پارک ملی سراوان جاذبه گردشگری شهر رشت

یکشنبه 8 تیر 1399 جاذبه های گردشگری
پارک جنگلی سراوان

پارک جنگلی سراوان از قدیمی ترین عرصه های جنگلی گیلانِ است که به خاطر گونه های متنوع گیاهی در سطح کشور و حتی جهان کم نظیرِ است. ابتدای ورودی پارک جنگلی سراوان یک آبگیر کوچک وجود دارد که فوق العاده زیباست. این آبگیر دارای یک سکوی چوبی و دو قایق قو شکل برای گشتن در آب است.

یکی از جاذبه های پارک جنگلی سراوان وجودِ موزه میراث روستایی کشورِ که در قسمتی از این پارک زیباست.

یکی از پارک های جنگلی گیلان که جلوه ای بسیار تماشایی دارد. در اینجا به دریاچه ای برمی خوریم که با نام دریاچه سراوان شناخته می شود و لذت قایق سواری در آن را نمی توان با دیگر قایق سواری های عمرتان مقایسه کرد.

در پارک ملی سراوان چه تفریحاتی می‌توان داشت

گشت در طبیعت بکر سراوان,

قایقرانی در دریاچه‌ای به رنگ سبز؛ تالاب سراوان,

بازدید از موزه میراث روستایی سراوان رشت

پینت بال پارک جنگلی سراوان نیز یکی از دلایل محبوبیت این جاذبه است و بسیاری برای تجربه این بازی هیجان انگیز به آن مراجعه می کنند.

 

این پارک دارای دو قسمت طبیعی و مصنوعی است.

قسمت طبیعی بخشی از جنگل است و شامل درختانی مثل بلوط، ممرز، انجیلی، توسکا، آلوچه و … است؛ و بخش مصنوعی به مرور و توسط انسان به این پارک اضافه شده که گونه‌های جانوری و گیاهی متنوعی در ان وجود دارد.

 

بیشتر بخوانید:جاذبه گردشگری قزوین قلعه الموت

 

مرداب سراوان در پارک جنگلی سراوان - مجله گردشگری میهمان شو

 

با خروج از شهر رشت و طی کردن حدود 17 کیلومتر در جاده رشت – تهران، یکی از جاذبه های دیدنی استان گیلان خودش را به ما می نمایاند.

پارک جنگلی سراوان، از ﻗﺪﯾﻤﯽ ﺗﺮﯾﻦ ﻋﺮﺻﻪ ﻫﺎی ﺟﻨﮕﻠﯽ ﮔﯿﻼن است که مجموعه ای کم نظیر از ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎی ﻣﺘﻨﻮع و نادر ﮔﯿﺎﻫﯽ، ذﺧﺎﯾﺮ ژﻧﺘﯿﮑﯽ و ﭼﺸﻢ اﻧﺪازﻫﺎی بی نظیری را در خود دارد.

پارگ جنگلی سراوان به اندازه 1487هکتار وسعت دارد و به طور میانگین در ارتفاعی بین 50 تا 250متری از سطح دریا قرار گرفته است.

نزدیکی پارک جنگلی سراوان به مرکز استان و مجاورت با جاده سراسری که دسترسی آسان را فراهم می کند، باعث شده تا این پارک در زمره پارک های جنگلی مهم و یکی از جاذبه های گردشگری شهر رشت است.

سالانه این پارک از گردشگران زیادی میزبانی می کند و خاطره ای خوش برای شان رقم می زند. در ادامه با هم می بینیم که در این پارک چه خبر است و چرا این همه دوستش دارند.

 

آشنایی با پارک جنگلی سراوان

 موزه میراث روستایی سراوان رشت

در سال‌های اخیر موزه‌ای بی نظیر با عنوان موزه میراث روستایی در پارک جنگلی سراوان تاسیس شده است که به گرشگران و علاقه‌مندان این امکان را می‌دهد که از نزدیک با فرهنگ و زندگی روستاییان آشنا شوند. در این موزه روستای بنا‌های خطه‌ی خزر بازسازی شده اند و تجربه‌ای خاص را برای شما رقم می‌زنند.

 

امکانات پارک ملی سراوان

از آن جا که این پارک جنگلی زیبا، بسیاری را به سوی خود جذب می‌کند، امکانات رفاهی خوبی در آن ایجاد شده است. از جمله سرویس بهداشتی، منقل، سکو، آلاچیق، تامین امنیت توسط ایستگاه پلیس و غیره.

امکان چادر زدن در پارک وجود دارد و اگر علاقه‌مند به کمپینگ باشید مشکلی از لحاظ اقامت نخواهید داشت. همچنین می‌توانید از خانه‌های روستایی و مهمانپذیر‌های بومی نیز برای ماندن در شب بهره ببرید.

قلعه الموت

جاذبه های گردشگری قزوین قلعه الموت

کلیسای شکر گزاری تگزاس

عکس زیبا از بناهایی با شیشه های رنگی در دنیا

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi