هفت عادت روزانه افراد بسیار موفق

پنج‌شنبه 21 اردیبهشت 1402 موفقیت
Capture 263

هفت عادت روزانه افراد بسیار موفق

موفقیت، موفقیت به همراه دارد. با استفاده از این نکات، می توانید در زندگی خود پیشرفت قابل توجهی را تجربه کنید. هنگام دیدن افرادی که قادر به انجام کارهای خارق العاده هستند، تعجب می کنید و از خود پرسش می کنید که چه چیزی باعث شده است که آنها موفق شوند؟

مطالعات متعددی نشان داده‌اند که افراد موفق ویژگی های مشترکی دارند. افراد موفق عموماً…

 

1- با هدف و عمل برای هرروزشان برنامه ریزی می کنند.

برای برخی افراد، جمعه شب ها بسیار ناراحت کننده است زیرا به معنای شروع هفته جدید و کار دوباره است. افراد موفق برای هر روز (حتی جمعه ها) برنامه ریزی می کنند تا هر روز را با هدف، انگیزه، و معنا پر بر کنند. تونی رابینز می گوید که عمل بدون هدف، تلف کردن وقت است. بنابراین، باید زندگی خود را با هدف و برنامه ریزی طراحی کرد.

با هدف و عمل برای هرروزشان برنامه ریزی می کنند.

با هدف و عمل برای هرروزشان برنامه ریزی می کنند.

2- از منطقه آسایش خود بیرون می آیند

موفقان به موفقیت نمی‌رسند تنها با فراتر رفتن از توانایی های خود؛ بلکه با شکستن مرزها و عدم رضایت از کمترین حد موفقیت. آنها برای رشد همیشه به دنبال فرصت های جدید هستند و از منطقه آسایش خود بیرون می‌آیند. آیا شما هم به مدت طولانی پایتان را در منطقه آسایش خود نگه داشته‌اید؟

3- با افراد باهوش ارتباط برقرار می کنند

بیل گیتس، استیو جابز، ریچارد برنسون و مارک زاکربرگ از مشهورترین کارآفرینان دنیا هستند که از ابتدا با یک گروه قدرتمند کنار هم کار کردند و می‌دانستند که برای رسیدن به موفقیت، به این گروه و افراد آن نیاز دارند. همکاری با افراد موفق، امکان بهبود فکر و چالش برانگیزی را برای شما فراهم می کند. شخصیت ما ترکیبی از شخصیت پنج نفر از دوستان نزدیک ما است. بنابراین، با کدام افراد وقت خود را می گذرانید؟

4- روی هدف نهایی خود تمرکز می کنند

تمرکز روی جزییات به شما اجازه می دهد تا نتایج را پیگیری کرده و براساس حقایق به دست آمده، پیشرفت کنید. اماگایه اوقات پیش می آید که خود را غرق در جزییات می کنید و ساختن و خلق و کردن آینده ای بهتر را از یاد می برید. اگر فراموش کنید که باید زندگی بهتری برای خود طراحی و خلق کنید، چه کسی این کار را برایتان انجام می دهد، هیچ گاه هدف نهایی را از یاد نبرید و روی چرایی زندگی تان کار کنید.

روی هدف نهایی خود تمرکز می کنند

روی هدف نهایی خود تمرکز می کنند

5- کارهایشان را به موقع انجام می دهند

ذات بشر اینگونه است که کارهایش را به تعویق بیندازد. افراد بسیار موفق تمرکز بالایی در انجام کارهایشان دارند. آنها گاهی حتی نیز به افرادی وسواسی یا خودخواه تبدیل می شوند و فداکاری هایی می کنند که بیشتر ما نه آمادگی انجامش را داریم و نه اراده اش را. اولویت بندی بهتر انجام یدهد؛ وقتی را کنار بگذارید تا روی اهدافتان تمرکز کنید.

6- پاسخ منفی را نمی پذیرند

وقتی به مانعی بر می خورید، آسان ترین کار این است که آنها را به عنوان انتهای مسیر در نظر گرفته و تسلیم شوید. فقط بااراده ترین (و گاهی لجبازترین) افراد می توانند آنقدر مقاومت کنند تا ادامه مسیر را نیز بپیمایند. به برادران رایت فکر کنید؛ کسانی که سعی می کردند انسان ها را به پرواز درآورند. می توانید تصور کنید که دوستان شان به آنها چه می گفتند؟ امروزه دیگر ما نمی توانیم دنیایی بدون هوایپما را تصور کنیم. رویای شما چیست؟

پاسخ منفی را نمی پذیرند

پاسخ منفی را نمی پذیرند

7- هیچ گاه از یادگیری دست نمی کشند

یکی از بزرگترین توانایی‌های ما، توانایی یادگیری است. اما متأسفانه بیشتر ما پس از پایان تحصیلات آکادمیک، از یادگیری دست می کشیم و به روندی ثابت در زندگی شغلی و شخصیمان می‌افتیم. بسیاری از ما به خود اجازه می‌دهیم که به فردی راکد تبدیل شویم. دیل بومون، یکی از مشاوران من، می‌گوید: “اگر سبز نمانید و رشد نکنید، شما مانند میوه‌ای هستید که به زودی خشک و بی‌روح می‌شود.” بنابراین، چه مدت از زندگی خود را به یادگیری اختصاص می‌دهید؟

موفقیت موفقیت می آورد. این نکات را به کار بگیرید تا زندگی موفقی داشته باشید. مراتب خود را به چالش بکشید. هیچ گاه تسلیم نشوید. اطراف خود را با افرادی پر کنید که شما را به سوی کسب موفقیت تشویق کنند.

Capture 273

از این عادات ثروتمندان جوان تقلید کنید

Capture 269

راه‌هایی که شما را به هدف می‌رساند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا