پینین‌فارینا خودروی بعدی سانگ‌ یانگ را طراحی می‌کند – فناوری

شنبه 21 مرداد 1396 فناوری
خودروی بعدی سانگ‌ یانگ را طراحی می‌کند فناوری

برند کره‌ای سانگ‌یانگ به دنبال طراحی خودروی الکتریکی جدیدی است که احتمالا جانشین شاسی‌بلند رکستون خواهد شد در این پروژه استودیوی مشهور پینین‌فارینا هم حضور دارد.

سانگ‌یانگ احتمالا اوایل سال جاری از نسل جدید رکستون رونمایی می‌کند، اما این خودروساز کره‌ای در حال حاضر به دنبال جانشین آن است. به گزارش CarMagazine، طبق گفته جونگ سیک چوی، مدیر ارشد اجرایی این شرکت، انتظار می‌رود که این خودرو در سال ۲۰۲۱ تولید شود. تماشای این خودروی جدید بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود؛ زیرا این شاسی‌بلند توسط شرکت طراحی معروف پینین‌فارینا طراحی خواهد شد.

سانگ‌یانگ رکستون

مقاله‌های مرتبط:

پینین‌فارینا یک شرکت طراحی خودرو و سازنده‌ی بدنه‌ در ایتالیا است که در شهر کامبیانو قرار دارد. این شرکت در سال ۱۹۳۰ با هدف طراحی و ساخت خودرو توسط باتیستا فارینا (که خود طراح خودرو بود) و با نام سوسیتا انونیما کار خود را آغاز کرد. این شرکت، طرح‌های مشهور و ماندگاری برای بهترین برندهای خودرو مانند فراری، مازراتی، رولز-رویس، کادیلاک، جگوار، ولوو، آلفا رومئو و لانچیا عرضه کرد. از دهه ۱۹۸۰، پینین‌فارینا با مدیریت جدید، فعالیت‌هایی در زمینه‌ی طراحی صنعتی و داخلی ساختمان نیز دارد.

هر دو شرکت پینین‌فارینا و سانگ‌یانگ بخشی از گروه خودروسازی ماهیندرا در هندوستان هستند. شرکت سانگ‌یانگ در سال ۲۰۱۰ به گروه خودروسازی ماهیندرا پیوست و شرکت ایتالیایی پینین‌فارینا هم تقریبا دو سال پیش در معامله‌ای به ارزش ۲۸ میلیون دلار توسط گروه ماهیندرا خریداری شد.

سانگ‌یانگ رکستون

CarMagazine همچنین فاش کرد که صحبت در مورد پلتفرم و پیشرانه این خودرو هنوز خیلی زود است؛ اما علاوه بر استفاده از سبک‌های طراحی پینین‌فارینا برای طراحی خودروی جدید، خودروسازی ماهیندرا به دنبال تولید یک خودروی الکتریکی کاربردی است. برخی از ویژگی‌های ظریف‌کاری این محصول، از خودروی مفهومی H2 Speed الهام گرفته‌ می‌شود و هدف آن، بازارهای آمریکای جنوبی و چین خواهد بود. خودروی مفهومی H2 Speed سال گذشته در نمایشگاه خودروی ژنو به نمایش گذاشته شد و تصاویر آن در این مطلب آورده شده است.


منبع : زومیت

به دنبال تمدید مهلت توقف تولید پراید نیستیم فناوری

سایپا: به دنبال تمدید مهلت توقف تولید پراید نیستیم - فناوری

رضایت در مشاغل مختلف فناوری

میزان رضایت در مشاغل مختلف - فناوری

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا