ولوو XC40؛ بهترین خودروی اروپا در سال 2018 – فناوری

سه‌شنبه 15 اسفند 1396 فناوری
69f33834 405c 4cf7 b353 12017494f8f0

ولوو XC40 کراس‌اور کامپکت سوئدی به‌عنوان اولین خودروی ولوو با پلتفرم جدید این شرکت، مقام بهترین خودروی سال ۲۰۱۸ اروپا را کسب کرد.

پس از رأی‌گیری ۶۰ داور از ۲۳ کشور، بهترین خودروی سال ۲۰۱۸ اروپا اعلام شد. کراس‌اور کامپکت ولوو XC40 که در ۳۰ شهریورماه سال جاری رونمایی شد، با کسب ۳۲۵ امتیاز اولین محصول خودروساز سوئدی است که پس از ۵۵ سال برگزاری سالانه‌ی این مراسم، عنوان بهترین خودروی سال اروپا را تصاحب می‌کند. XC40 با داشتن پنج نوع مختلف پیشرانه‌ی بنزینی و سه گزینه‌ برای انتخاب پیشرانه‌ی دیزل، اولین محصول ولوو است که با سرویس خدمات اشتراکی این شرکت (Care by Volvo) عرضه می‌شود. با خرید اشتراک خدمات ولوو و پرداخت مبلغ اشتراک ماهانه تمام هزینه‌های مرتبط با خودرو شامل بیمه و تعمیر پوشش داده می‌شود.

volvo xc40

هاکان ساموئلسون، مدیرعامل ولووکارز، در جریان مراسم اهدای جوایز گفت:

کسب عنوان بهترین خودروی سال اروپا با مدل XC40، بهترین ترکیب ممکن است. ولوو هم‌اکنون سه خودروی کراس‌اور در بازار جهانی عرضه می‌کند. XC40 به‌عنوان اولین محصول ما در کلاس پرتقاضای کراس‌اورهای کوچک، به رشد بیشتر ما بسیار کمک خواهد کرد.

هیئت داوران بیش از هر چیزی تحت تأثیر تفاوت‌های ولوو XC40 با دیگر محصولات سازنده قرار گرفت. معمولاً کراس‌اورهای کامپکت برندهای مختلف، کپی مدل بزرگ‌تر محصول هر شرکت هستند که ابعاد کوچک‌تر و قیمت کمتری دارند و تقریباً همیشه مدل‌های ناامیدکننده‌ی از آب درمی‌آیند. اما XC40 که اولین محصول ولوو با پلتفرم جدید CMA است، کاملاً یک مدل جدید محسوب می‌شود. البته شباهت طراحی این مدل با دیگر محصولات ولوو امری طبیعی است؛ ولی XC40 به هیچ وجه، صرفا نسخه‌ای با ابعاد کوچک‌تر از برادر بزرگ‌تر خود نیست.

Volvo XC40 / ولوو

علاوه بر داوران، مصرف‌کنندگان نیز ولوو XC40 را تأیید می‌کنند. بر اساس گفته‌های مقامات ولووکارز، تا امروز نزدیک به ۲۰ هزار پیش‌فروش این مدل از مشتریان آمریکایی و اروپایی ثبت شده است و XC40 به‌زودی به بازار چین، به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار خودروی فعلی جهان که کراس‌اورهای کامپکت هم بسیار پرطرفدار هستند، وارد خواهد شد.

ساموئلسون افزود:

برای پیشرفت و رشد بیشتر، برنامه‌ای مشخص داریم؛ هدف اصلی ما پرچم‌دار بودن در حوزه‌ی ایمنی، خدمات ارتباطی و فناوری خودروهای برقی است. مدل XC40 نشان از تعهد ما به این اهداف دارد. استقبال مصرف‌کنندگان و هیئت داوران مراسم امسال، نشان‌دهنده‌ی درست بودن مسیر فعلی ما است.

volvo xc40

رقابت‌ها برای کسب عنوان بهترین خودروی سال ۲۰۱۸ اروپا، با ۳۷ خودروی مختلف شروع شد. پس از رأی‌گیری هیئت داوران، ۷ خودرو به مرحله‌ی نهایی رسیدند. ولوو XC40 با عبور از مدل‌های زیر، بهترین خودروی سال اروپا شد:

  • سئات ایبیزا – ۲۴۲ امتیاز
  • بی‌ام‌و سری 5 – ۲۲۶ امتیاز
  • کیا استینگر – ۲۰۴ امتیاز
  • سیتروئن C3 ایرکراس – ۱۷۱ امتیاز
  • آئودی A8 –ا ۱۶۹ امتیاز
  • آلفارومئو استلویو – ۱۶۳ امتیاز

Volvo XC40 / ولوو

جوایز «بهترین خودروی سال»، باسابقه‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مراسم مربوط به خودروهای دنیا هستند. هر عضو هیئت ۶۰ نفره‌ی داوران، در مرحله‌ی نهایی با داشتن ۲۵ امتیاز، مجاز است که به هر مدل حداکثر ۱۰ امتیاز تخصیص دهد.

مراسم زنده‌ی رأی‌گیری نهایی بهترین خودروی سال اروپا و اهدای جوایز، اولین رویداد رسمی نمایشگاه خودروی ژنو است که پیش از افتتاح آن انجام می‌شود.


منبع : زومیت

1cd6a834 c0df 4bee 9d37 663ac2db8f8d

تیزر شیائومی می میکس 2 اس با تأکید بر دوربین و هوش مصنوعی منتشر شد - فناوری

06995b26 af51 4848 9c43 917051e8e598

هواوی میت 20، نوا 3 و انجوی 8 در سال 2018 عرضه خواهند شد - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا