واقعیت هایی در مورد نیازهای بدن زنان

پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹ سلامت
واقعیت هایی در مورد نیازهای بدن زنان
بدن انسان بسیار پیچیده است این پیچیدگی در بدن زنان دو برابر مردان است . ساختار بدن انسان پر است از راز و رمزهایی که مدام پزشکان و متخصصان در مورد آن مطالعه و به نتایج جدیدی می رسند، و در نتیجه تفاوت بین بدن زن و مرد  شناخته می شود و بر همین اساس می گویند بدن زنان و مردان متفاوت است .در اینجا واقعیت هایی در مورد بدن زنان را برای شما آورده ایم .

تفاوت بین نیازهای بدن زنان و مردان

بدن زنان

سرعت چربی سوزی زنان کندتر است

به طور کلی، زنان در یک روز ۵۰ کالری کمتر از مردان انرژی می سوزانند. درواقع بزرگ تر بودن اندام های مردان باعث می شود برای فعالیت روزانه به انرژی بیشتری نیاز داشته باشند. به همین دلیل مردان می توانند بیشتر از زنان غذا مصرف کنند و دریافتی انرژی بیشتری داشته باشند.

پوست خانم ها به سرعت خشک می شود

خانم ها بسیار درمعرض خشکی پوست هستند علل مختلفی مثل زیاد حمام کردن، مصرف زیاد محصولات  شست و شو و دوش گرفتن طولانی مدت با آب گرم چربی های پوست رامی شوید و پوست خشک می شود پس دمای آب را معتدل و مصرف آب گرم را محدود کنید.

خانم ها مستعد عصبانیت هستند

خانم ها بطور طبیعی هورمون استرس کورتیزول بالایی دارند هورمون بارداری، پروژسترون و استرادیل دارند در نتیجه این هورمون ها روی خانم ها تاثیر می گذارد. دکتر کیم برلی برای مقابله با عصبانیت پیشنهاد می کند که لیستی از فعالیت های مورد علاقه تهیه کرده و انجام دهید.

بدن خانم ها نیاز به مواد مغذی دارند

دکتر اریل در مورد سلامت خانم ها مواردی را بیان می کند، بیشتر خانم ها نمی دانند برخی مواد مغذی را در بدن ندارند مثلا ویتامین D؛ ویتامینی که از نور خورشید تامین می شود و منبع دیگری ندارد هم چنین خانم ها بدلیل قاعدگی های ماهانه و بارداری دچار کمبود آهن می شوند. در میان خانم ها افرادی هستند که گوشت قرمز نمی خورند که منبع تامین آهن است، کمبود آهن باعث خستگی، کمبودانرژی، میگرن، درد ماهیچه ها، ریزش و نازکی مو میشود بنابراین در رژیم غذایتان گوشت گاو، ماهی، مرغ، عدس، لوبیا و نخودفرنگی بگنجانید.

ناراحتی های معده در زنان بیشتر است

هرچند دستگاه گوارش زنان و مردان اساسا تفاوت زیادی با هم ندارد، اما به علت وجود دستگاه تناسلی، پایین تنه زنان دارای تحدب و فشردگی بیشتری است؛ یعنی دستگاه گوارش زنان در مواجهه با غذاها، گاز و هوا، فضای کمتری برای توسعه دارد از این رو زنان در قسمت میانی بدن، مشکلات و ناراحتی های بیشتری را تجربه خواهند کرد.

اطلاعات نادرست از قاعدگی

کارشناسان بیان می کنند اغلب خانم ها دانش های لازم مربوط به قاعدگی را ندارند، بیشتر خانم ها نمی دانند قاعدگی تنها پاکسازی بدن در طی زمان آغاز و پایان آن نیست، آنها نمی دانند بدن اینطور برای بارداری آماده می شود.
آیا ریحان بنفش سرطان زاست؟

این شایعه است ریحان بنفش سرطانزا نیست

خواص میوه انبه ؛ تاثیر آن بر سلامت بدن ، پوست و مو

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا