پاک کننده خانگی کاشی

چهارشنبه 20 بهمن 1400 سلامت
پاک کننده خانگی کاشی

پاک کننده خانگی کاشی

کاشی های کدر و قدیمی ظاهر بدی برای منزل شما ایجاد می کند علاوه بر این در صورت ایجاد قارچ و کپک می تواند سلامت شما را به خطر بندازد ما در این مقاله سعی داریم شما را با پاک کننده خانگی کاشی آشنا کنیم.

پاک کننده خانگی کاشی

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “لیو لاو فروت”، در شرایطی که سفیدکننده ها و سایر مواد ضدعفونی کننده می توانند به طور موقت قارچ و کپک را از بین ببرند، اما همچنان احتمال بازگشت آنها با شدت بیشتر وجود دارد. قارچ کش های موجود در مواد ضدعفونی کننده در حقیقت رشد و گسترش قوی‌تر قارچ و کپک را تشویق می کنند. برای درک بهتر می توانید باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک را مد نظر قرار دهید. با ایجاد جهش در قارچ و کپک، آنها در برابر مواد ضد عفونی کننده که برای مقابله با آنها استفاده می شوند، مقاوم‌تر می شوند و مشکلات وخیم‌تر می شوند.محصولات پاک کننده شیمیایی نه تنها مشکل قارچ و کپک را بدتر می سازند، بلکه برای سلامت انسان نیز بسیار مضر هستند. حتی روی برچسب این محصولات به این نکته اشاره شده است که استنشاق بخارات ناشی از این محصولات می تواند موجب تحریک و سوزش چشم، پوست و دستگاه تنفسی شود.مطالعه ای که در نشریه Occupational and Environmental Medicine منتشر شد، نشان داد که قرار گرفتن در معرض سفیدکننده در خانه با خطر بیشتر ابتلا به بیماری تنفسی و عفونت در کودکان پیوند خورده است. کودکانی که در خانه هایی که از سفیدکننده استفاده می شد، زندگی می کردند، با 20 درصد خطر بیشتر ابتلا به آنفلوآنزا، و 35 درصد خطر بیشتر عود ورم لوزه مواجه بودند.سفیدکننده و دیگر مواد ضد عفونی کننده و پاک کننده شیمیایی برای محیط زیست نیز سمی هستند، زیرا وارد مسیرهای آبی شده و موجب تخریب آنها و نابودی زندگی آبزیان می شوند.اگر درباره بهترین روش ها برای پاکسازی کاشی ها فکر می کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که این کار را می توان با استفاده از مواد بی خطر و طبیعی به همراه قدرت عضلانی خود نیز انجام دهید.اگر به واقع قصد دارید کاشی هایی تمیز و درخشان داشته باشید، سایش و لایه برداری چه در صورت استفاده از مواد شیمیایی و چه مواد طبیعی ضروری است، تا به کوچکترین منافذ موجود نیز دسترسی داشته باشید. سایش شدید برای از بین بردن ریشه قارچ و کپک و پاکسازی رسوبات صابون نیز ضروری است. برای انجام این کار می توانید از یک مسواک قدیمی یا یک برس استفاده کنید.پاک کننده خانگی که در ادامه معرفی شده است گزینه ای فوق العاده محسوب می شود، زیرا از موادی ارزان قیمت در تهیه آن استفاده می شود، که احتمالا در هر خانه ای وجود دارند. یکی دیگر از فواید آن عدم آسیب رساندن به محیط زیست و سلامت شما است.

مواد تشکیل دهنده:

نصف فنجان جوش شیرین

یک چهارم فنجان پراکسید هیدروژن

نصف فنجان سرکه سفید

چهار لیتر آب

در صورت تمایل 10 تا 20 قطره روغن درخت چای

روش:

در یک سطل بزرگ آب و جوش شیرین را ترکیب کنید.

اجازه دهید جوش شیرین به طور کامل حل شود و به تدریج سرکه سفید را اضافه کنید.

سپس، هیدروژن پراکسید را اضافه کرده و هم زدن مواد را ادامه دهید تا زمانی که به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند. اکنون، شما می توانید روغن درخت چای را اضافه کنید. در نتیجه واکنش بین سرکه سفید و جوش شیرین ممکن است اندکی کف تشکیل شود، اما این شرایط عادی است و با گذشت زمان از بین می رود.

زمانی که کف از بین رفت، ترکیب را درون یک بطری اسپری بریزید تا استفاده از آن آسان باشد.

ترکیب را روی قارچ و کپک اسپری کنید و اجازه دهید 20 تا 30 دقیقه به همان حالت باقی بماند. سپس با استفاده از یک لایه بردار مانند یک مسواک قدیمی یا برس پاکسازی را آغاز کنید. پس از اتمام کار محل را با آب شستشو دهید.

پاک کننده خانگی کاشی

جلوگیری از ریزش موی سر

جلوگیری از ریزش موی سر

فواید زرده تخم مرغ برای مو

فواید زرده تخم مرغ برای مو

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا