چرا باید در هواپیما گوشی خود را در حالت پرواز بگذاریم؟

یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 فناوری
81b510ef b4e9 47f0 95c3 0c5a086a3462

 

با وجود بروز برخی از فناوری‌های جدید، اخیرا در برخی از هواپیماها به طور گسترده از تبلت‌ها و موبایل‌ها استفاده می‌کنند، اما این قانون برای تمامی هواپیماها صادق نیست

خیلی وقتی نیست که برخی شرکت‌های هواپیمایی دیگر به مسافران خود نمی‌گویند که گوشی، تبلت و وسایل الکترونیک خود را خاموش کنید. اما اکثر اوقات به دلیل تداخل سیگنال‌های الکترومغناطیسی از ما خواسته می‌شود تا موبایل، تبلت و وسایل الکترونیکی خود را خاموش یا در حالت پرواز قرار دهیم. از آنجایی که برخی از هواپیماها از قبل ساخته شده‌اند یک بازه زمانی طول کشید تا اطمینان حاصل کنند که آن‌ها از امنیت کامل برخوردار هستند.

حالت پرواز

این روزها شما حتی در هواپیماها آی پد و تبلت‌ها را مشاهده می‌کنید که خلبانان به جای استفاده از کاغذ از آن‌ها استفاده می‌کنند. شما می‌توانید از تبلت‌ها و تلفن‌های بزرگ استفاده کنید. همه این دستگاه‌ها مورد آزمایش قرار گرفته‌اند تا مطمئن شوند هیچ تاثیری بر پرواز ندارند.

اما این همیشگی نیست!

برگردیم به سال ۲۰۱۱؛ برخی از قسمت‌های مدل‌های خاصی از صفحه نمایش پرواز هواپیماها مانند بویینگ ۷۳۷ تحت تاثیر نویزهای الکترو مغناطیسی هستند؛ اما چگونه می‌توان متوجه شد که چه دستگاه‌هایی بر این هواپیماها تاثیر دارند و چگونه این مشکل را باید برطرف کرد؟

این کار در هنگام تست بسیار دقیق هواپیماها برای راه‌اندازی اینترنت داخلی صورت می‌گیرد. بخشی از فرآیند این تست برای نشان دادن تداخل الکترومغناطیسی دستگاه‌های مختلف درون کابین انجام می‌شود زیرا برخی از دستگاه‌ها سو عملکرد دارند.

تقریبا همه تجهیزات اپراتورهای مختلف شرکت‌های هواپیمایی که توسط ایرلاین‌های بین‌المللی اداره می‌شوند، تست می‌شوند.

علاوه بر این سال‌ها است که رگلاتورهای ایمنی، خطوط هوایی، تولیدکنندگان هواپیما و هرکس دیگری که در این صنعت فعالیت می‌کند، می‌دانند که در هر پرواز تعداد زیادی از دستگاه‌ها از حالت پرواز خارج می‌شوند. به هر حال این یک واقعیت است که هواپیماها در این حالت سقوط نکرده‌اند. خواهی نخواهی برخی از دستگاه‌ها در هواپیماها روشن است، اما حقیقت این است که بیشتر دستگاه‌ها، بیشتر هواپیماها را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند.

حالت پرواز

اکثر اوقات روشن بودن وسایل الکترونیکی برای هواپیما خوب نیست. بسیاری از مردم گاهی نمی‌دانند که بلوتوث ساعت، هدفون و دیگر دستگاه‌هایشان نیز باید در حالت پرواز قرار بگیرد. بسیاری حتی فراموش می‌کنند در وسایلی که در صندوقچه بالای سر خود قرار داده‌اند، دستگاه الکترونیکی دارند.

برخی به طور چشمگیری قوانین را نادیده می‌گیرند؛ آن‌ها نمی‌دانند چک کردن یک ایمیل اضطراری روی تلفن همراه‌شان، می‌تواند باعث سقوط هواپیما شود.

چیزی که می‌شود به صراحت به آن اشاره کرد، این است که هواپیمایی‌ها روی احتمال کار نمی‌کنند. یکی از دلایلی که می‌گویند هواپیما امن‌تر از ماشین، عبور از خیابان و حتی ماندن در خانه است، این است که خطوط هواپیمایی و رگلاتورهای آن‌ها با احتیاط هرچه تمام‌تر کار می‌کنند.

با همه این احتمال‌های گفته شده، بهتر است با جان خود و دیگر افراد بازی نکنیم و هنگامی که در پرواز خواسته می‌شود گوشی‌های خود را در حالت پرواز قرار دید، حتما این کار را انجام دهیم.

منبع : زومیت

f87bb836 39c2 40ac b432 332eb8cecec6

۳۰ هزار تومان جریمه برای تعقیب آمبولانس

e0cfc33f ad8d 439b aa17 f40a31057ea6

معرفی ای دیتا از حافظه رم XPG Spectrix D80

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا