چند قانون طلایی طبیعت گردی را بدانید

پنج‌شنبه 9 آذر 1396 گوناگون
چند قانون طلایی طبیعت گردی را بدانید

چند  قانون طلایی طبیعت گردی را بدانید

وقتی آب و هوا خوب است، بسیاری از مردم از شهرها خارج می شوند و به گردش در طبیعت می روند. اما چگونه می توانید طبیعت گردی بی خطر داشته باشید؟
1- آتش را روی شن یا سنگ روشن کنید. اگر نمی توانید جای مناسبی پیدا کنید، لایه بالایی خاک (لایه نرم خاک) را کنار بزنید و روی آن آتش درست کنید.2- هنگام روشن شدن آتش، مایع آتش افروز را بر روی شعله آتش قرار ندهید. بطری حاوی آن ممکن است در دستان شما منفجر شود و  این اتفاق در زمان گردش در طبیعت بسیار خسارت بار است. هیزم را بلافاصله بعد از اینکه مایه آتش افروز را ریختید روی آن بگذارید، در غیر این صورت ممکن است مایع تبخیر شود.

3- برای جلوگیری از آمدن مورچه ها بر روی میز، می توانید هر کدام از پاهایتان را در ظرفی یکبار مصرف پر آب قرار دهید. اگر در پیک نیک خود از فرش استفاده می کنید، می توانید نعناع خشک یا پوست خیار روی فرش بگذارید، عطرهایی که تولید می کنند هر گونه مورچه را دور می کند.

4-  فقط زنبورها رقیب خود را پشت سر می گذارند، پس اگر زنبور شما را نیش زده است، به دنبال آن نباشید.  با برداشتن نیش با دست باعث می شوید عفونت وارد بدنتان شود. برای برداشتن نیش زنبور عسل، از یک کارت پلاستیکی معمولی استفاده کنید: آن را در زاویه 45 درجه در مقابل نیش زنبور قرار دهید و کمی بر روی پوست فشار دهید و آن را از ناحیه نیش عبور دهید. سپس زخم را با یک ضد عفونی کننده معمولی تمیز کنید.

5- برای تازه نگه داشتن مواد غذایی بهتر است از یک کیسه ی فریزر یا ظرف وکیوم در دار استفاده کنید. هنگامی که روی درب را فشار دهید، هوا از ظرف بیرون کشیده می شود. بدون اکسیژن، باکتری ها نمی توانند ظاهر شوند.

6- اگر شما نزدیک به آب هستید، ظرف های خود را در یک مخزن آب شستشو ندهید و یا در ساحل تمیز نکنید. از یک سطل یا کاسه استفاده کنید و مطمئن شوید که بعد از آن آب کثیف را روی خاک می ریزید.

7- وقتی به گردش در طبیعت می پردازید ممکن است حشراتی مثل کنه روی بدن خود ببینید. سعی نکنید کنه را به طور مستقیم با دست بردارید. این کار را با دقت و حوصله انجام دهید. محدوده نیش را با روغن های گیاهی بپوشانید. با یک نخ یک گره بوجود آورید و آن را بین سر و بدن کنه قرار دهید و به آرامی آن را بالا بکشید و کنه را بردارید.

8- اگر دچار سوختگی شده اید: اگر سوختگی کوچک است، یک سیب زمینی یا هویج خام را روی محل  قرار دهید. روی محل سوختگی آب بریزید و روی آن نمک بپاشید. صبر کنید تا نمک خشک شود و بریزد.
اگر سوختگی جدی است (تاول زده و یا پوست لایه لایه شده است)، یک لایه ضخیم از اسپری پانتنول یا یک کرم آنتی بیوتیکی را روی قسمت سوختگی بمالید و فقط یک باند را روی آن بگذارید. در غیر این صورت، مواد به زخم می چسبد. البته ممکن است برای گردش در طبیعت این وسایل را با خود نداشته باشید پس بهتر است به مراکز درمانی مراجعه کنید.

9- در زمان گردش در طبیعت پشه ها از معضلات اصلی هستند. برای دور کردن پشه ها از برگ رزماری یا مریم گلی استفاده کنید. چند برگ از آنها را درون زغال داغ آتش و یا هر نوع آتش دیگری بریزید تا پشه ها از شما فرار کنند.

10-  وقتی در حال طبیعت گردی هستید، اگر متوجه شدید که یک مار روی زمین در حال خزیدن است، حرکت نکنید.ب ه مار فرصت بدهید که از آنجا برود. مارها فقط وقتی احساس خطر کنند، حمله می کنند.
کمک های اولیه در مورد نیش مار:
سعی کنید اندام آسیب دیده به طور کامل ثابت باشد و حرکت نکند، زیرا حرکت سرعت گردش خون را از طریق رگ های خونی افزایش می دهد و زهر مار را در سراسر بدن پخش می کند.
زخم را ضد عفونی کنید و یک نوار زخم استریل روی آن قرار دهید. از یک شریان بند استفاده کنید اما برای 30 الی 40 دقیقه و در اسرع وقت به دکتر مراجعه کنید.

منبع:ستاره
سوره آیت الکرسی به همراه ترجمه فارسی

سوره آیت الکرسی به همراه ترجمه فارسی

خواهران دوقلوی 7 ماهه سیاه و سفید

خواهران دوقلوی 7 ماهه سیاه و سفید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا