حوزه فعالیتش است. مثلا فرض کنیم شما در حوزه «فیلمبرداری» یک مدرس مرجع هستید. وقتی یک فیلم سینمایی جدید را می بینید اگر ترفند جالبی در فیلمبرداری ببینید نمی توانید صبر کنید تا بعدها آن را منتشر کنید.

شاید فیلم را متوقف کنید و در کانال اینستاگرام، تلگرام یا در سایتتان یک مطلب منتشر کنید. چون وقتی یک مطلب جدید مدرس را ذوق زده کرد نمی تواند منتظر بماند و باید این ترفند جذاب را بلافاصله به دیگران منتقل کند. شاید یک مدرس مرجع بیشتر از اینکه کسب درآمد باشد روی این موضوع است که در اولین فرصت نکات جالب را با دیگران به اشتراک بگذارد و این اولین خصوصیت یک مدرس مرجع است. بنابراین اگر می خواهید به این سطح برسید باید روی شخصیت خودتان کار کنید و ببینید آیا به موضوع آموزشتان آن قدر علاقه دارید که حتی در مسافرت و استراحت به فکر هوادارنتان باشید.

یک مدرس سطح پایین صرفا برایش درآمد مهم است و یک محتوای آموزشی در حد قابل قبول. یک مدرس معمولی شاید برای ساخت محصولی گران قیمت ذوق و شوق داشته باشد. ولی برای ساخت یک محصول آموزشی رایگان خیلی ذوق و شوق ندارد. اگر هدفتان از آموزش صرفا کسب درآمد است هیچ وقت نمی توانید یک مدرس مرجع در حوزه فعالیت خودتان باشید.

2. محتوای آموزشی

دومین نکته که باعث می شود به یک مدرس مرجع تبدیل شوید محتوای آموزشی شماست. مدرس مرجع روی محتوای آموزشی خودش حساسیت زیادی دارد. بسیاری از دوستان مدرس وسواسشان فقط روی کیفیت فیلم یا صوت است. درست است که این موارد بسیار مهم هستند ولی یک فیلم ویدئویی عالی شما را تبدیل به یک مدرس مرجع نمی کند، صوتی که در بهترین استودیوها ضبط شده نیز همین طور.

راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس - موفقیت

حتی کتابی با بالاترین کیفیت چاپ و بهترین کاغذ شما را تبدیل به مدرس مرجع نمی کند. تمام این موارد خیلی خوب است، ولی وسواس بسیار زیاد شما بر محتوایی که ارائه می دهید، می تواند شما را تبدیل به یک مدرس مرجع کند. منظور از وسواس روی محتوا این است که مثلا شما وسواس دارید که وقت شاگردها و دانشجویان شما به هیچ وجه تلف نشود و در آموزش هایتان هدفتان پرکردن وقت نیست.

 

اگر یک ساعت آموزش می دهید تمام آن، محتوای خالص است و مثلا 5 دقیقه در مورد خودتان صحبت نمی کنید یا 10 دقیقه مطالب بدیهی را تکرار نمی کنید. در هر محتوایی که ارائه می دهید نکات بسیار جذاب و جدید و متفاوتی دارید. هیچ وقت چیزهایی را آموزش نمی دهید که وقتی دیگران آن را می بینید احساس کنند که این مطالب در همه آموزش های مشابه وجود دارد. یعنی شما باید به چیزی برسید که افراد و شاگردانتان آن قدر به شما اطمینان کنند که هر محصول آموزشی جدیدی که منتشر کردید صرف نظر از اینکه موضوع آن چیست، بلافاصله به وسیله صدها و هزاران نفر خریداری شود. فقط به این خاطر که می دانند این آموزش به وسیله شما تولید شده و مطمئن هستند که فوق العاده است.

اگر بتوانید به این جایگاه برسید مسلما نیاز چندانی به فرآیند بازاریابی، تبلیغات خیلی زیاد و سر و صدا ایجاد کردن ندارید چون مطمئن هستید که افراد زیادی با توجه به کارهای قبلی شما این محصول جدید را خریداری خواهندکرد. یک مدرس هر چیزی را که فکر می کند به نفع مخاطب است با صراحت منتقل می کند و به هیچ وجه نگران این موضوع نیست که مطالبش تمام می شود و نگران محصول بعدی نیست.

شما همیشه موقع ضبط محصول به این موضوع فکر کنید که این محصول تنها محصول آموزشی است که قرار است در زندگی تان تولید کنید و کل پیشرفت دیگران وابسته به این تک محصول است. آیا با این محصول زندگی دیگران متحول خواهدشد؟ هدف شما این است که به دیگران کم کنید، تغییر ایجاد کنید و اعتماد دیگران را صد در صد به خودتان جلب کنید که هر چیزی را که در آن آموزش توضیح دادهاید بروند و اجرا کنند.

اگر این دید را داشته باشید محتوای آموزشی شما به حدی می رسد که می توانید تبدیل به یک مدرس مرجع شوید.

3. معرفی فرصت

سومین نکته برای تبدیل شدن به یک مدرس مرجع این است که در تمام آموزش هایتان، چه رایگان، چه پولی، یک فرصت جدید معرفی کنید. آموزش های مدرسان معمولی اغلب خسته کننده است. نکته خاصی ندارد و درباره چیزهایی است که دیگران هم می دانستند.

مثلا هر کسی می داند که با کمتر غذاخوردن می تواند لاغرتر شود یا هر کسی می داند که با ورزش بیشتر می تواند لاغرتر شود، ولی یک مدرس مرجع دیدگاه متفاوتی دارد و شاید ساعت ها فکر می کند که چگونه نکته ای را پیدا کند که ما حتی با خوردن غذای کافی بتوانیم لاغر شویم. بنابراین شما همیشه دنبال معرفی فرصت ها باشید. اغلب مدرس ها فقط بهبودها را معرفی می کنند و آموزش می دهند که چگونه کمی بهتر شوید ولی مدرسان مرجع و فوق العاده کاری می کنند که شخص زندگی اش را با دیدگاه ها و ایده های جدید متحول شود. اگر معلم یا مدرس هستید سعی کنید تبدیل به یک مدرس مرجع شوید!

منبع : برترینها

درمان کم رویی

با خجالتی بودنمان چه کنیم؟ - موفقیت

سرمایه گذاری جایگزین - موفقیت

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا