چطور حرف به کرسی می نشیند؟

چهارشنبه 10 خرداد 1402 موفقیت
Capture 120

چطور حرف به کرسی می نشیند؟

گاهی فکر می‌کنید که چقدر عالی بود که بتوانید هر کسی را که می‌خواستید، متقاعد کنید؟ این کار پیچیده‌ای نیست و نیاز به نیروی شگفت‌انگیزی هم ندارد، فقط کافی است که تلاش کنید و روی داشته‌هایتان کار کنید. با استفاده از ساده‌ترین کلمات، می‌توانید به راحتی حرف خود را در برابر دیگران بیان کنید و روابط صمیمانه‌تری را با آنها برقرار کنید.

راهکاری برای متقاعد کردن دیگران به سادگی

اصطلاحاً به افرادی که با چند کلمه، دیگران را متقاعد می‌کنند، “آدم خوش سر و زبان” گفته می‌شود. این افراد، با “فرو کردن خود در دل دیگران”، به سادگی می‌توانند با چند کلمه، هر کسی را متقاعد کنند که کاری را که می‌خواهند، انجام دهد. این افراد با استفاده از زبان ساده و کمی، کاری می‌کنند که نه تنها شما به نظراتشان شیفته می‌شوید، بلکه ممکن است حتی خودشان را هم کشته و مرده ایجاد کنند. اما راز این افراد چیست؟

باید به این نکتوان صحبت کردن با مخاطب خودشان و شناخت دقیق آنها اشاره کرد. آدمان خوش سر و زبان، مخاطب خودشان را به خوبی می‌شناسند و با استفاده از این شناخت، به زبان مخاطبشان صحبت می‌کنند. به عنوان مثال، اگر بدانند مخاطبشان خجالتی است، با لحنی آرام و مسالمت‌آمیز صحبت می‌کنند و اگر بدانند مخاطبشان پر جنب و جوش و قاطی پاتی است، با سخنان پرحرارت و تاثیرگذار او را متقاعد می‌کنند. هر کسی قلق خودش را دارد و استفاده از ظرافت در صحبت کردن با مخاطب خود باعث می‌شود که حرف‌های شما به گوش دیگران برسد.

لذا، برای موفقیت در صحبت کردن و متقاعد کردن دیگران، باید به خوبی مخاطب خودتان را شناسایی کنید و با استفاده از زبان و لحن مناسب، حرف خود را به او منتقل کنید. به این ترتیب، با استفاده از فنونی همچون ظرافت و تأثیرگذاری در صحبت کردن، می‌توانید بدون نیاز به نیروی شگفت‌انگیزی، دیگران را متقاعد کنید.

راهکاری برای متقاعد کردن دیگران به سادگی

راهکاری برای متقاعد کردن دیگران به سادگی

نقطه مشترک پیدا کنید

افراد زیادی در مورد مسائل و موضوعات مختلف نقطه نظرات مشابهی دارند. به مخاطبین خود نشان دهید که افکار و ایده های شما با مال آنها سازگار است. باید خودتان را جای آنها بگذارید، نگرانی های آنها را بفهمید و نسبت به احساساتشان همدردی نشان دهید.

واضح و دقیق حرف می زنند

آدم خوش سر و زبان قادر است محتویات داخل ذهنش را خیلی سریع و واضح برای دیگران بیان کند نه اینکه پت پت کند و حرف های اضافه بزند. اگر به چیزی که بر زبان می آورید به خوبی احاطه داشته باشید، آنگاه توضیح دادن آن به کسی که با آن موضوع آشنا نیست، کار چندان سختی نخواهد بود.

تصویرسازی می کنند

تحقیقات علمی نشان می‌دهد که تصویرسازی یکی از بهترین روش‌های متقاعد کردن افراد است و آدمان خوش سر و زبان با استفاده از تصاویر ذهنی، داستان‌های جذاب و شناور، حرف‌هایشان را به شکلی قابل فهم و جذاب به دیگران منتقل می‌کنند. استفاده از این روش‌ها، به شما کمک می‌کند تا حرف‌هایتان را به شکلی جذاب و شناور بیان کنید و دیگران را به سمت نظرتان جذب کنید.

تصویرسازی می کنند

تصویرسازی می کنند

می دانند چه زمانی باید عقب نشینی کنند

بهتر است در صحبت کردن از سخنانی استفاده کنید که با ملایمت بیان شوند و نتواند باعث برخورد شود. آژیر زدن و استفاده از سخنان ضربتی بهتر است که اجتناب شود، زیرا ممکن است باعث مزاحمت شود و به جای کمک کردن، بیشتر مشکل ایجاد کند. در واقع، بهتر است در مواردی که نیاز به اطلاع‌رسانی دارید، از روش‌های ملایم و موشکافانه استفاده کنید. همچنین، بهتر است که در موقعیت‌هایی که اطمینان دارید ایده‌ی خوبی دارید، به آرامی ایده‌ی خود را بیان کنید، چون ایده‌های خوب معمولآن قدر سریع جواب نمی دهند و برای بهبود وضعیت زمان نیاز دارند. در نتیجه، بهتر است صبور باشید و ایده‌ی خود را با ملایمت و درستی بیان کنید.

لبخند می زنید

اگر می خواهید دیگران شما را باور کنند و دوست تان داشته باشند، موقعی که باهاشان صحبت می کنید لبخند بزنید تا آن ها هم بی اختیار لطف شما را جبران کرده و لبخندی به شما برگردانند. آدم های خوش سر و زبان را زیاد در حال لبخند زدن می بینید، چون شور و شوق خاصی برای محقق شدن ایده هایشان در سر دارند و این خوشحالی شان واگیردار است.

لبخند می زنید

لبخند می زنید

مختصر و مفید صحبت می کنند

بعضی افراد نیمی از وقت دیگران را به خود اختصاص می دهند و سعی می کنند با گزافه گویی و حاشیه دادن به گفتارشان شنونده را از عمق مساله آگاه کنند، اما این نحوه صحبت کردن صحیح نیست. صحبت و ابراز عقیده زمانی ارزش دارد که بتوانید با جملات کوتاه خود همه چیز را سریع به شنونده انتقال دهید.

به نظر و عقاید مخالف دیگران احترام بگذارید

فراموش نکنید عقیده انسان ها با یکدیگر متفاوت است. اگر ما انسان ها کمی از غرور فاصله بگیریم، اجازه نمی دهیم اختلاف نظرمان به کشمکش عمیق تبدیل شود. لازم است کمی کوتاه بیاییم و از خود انعطاف نشان دهیم. سعی کنید خیلی دوستانه و در کمال آرامش با طرف مقابل صحبت کنید و با ارائه دلیل منطقی صحت گفتارتان را آشکار سازید.آدم خوش سر و زبان قادر است محتویات داخل ذهنش را خیلی سریع و واضح برای دیگران بیان کند نه اینکه پت پت کند و حرف های اضافه بزند

به نظر و عقاید مخالف دیگران احترام بگذارید

به نظر و عقاید مخالف دیگران احترام بگذارید

صحت گفتارتان را آشکار سازید

برای داشتن یک گفتگوی مؤثر، بهتر است از مصالحه و سازش استفاده کنید و تلاش کنید تا به گونه‌ای عمل کنید که نظرات طرف مقابل شما را درک کنید و به طوری عمل کنید که هر دو طرف راضی باشند. با رعایت این نکته، به راحتی می‌توانید به توافق برسید و رابطه‌ی خود را با شخص مقابل، صمیمانه‌تر کنید. همچنین، باید به خاطر داشته باشید که سکوت، یکی از مهم‌ترین عوامل در یک گفتگوی مؤثر است و می‌تواند به شما در متقاعد کردن شخص مقابل کمک کند.

با رعایت سکوت، می‌توانید به شخص مقابل فرصت بیشتری برای تصمیم‌گیری دهید و از این طریق بهترین نتیجه را برای هر دو طرف به دست آورید. بنابراین، بهتر است در گفتگوهای مهم، مکث کنید و به شخص مقابل فرصت دهید تا تصمیم بگیرد. با رعایت این موارد، می‌توانید به موفقیت در گفتگوی خود دست یابید و به راحتی شخص مقابل را متقاعد کنید.

صحت گفتارتان را آشکار سازید

صحت گفتارتان را آشکار سازید

جالب و دلچسب باشید

وقتی با یکنواختی صحبت کنید، کم کم شنونده هایتان را از دست خواهید داد. باید با انرژی و جالب صحبت کنید، نشان دهید که خودتان هم از نظراتتان به هیجان آمده اید.یادتان باشد، «تاثیر گذاری مثل یک حساب پس انداز است. هرچه کمتر از آن بردارید، سود بیشتری رویش می آید.» بدانید که قدرت خود را کجا و چطور استفاده کنید. با کمی تمرین خواهید توانست که خیلی خوب تصمیم گیریهای افراد تاثیر گذاشته و آنها را متقاعد کنید.

 

Capture 306

چگونه استرس کاری را از بین ببریم؟

Capture 115

7 ایده برای اضافه کردن در آمد ماهانه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا