هنرمند فرانسوی خود را داخل مجسمه چوبی حبس کرد

سه‌شنبه 15 خرداد 1397 سینما

هنرمند فرانسوی خود را داخل مجسمه چوبی حبس کرد

آبراهام پوانشوال,اخبار هنرهای تجسمی,خبرهای هنرهای تجسمی,هنرهای تجسمی
یک هنرمند فرانسوی خودش را برای مدت ۷ روز داخل یک مجسمه چوبی، الهام گرفته شده از پیکره‌ای متعلق به عصر پارینه‌سنگی نوین حبس کرد.

به گزارش مهر به نقل از یورونیوز، آبراهام پوانشوال هنرمند فرانسوی خودش را برای مدت ۷ روز (از ۲ تا ۸ ژوئن) داخل یک مجسمه چوبی، الهام گرفته شده از پیکره‌ای متعلق به عصر پارینه‌سنگی نوین، در محوطه موزه اوریگنیسین‌ در جنوب غرب فرانسه حبس کرده است.

 

پوانشوال در این مدت که در داخل بدل مجسمه‌ی موسوم به «مرد شیرنشان» ساخته شده از چوب سیاه‌کاج به سر می‌برد، در تاریکی از گوشت نمک‌سود، میوه و خشکبار تغذیه خواهد کرد.

 

مجسمه اصلی «مرد شیرنشان» تنها حدود سی سانتی‌متر طول دارد و قدمت آن به ۳۲ هزار سال پیش از میلاد بازمی‌گردد. از این مجسمه به عنوان اولین یادگار ساخته‌ دست انسان یاد می‌شود که نمونه مشابه فیزیکی در طبیعت ندارد و حاصل تصورات انسان‌های پیشاتاریخی از موجودات تخیلی با قدرت‌های فرازمینی است.

 

هدف از این نمایش، ایجاد ارتباط میان هنر مدرن و هنر پیشاتاریخی عنوان شده است.

 

این هنرمند فرانسوی پیش‌تر نیز در سال ۲۰۱۷ در اقدامی عجیب با پتو و به مدت سه هفته روی تعدادی تخم‌مرغ نشست تا تبدیل به جوجه شوند.

 

او در سال ۲۰۱۴ نیز برای ۱۳ روز داخل جلد یک مجسمه از خرس نشست و همچون این حیوان اقدام به خوردن کرم و سوسک کرد تا توجه انسان امروز را به دنیای حیوانات جلب کند.

 

مرجع : سرپوش

[ngd-single-post-view]

یکی از بهترین انیمیشن‌های کوتاه

بازیگر «سرّ دلبران»: تکه‌کلام‌هایم را از فضای مجازی پیدا کردم

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi