» سلامت » پیشگیری و درمان میگرن با آب انگور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۱۸:۲۱

 کد خبر: 108868
 942 بازدید

پیشگیری و درمان میگرن با آب انگور

پیشگیری و درمان میگرن با آب انگور

اکثر افراد مبتلا به میگرن دارای اختلال مواد شیمیایی مغز هستند که با به تعادل رسیدن آن ها می تواند تا حدود زیادی از میگرن پیشگیری کرد

میگرن می تواند ساعت ها یا حتی روزها باعث ایجاد درد شدید و گاهی استفراغ، حالت تهوع و حساسیت به نور و صدا شود.

اسهال، یبوست ، میل به غذا، خستگی، افسردگی و گرفتگی گردن علایمی هستند که نشان می دهند میگرن نزدیک است. حتی غذاهایی که میخورید می تواند به بروز علایم میگرن کمک کند. اگر میگرن دارید باید برای تشخیص علت اصلی بیماری به پزشک مراجعه نمایید.

بر اساس گزارش کلینیک مایو اکثر افراد مبتلا به میگرن دارای اختلال مواد شیمیایی مغز هستند.آن ها به طور خاص سطح پایین سروتونین را تجربه می کنند که منجر به درد شیدید مش ود.

علل دیگر ایجاد میگرن عبارتند از کمبود مواد مغذی، شکلات، کافئین، الکل، گلوتامات منو سدیم، پنیر مانده و استرس.میگرن به علت فشار هوا هم ایجاد می شود.

کمبود ریبوفلاوین و ویتامین B12 هم یکی دیگر از عوامل ایجاد میگرن است. بر اساس برخی مطالعات مصرف منظم ریبوفلاوین تا ۵۰% میگرن را کاهش می  دهد.

انگور منبعی فوق العاده از ریبوفلاوین و ویتامین B12 است که هر دو می توانند از ایجاد میگرن پیشگیری کنند.

برای استفاده از حداکثر مزیت انگور در درمان میگرن باید دانه های انگور را پوره کرده و ۱۰ دقیقه روی حرارت متوسط بپزید.بعد از سرد شدن آبش را گرفته و در بطری شیشه ای در یخچال نگهداری کنید.نوشیدن روزی ۱ لیوان از این آب انگور تاثیر شگفت انگیزی بر کاهش میگرن شما خواهد گذاشت.

 

منبع:سیمرغ

RelatedPost


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : سلامت
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.