وقتی آب به پوست سخت می‌گیرد

شنبه 23 بهمن 1400 سلامت
وقتی آب به پوست سخت می‌گیرد

وقتی آب به پوست سخت می‌گیرد

احتمالا شنیده اید که آب سخت (آبی که از محتوای بالای مواد معدنی برخوردار است) با لوله ها و لوازم خانگی مهربان رفتار نمی کند. در نتیجه، نباید انتظار داشته باشید که پوست بدنتان در صورت مواجهه مداوم با آب سخت دچار مشکل نشود.دراین مقاله راجب وقتی آب به پوست سخت می‌گیرد خواهیم گفت.

مراقبت خوب از پوست بهترین روش برای حفظ شادابی، جوانی و درخشانی این اندام با افزایش سن است. اما اهمیت حفظ و نگهداری از پوستی سالم فراتر از جنبه های ظاهری است.

وقتی آب به پوست سخت می‌گیرد

وقتی آب به پوست سخت می‌گیرد

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “ایزی هلث آپشنز”، پوست سپری دفاعی است که از ما در برابر باکتری های مضر، رادیکال های آزاد و دیگر عوامل مشکل آفرین محیطی که بدن را تهدید می کنند، محافظت می کند.اما چگونه می توان پوست را سالم و قوی نگه داشت؟حتی زمانی که پوست ظاهر خوبی ندارد، وظیفه خود که محافظت در برابر دنیای خشن اطراف ما است را انجام می دهد.شاید نخستین چیزی که باید مد نظر قرار بگیرد، شستشوی پوست است، زیرا آبی که هر روز برای پاکسازی پوست استفاده می کنید می تواند آسیب جدی به آن وارد کند.

آب سخت به پوست شما سخت می گیرد

احتمالا شنیده اید که آب سخت (آبی که از محتوای بالای مواد معدنی برخوردار است) با لوله ها و لوازم خانگی مهربان رفتار نمی کند. در نتیجه، نباید انتظار داشته باشید که پوست بدنتان در صورت مواجهه مداوم با آب سخت دچار مشکل نشود.مطالعه ای جدید در دانشگاه شفیلد و کینگز کالج لندن نشان داده است که آب سخت به پوست آسیب وارد می کند. این به معنای آن است که شما در برابر باکتری ها، پرتوهای خورشید، محرک های موجود در صابون ها و محصولات مراقبت شخصی و هر عنصر خشن دیگر که پوست هر روز با آنها برخورد دارد، آسیب پذیرتر می شوید.افزون بر این، مطالعه نشان داده است که آب سخت می تواند احتمال ابتلا یا تشدید اگزما – بیماری پوستی که با خارش و قرمزی پوست همراه است – را هرچه بیشتر افزایش دهد.

چرا آب سخت تا این اندازه به پوست انسان سخت می گیرد؟

دلیل اصلی این مساله به شرایط pH باز می گردد. pH پوست شما به طور معمول اسیدی است، اما آب سخت دارای pH قلیایی است. در نتیجه، آب سخت در pH طبیعی پوست تداخل ایجاد می کند، که پوست را در برابر باکتری ها و عفونت آسیب پذیرتر می سازد.این برای نخستین بار نیست که چنین نتایجی حاصل می شوند و تا پیش از این مطالعه نیز ارتباط بین آب سخت و مشکلات پوستی نشان داده شده بود. تعامل آنها می تواند به شکل گیری خشکی پوست، آکنه و البته اگزما منجر شود.اگر از این موضوع آگاه هستید که آب مصرفی شما از نوع آب سخت است، استفاده از سیستم کاهنده سختی آب گزینه خوبی محسوب می شود. این کار نه تنها به پوست شما کمکمی کند، بلکه عمر وسایل خانگی را افزایش می دهد و از مسدود شدن لوله ها و وقوع برخی عوارض جانبی ناخوشایند، مانند بو، رسوب و لکه ها جلوگیری می کند.پس از نصب سیستم کاهنده سختی آب پوست شما از امنیت بیشتری برخوردار خواهد شد، اما می توانید با اقدامات زیر هرچه بیشتر از بزرگترین اندام بدن خود محافظت کنید:

– استفاده روزانه از محصولات ضد آفتاب

– سیگار نکشیدن و دوری از دود سیگار

– مصرف میوه ها و سبزیجات تازه و چربی های سالم به میزان زیاد

– پرهیز از محصولات مراقبت شخصی سرشار از مواد شیمیایی و انتخاب گزینه های ساده‌تر و طبیعی

– اختصاص زمان برای مدیریت و رفع استرس از طریق مدیتیشن، یوگا، ماساژ یا هر فعالیت دیگری که احساس آرامش و راحتی را در شما ایجاد می کند

effect hard water on skin w

وقتی آب به پوست سخت می‌گیرد

درمان طبیعی و خانگی سفيد كردن دندان‌

درمان طبیعی و خانگی سفيد كردن دندان‌ها خود در خانه

مریض

ترجیح می دهم مریض باشم!

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا