محبوب ترین جاذبه های هلند پارک ملی هوخه فیلووه

چهارشنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۹ جاذبه های گردشگری
پارک ملی هوخه فیلووه

پارک ملی هوخه فیلووه

هلند کشوری کوچک اما سرشار از زیبایی‌های طبیعی است. ازجمله‌ی این زیبایی‌های طبیعی می‌توان به پارک ملی هوخه فیلووه اشاره کرد

پارک ملی هوخه فیلووه یکی از محبوب ترین جاذبه های هلند است . این پارک ملی در نزدیکی شهر آپلدورن (حدود ۹۰ کیلومتری آمستردام)  و در ۸ کیلومتری شمال شهر آرنهم قرار دارد.

این پارک با وسعت ۵۵ کیلومتر مربع بزرگ ترین حفاظت گاه طبیعی پیوسته در کشور هلند است و به داشتن چشم اندازهای متنوع، جنگل های انبوه و تپه های شنی بلند معروف است.

 

https://tag.ir/wp-content/uploads/2017/03/Keukenhof.jpg

 

بیشتر بخوانید : مکان های دیدنی آمستردام هلند

 

پارک ملی هوخه فیلووه با چشم اندازهای طبیعی فوق العاده زیبایی که دارد یکی از محبوب ترین تفرجگاه های کشور هلند به شمار می رود که دولت نیز حمایت های ویژه ای از منابع طبیعی آن به عمل می آورد.

در این پارک دو موزه هست که در کنار طبیعت گردی امکان تماشای آثاری هنری را هم برایتان فراهم می کند. اگر می خواهید با پارک ملی هوخه ویلووه آشنا شوید با  مجله گردشگری دایان همراه شوید.

 

شاید جذاب ترین بخش این پارک تپه های شنی و منطقه ی وسیع از شنزارهایی باشد که در عصر یخ به وجود آمده اند. این پارک حفاظتگاه

مهمی برای پرندگان هم هست و به خاطر همین ویژگی مقصد مناسبی برای علاقمندان به تماشای پرندگان شده است.

https://www.tishineh.com/Users/Pictures/b66f1aa6-bc74-4f01-9558-7c66b7e71968/tour/10506.jpg?w=600&quality=50&404=default

این پارک بزرگترین پارک ملی در هلند است و چشم اندازهای بسیار زیادی را دارا است.

این پارک ملی در سال های ۱۹۰۹ تا ۱۹۲۳ به عنوان یک شکارگاه ساخته شد اما امروز بزرگ ترین حفاظت گاه طبیعی کشور است

حیات وحش متنوعی از گوزن ها و گرازهای وحشی را در خود جای داده است.

این پارک زیستگاه بیش از ۵۰۰ گونه ی گیاهی مختلف است که خیلی از آن ها نادر هستند

در میان ها آن ها قارچ ها، خزه ها و گلسنگ ها هم به چشم می خورد.

در این پارک میتوانید از دوچرخه رایگان استفاده کرده و از زیبایی این پارک لذت ببرید.

از جاذبه های پارک ملی هوخه ویلوه می توان به  خانه سنت وبرتوس — موزه کرولر مولر و باغ تندیس ها — موزه زیرزمینی اشاره کرد

https://agancy.lahzeakhar.com/Eventimg/30071396100754.jpg

 

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این پارک ملی وجود حیواناتی نظیر گوزن، آهو و گراز است که به صورت آزادانه در اطراف پارک زندگی می کنند و مسئولین بهترین خوراک ها را برای بقای نسل آن ها تهیه می کنند.

حتی تماشا از فاصله ی دور این نوع از حیوانات برای گردشگران می تواند جذاب باشد.

به طور کلی مردمان هلند و گردشگران ، هوخه ویلوه را با گرازهای وحشی و گوزن های فوق العاده آن می شناسند.

با توجه به موقعیت قرار گیری پارک ملی هوخه ویلوه در خارج از مرکز شهر از آب و هوای بسیار پاک و تمیز برخوردار است که نفس کشیدن را حتی لذت بخش می کند.

محیط آرام به دور از هیاهو و شلوغی شهر، سکوت دل انگیز با صدای پرنده های فصلی و آب و هوایی معتدل و مناسب از ویژگی های شگفت انگیز این پارک بزرگ می باشد.

 

https://img.jazebeha.com/wp-content/uploads/2019/11/%D9%82%D9%84%D8%B9%D9%87-%D8%B2%D9%88%DB%8C%D9%84%D9%86-%D8%8C-%D9%82%D9%84%D8%B9%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF-202608-1-270x180.jpg

جاذبه های پارک ملی هوخه ویلوه


خانه سنت وبرتوس  :خانه ی مالک ثروتمند این پارک است که توسط هنرمند برجسته ی هلندی در سال ۱۹۲۳ ساخته شد. در این عمارت باشکوه نوسازی های زیادی به کار رفته که برای زمان خودش خیلی مدرن بودند.

موزه کرولر مولر و باغ تندیس ها :این موزه ی ملی شامل موزه ی هنرهای زیبا و باغ تندیس ها است و در سال ۱۹۳۸ توسط شخصی به اسم کرولر مولر تاسیس شده است. در این موزه تعدادی از بهترین نمونه های هنری قرن های ۱۹ و ۲۰ که شامل ۴ هزار طراحی، ۲۷۵ مجسمه و چند صد نقاشی جمع آوری شده است.

موزه زیرزمینی : اولین موزه زیرزمینی اروپا در سال ۱۹۹۳ در نزدیکی موزه کرولر مولر افتتاح شد. در این موزه از طریق راه های زیرزمینی به سفری منحصر بفرد می روید و با تماشای نمایش هایی از طبیعت و زمین شناسی اطلاعاتتان درباره پارک بالا می رود. بعضی از این نمایش ها بر روی جاندارانی که در زیر زمین زندگی می کنند مثل تعدادی از حشرات و سیستم ریشه ی درختان تمرکز دارد

 

 

 کشور هلند

خلیج گواتر

خلیج گواتر یا بندر گواتر جنوب شرقی ترین نقطه ایران

منار جام کهن ترین سازه آجری جهان

منار جام افغانستان کهن ترین سازه آجری جهان

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا