چقدر خوردن کاهو برای شما مفید است؟

شنبه 10 تیر 1402 سلامت
Capture 39

چقدر خوردن کاهو برای شما مفید است؟

در اینجا نظریه برخی از کارشناسان باتجربه تغذیه را برای شما جمع آوری کرده ایم. فواید کاهو مورد بررسی قرار داده ایم. این مطلب از سایت ام سی ان (MSN) برای شما عزیزان ترجمه شده است.

توصیه مقدار مصرف توسط ایانوآولوا اویتونجی، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد پزشکی با تخصص تغذیه انسانی و با دو سال سابقه در جنوب آفریقا، به شرح زیر است:

به عنوان یک سبزی برگ، حجم سروینگ میزونا یک پیمانه است. در روز می توان سه تا پنج سروینگ سبزیجات مختلف مصرف کرد.

چقدر خوردن کاهو برای شما مفید است؟

چقدر خوردن کاهو برای شما مفید است؟

فواید به ارائه شده توسط ایانوآولوا اویتونجی، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد پزشکی با تخصص تغذیه انسانی و با دو سال سابقه در جنوب آفریقا، به شرح زیر است:

میزونا می‌تواند برخی از بیماری‌های مزمن که به وسیله رادیکال‌های آزاد و استرس اکسیداتیو در بدن ایجاد شده‌اند را پیشگیری کند. این سبزی حاوی بتاکاروتن و کوئرستین که هر دو آنتی اکسیدان هستند است.میزونا می‌تواند با تضمین ایجاد خونریزی در مواقع لازم، از از دست دادن خون بیش از حد از طریق برش، کبودی و زخم‌ها جلوگیری کند. این سبزی حاوی ویتامین که برای این عمل ضروری است.

فواید کاهو

فواید کاهو

توصیه مقدار مصرف توسط لیویا دیکسون چن، دارای دکترای تغذیه با ۱۱ سال سابقه در برزیل، به شرح زیر است:

میزونا با طعم تلخ و فلفلی که با سالاد عالی ترکیب می شود. می توان آن را خام، برشته، یا پخته استفاده کرد. من مصرف آن را در سالاد یا ساندویچ دو بار در روز توصیه می کنم. همچنین می توان به صورت روزانه بدون افراط مصرف کرد. در هنگام خرید، در یک کیسه پلاستیکی در یخچال نگهداری کنید و با استفاده از یک دستمال کاغذی رطوبت را کاهش دهید. قبل از استفاده آن را بهداشت کنید تا عمر مفید محصول را افزایش دهید.

مضرات کاهو

مضرات کاهو

فواید به ارائه شده توسط لیویا دیکسون چن، دارای دکترای تغذیه با ۱۱ سال سابقه در برزیل، به شرح زیر است:

میزونا عالی برای پوست است. این سبزی در قدرت تغذیه‌ای بالا، منبعی از بتاکاروتن با خواص آنتی اکسیدان است که با مبارزه با رادیکال‌های آزاد که باعث آسیب و پیری پوست می‌شوند، به پوست کمک می‌کند.میزونا سیستم عصبی را بهبود می بخشد. فولات یکی از مواد موجود در میزونا است که در تمام سنین نقش کلیدی دارد. در تشکیل لوله عصبی در جنین‌ها، به بروز خطاهای اختلالی در کودکی، و افسردگی / ناتوانی شناختی در افراد مسن مربوط است.

میزونا در خونریزی و سلامت استخوان کمک می کند. میزونا منبع عالیی از ویتامین K است که در تولید پروتئین های مرتبط با خونریزی کمک می کند. همچنین، ویتامین K در تشکیل استخوان نیز نقش دارد و با کمک مدیریت رسوب کلسیم در بدن، مرگ اوستئوبلاست‌ها را کاهش داده و ژن‌های مرتبط با سلامت استخوان بیشتری بیان می کند. دو پیمانه (۸۵ گرم) میزونا بیش از ۱۰۰٪ از مقدار روزانه توصیه شده از ویتامین K را دارا می باشد.

Capture 38

توصیه مقدار مصرف توسط مایکل کولانجلو، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد تغذیه با ۱۵ سال سابقه در آمریکا، به شرح زیر است:

سبزیجات برگی سبز و سبزی‌های جوانه‌دار مانند میزونا را در طول هفته به صورت منظم مصرف کنید. دو پیمانه میزونا خام به عنوان یک سروینگ در نظر گرفته می‌شود. میزونا طعمی کمی فلفلی و تلخ دارد و می‌توان آن را به صورت سبک پخت کرد. قبل از مصرف، برگ‌ها را بشویید.

کاهو سرشار از ویتامین

کاهو سرشار از ویتامین

فواید به ارائه شده توسط مایکل کولانجلو، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد تغذیه با ۱۵ سال سابقه در آمریکا، به شرح زیر است:

میزونا شامل ترکیباتی است که با اثرات ضد سرطانی مرتبط هستند. میزونا یک سبزیجات برگی سبز مانند دیگر سبزی‌های جوانه‌دار است و غنی از آنتی‌اکسیدان‌های ویتامین C، E، بتاکاروتن و دیگر کاروتنوئیدها، و همچنین سولفورافان است. سولفورا فان یک ترکیب ضد سرطانی است که در سبزی‌های جوانه‌دار یافت می شود و عملکرد آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی دارد.

میزونا حاوی مواد مغذی است که با کاهش خطر بیماری قلبی عروقی مرتبط هستند. یک سروینگ دو پیمانه میزونا شامل ۵۰٪ از مقدار روزانه فولات و بیش از ۴۰۰٪ از مقدار روزانه ویتامین K است، هر دوی این موارد ضروری برای سلامت قلبی هستند. ویتامین K همچنین برای سلامت استخوان ضروری است. همچنین میزونا شامل کوئرستین است، یک ترکیب فلاونوئیدی که در میوه‌ها و سبزیجاتی مانند سیب، پیاز و توت‌ها یافت می شود. در مطالعات روی حیوانات و انسان‌ها، کوئرستین نشان داده شده است که فشار خون را در افرادی با فشار خون بالا کاهش می دهد، که سلامت قلبی را بیشتر تأیید می کند.

 

سرم گلوتاتیون

سرم گلوتاتیون/سرم روشن کننده پوستی گلوتاتیون

Capture 20

پیاز برای سلامتی مفید هست؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا