طرز تهیه پیتزا قیفی ؛برای تولدو دورهمی ها

سه شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ آشپزی

 

پیتزا قیفی

پیتزا قیفی یکی از انواع غذاهای جالب و خوشمزه است که شما می توانید آن را از یک خمیر که به شکل قیف بستنی است تهیه کنید و سپس مواد دلخواهتان را در درون خمیر پیتزا قیفی شکل بریزید. در این بخش  دستور تهیه پیتزا قیفی را به شماعزیزان آموزش می دهیم پیتزا قیفی از انواع غذا های پرطرفداری است که شما می توانید با این نوع غذا از مهمان های خود در جشن های تولد و مهمانی های دوستانه پذیرایی کنید. می توانید با ملاحظه این مطلب پیتزا قیفی با طعم بی نظیری را یاد بگیرید و در منزل تهیه کنید.

مواد لازم خمیر پیتزا قیفی:

شکر ۱ قاشق چای خوری
بکینگ پودر ۱ قاشق مربا خوری
 آرد به مقداری که خمیر به دست نجسبد
مایه خمیر ترش ۱قاشق سوپ خوری
نمک ۱قاشق چای خوری
روغن مایع نصف پیمانه
شیر ۱پیمانه

 

 مواد داخل پیتزا قیفی:

سوسیس ۲۰۰ گرم
قارچ ۱۰۰ گرم
 کالباس ۱۰۰ گرم
فلفل دلمه ای ۱ عدد
اویش نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
پنیر پیتزا ۱۰۰ گرم

 

مواد لازم برای رومال کردن خمیر پیتزا قیفی:

زرده تخم مرغ ۱ عدد
شیر ۲ قاشق غذا خوری
زعفران اب کرده ۱ قاشق مربا خوری

 

پیتزا قیفی

طرز  تهیه  پیتزا قیفی:

●شیر را روی حرارت ولرم کنید. شکر نمک و خمیر مایه را به شیر اضافه کرده و روی ظرف راپوشانده و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خمیر مایه عمل بیاید.

●خمیر مایه عمل آمده  را در ظرف گودی بریزید و روغن مایع و نمک را به آن بیافزایید و آردسه بار الک شده با بیکینگ پودر   را تا حدی اضافه کنید تا خمیر به دست نجسبد . به مدت ۱۰ دقیقه ورز دهید ولی زیادآرد به خرد خمیر ندهید .

●روی خمیر را بپوشانید و سطح آن را با روغن چرب کرده و کمی با آب پاش روی آن آب بپاشید و آن را به مدت ۲ تا ۳ ساعت در جای گرم قرار دهید تا استراحت کند.

نان قیفی

●سپس خمیر را پهن کرده و از آن نوار های باریکی برش داده دور قالب قیفی را چرب کرده و نوارهای خمیر را روی آن بچینید.اگر قالب نداشتید مانند تصویر بالا ار فویل استفاده کنید. سپس خمیرا را با شیر ،زرده تخم مرغ و زعفران رومال کرده و قیف ها را درون سینی فر چیده  و سینی را  در فر با دمای ۱۸۰ درجه و به مدت ۲۰ دقیقه  قرار دهید.

●سپس سینی را از فر خارج کرده ونان ها را از قالب در آورده و  داخل نان قیفی شکل را از مواد  پیتزا پر کنید

● تمام مواد داخل پیتزا را نگینی خرد کرده و کمی تفت  دهید و نمک و فلفل و آویشن زده و داخل نان قیفی از مواد پر کنید و روی آنرا با پنیر پیتزا پوشانده  .( متوانید پنیر پیترا را به مواد نگینی خرد شده هم اضافه کنید)

● نان قیفی پر شده را  در سینی فر چیده ومجدد  به مدت ۱۰ دقیقه سینی را درون فر قرار داده تا پنیر آب شودو پس از اتمام زمان  سینی را از فر بیرون بیاورید و در آخر پیتزا قیفی ها را تزیین کنید.

نوش جان

 

طرز تهیه کیک کشک بادمجان ؛ شیک و مجلسی

طرز تهیه نان سیر خانگی خوشمزه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا