هتل الماس مشهد

شنبه 28 اسفند 1400 جاذبه های گردشگری
هتل الماس مشهد

هتل چهار ستاره الماس مشهد نقدی کارشناسانه

آدرس هتل الماس مشهد:خیابان امام رضا مابین امام رضا 4 و 6

 

رپورتاژ

 

درجه هتل مشهد :4 ستاره
سال تاسیس :1391
سال بازسازی :1395
فاصله تا حرم مطهر :3 دقیقه پیاده روی ( 100 متر )
فاصله تا فرودگاه با ماشین :20 دقیقه
فاصله تا راه آهن با ماشین :15 دقیقه
تعداد اتاق 163 باب اتاق ( متشکل از دو بلوک مجاور هم، یک ساختمان شامل 5 طبقه و ساختمان دیگر شامل 9 طبقه می باشد) 

امکانات هتل الماس مشهد

رستوران ، کافی شاپ ، سالن کنفرانس ، چایخانه در بام ( روبروی حرم مطهر ) ، اتاق کودک ، نمازخانه ، 6 آسانسور مجزا ، سالن ماساژ ویژه بانوان و آقایان، ماهواره ، اینترنت درلابی ، کافی شاپ، اتاق چمدان ، سیستم گرمایشی و سرمایشی چیلر، دستگاه ATM  ، دسترسی به بانک، فروشگاه و …
هتل الماس مشهد

هتل الماس مشهد

هتل های نزدیک هتل الماس

هتل جواد، هتل افسون و هتل زمرد

موقعیت مکانی هتل الماس

به اتفاق خانواده ام در روز شهادت امام رضاعلیه السلام به طرف هتل به راه افتادیم از آنجاییکه هتل در 100 متری حرم مطهر واقع گردیده است و در این روز خاص که همه مردم از مجاورین تا مسافرین به زیارت امام رضا می شتابند طبیعی است که شلوغی عجیبی ایجاد می شود؛ بطوریکه از چندین خیابان راه ماشین رو به طرف حرم غیر ممکن می شود و باید ماشین را دورتر پارک کرده و به طرف حرم پیاده برویم و ماهم که هتلمون خیلی نزدیک به حرم بود هرچه سعی کردیم از کوچه و پس کوچه برویم تا به هتل برسیم بازهم به دربسته برخوردیم.
همسرم بهترین چاره رو اندیشید و ماشین رو به پارکینگ طبقاتی هوشمند الیت منتقل کرد و من باتفاق بچه ها به طرف هتل الماس رفتیم تمام عرض خیابان و پیاده روها پربود از هیئت ها و دسته های عذاداری و مردمی که برای تماشای آنها آمده بودند. در این شرایط راه رفتن برای ما سخت و دشوار و حتی به کندی انجام می شد.
بالاخره نزدیکی بیش از حد هتل به حرم دردسرهای خاص خودش رو بهمراه داره مخصوصا در روزهای خاص. این مشکلات برای افرادی که از طریق تور مشهد به مشهد سفر می کنند و مهمان این هتل هستند بسیار بسیار کمتر است، زیرا اولا خودرو شخصی ندارند و ثانیا می توانند از وسایل نقلیه عمومی در تمامی ساعات شبانه روز مانند BRT، تاکسی و مترو استفاده نمایند.بعد از حدود 10 دقیقه پیاده روی به هتل الماس رسیدیم.
هتل الماس یکی از هتل های مشهد و جزو هتل های 4 ستاره مشهد می باشد. اولین ورودی هتل یک درب اتوماتیک بود در سمت راست و چپ ورودی هتل خودپرداز وجود داشت. سپس به درب دوم می رسیدیم که بل بوی درب را برای ما باز کرد. داخل هتل شدم و برای تحویل اتاق به طرف پذیرش رفتیم .
هتل الماس مشهد

هتل الماس مشهد

نقاط قوت موقعیت مکانی هتل الماس

نزدیکی بسیار بسیار زیاد تا حرم، امنیت بسیار زیاد جهت تردد به حرم در تمامی ساعات شبانه روز خصوصا برای بانوان، نزدیکی و فراوانی بازارها و مغازه های تجاری در اطراف هتل

نقاط ضعف موقعیت مکانی هتل الماس

تردد غیر ممکن با ماشین در روزهای خاص به هتل، وجود هتل در موقعیت طرح ترافیک

لابی

وقتی وارد هتل شدم لابی نسبتا بزرگ و تمیزی رو دیدم با پرسنل مرتب، شیک، با لباس اتوکشیده .در قسمتی ازلابی چهار دست مبل بود که هر کدام به شکل مربع چیده شده بود و مقابل هرکدام یک میز قرارداشت . و در مقابل آنها 5 فروشگاه کوچک قرار داشت. یک نقشه کامل از هتل و راهنمای کامل امکانات هتل نظر من رو به خودش جلب کرد که در کنار آن نقشه کامل شهر مشهد نیز به چشم می خورد .
هتل الماس دارای 2 فاز است فاز قدیم دارای 9 طبقه می باشد و فاز جدید نیز در 5 طبقه احداث شده است. اتاق های فاز جدید مدرن تر و شیک تر از فاز قدیم می باشد.بطور کلی در لابی تعداد 6 آسانسور، 5 فروشگاه، نمازخانه، اتاق چمدان، اتاق کودک، اتاق عکاسی، کافی شاپ، بخش پذیرش، مبلمان و یک آبنمای بسیار زیبا و لوکس به چشم می خورد.

نقاط قوت لابی هتل الماس

تمیز، لوکس و بزرگی لابی، مناسب برای برگزاری جلسات کاری، وجود بل بوی های متعدد

نقاط ضعف لابی هتل الماس

لابی  بزرگ و پیچ در پیچ و موقعیت میز پذیرش در هتل مقداری گیج کننده اس

اتاق فیستا

2 آسانسور انتهایی لابی در کنار هم به اتاق های 3 تخته و فیستا راه دارداتاق فیستا با موکت زرشکی و تخت دو نفره با آنکادر بسیار تمیز و مرتب، تشک های فنری بسیار قوی ملافه تمیز و 5 عدد بالشت سرتخت زرشکی که بالای آن آینه کاری شده اساتاق بسیار  بزرگ 2 عدد مبل و یک عدد میزگرد در وسط آن و یک میز سرتاسر ی روی دیوار و یک یخچال با شارژکم ( 2 عدد رانی یک عدد آب معدنی خانواده دو عدد شکلات دو عدد نوشابه کوچک و 2 عدد آب میوه جعبه ای .
غیر از آب معدنی بقیه شارژ حساب می شود ) در کنار این میز سرتاسر دیوار یک عدد گلدان شیشه ای با 10 عدد گل رز سفید قرار دارد البته اگر این گل ها زرشکی یا قرمز بود جذاب تر بود . بالای آن یک عدد تلویزیون به دیوار قراردارد که فقط کانال های ماهواره ای خود تلویزیون را داراست.ویکی از معایب هتل الماس نداشتن کانال اختصاصی هتل و امکانات آن و آموزش و استفاده از امکانات درست هتل است.

 

و دیگر اینکه 2 عدد پنجره در این اتاق هست که یکی نمای پله های فرار است و دیگری نمای ساختمان پشتی آن و دوعدد پرده بروی هر دو پنجره قرار گرفته است.دمای هوای اتاق بسیار مطبوع و قابل تنظیم است .یکی از معایب هتل الماس در اتاق فیستا نداشتن سیستم bms است و دیگر این که در کنار تخت کلید خاموش و روشن کردن تهویه و چراغ های کل اتاق نیز وجود ندارد.
آرامش و سکوت در کل هتل و اتاق ها بوجود داردکلید برق کل اتاق فقط دم درب قرار دارد . پشت درب بیرون هم 3 کلید و جود دارد برای لاندری و تمیز کردن اتاق و ملحفه و زنگ درب300 مگ اینترنت بصورت رایگان شارژ می شودسونا جکوزی حمام و دستشویی با شیشه از اتاق جدا شده است و بسیار تمیز و بوی مطبوع بدون هیچ گونه بوی مواد شوینده .
سرویس فرنگی در کنارش جکوزی و دوش حموم بالای آن قرار داردو یک پرده هم که قسمت روشویی را جدا میکند.
سرویس روشویی و دستشویی بسیار تمیز یک عدد سشوار هم در بالای میز روشویی قرار دارد و یک کامل بهداشتی ( 2 عدد مسواک 2 عدد صابون 2 عدد شامپو ) داخل سبدهتل الماس یک عدد رستوران در طبقه -1 دارد و یک عدد رستوران شیشه ای در طبقه 8 با دید اختصاصی به حرم .طبقه 9 هم یک عدد کافه سنتی دارد.کافه سنتی نما و دید اختصاصی رو به حرم دارد .
در این کافه یک سری غرفه به صورت اختصاصی و شیشه ای هر کدام جدا از هم قرار دارد و یک سری صندل های سنتی که یک سریو در کنار هم قرار دارد . پذیرایی در کافه بصورت چایی و قلیون است.در غرفه هایی جدا از هم سیستم سرمایشی و گرمایشی اسپلت دارد ساعت استفاده از آن از ساعت 4  تا 12 است.

کافی شاپ

کافی شاپ داخل لابی در انتهای آن قرار دارد و یک سری غرفه ای جدا از هم نیز دارد برای استفاده اختصاصی و مجزا با یک درب کر کره ای برای باز و بسته شدن هر غرفه به صورت جدا و در این قسمت یک سریمبل های سرتاسری به دیوار قرار دارد با بالشت های بزرگ برای تکیه گاه و یک چیزی چهار گوشی در وسط دو سر مبل .
بالای مبل ها لمسه کاری قهو های مخمل قرارداردو بالای آن آینه کاری و سنگ کاری دربین آنها عیب این غرفه راحت قابل استفاده و سرو غذا و نوشیدنی نیست فاصله زیاد از مبل تا میز .سیستم گرمایشی و سرمایشی این غرفه ها چیلر است ( هواساز) بروی میز یک عدد جادستمالی کاغذی شیشه ای قرار دارد که به درستی و کامل شارژ نشده است . ویک عدد گلدان نزاریوم قرارداردیک عدد پنجره به بیرون و جلوی آن یک عدد کرکره افقی قرار دارد .
در کافی شاپ 100 مگ در 20 دقیقه استفاده از اینترنت هم وجود دارد . برخورد کارمندان در کافی شاپ بسیار خوب با لباس فرم مخصوص و مرتب و تمیز و بسیار با ادب . منوی کافی شاپ یک کتاب مربع جلد مخمل قهوه ای ، دارای 5 برگ در 10 صفحه است .
خیلی کامل و جامع و طبقه بندی شده ، و خصوصیت مهم عکس در کدام را گذاشته با قیمت آن عیب کافی شاپ :برای سرو نوشیدنی خنک و سرد بشقاب در یر آن قرار نمی دهندوفقط یک عدد مقوای دایره زیر آن قرار می دهند که اصلا کافی نیست و اگر از نوشیدنی چیزی بخواهیم در کنار بشقاب قرار دهیم ممکن نیست.موهیوتی کافی شاپ دارای کیفیت نیست  و فقط داخل ان از لیمو و نعناع بصورت دانه ای استفاده شده و در آن میکس نشده است.
قسمت های دیگر نوشیدنی های گرم هم گل گاوزبان ظرف که برای سرو آن استفاده شده بدون صافی است ولی اگر از کارمند کافی شاپ بخواهیم ظرف مخصوص که صافی  دارد در اختیار قرار می دهد برای سرو آب هویج هم هیچ ظرفی حتی همان مقوایی هم قرار نداشتآب هویچ سرد می شود برای سرو بیدمشک و شربت ها ظرف کامل قرار دارد و مزه آن به اندازه است .
سرو بستنی ها بسیار مرتب با ظرف مخصوصدر کنار مبل داخل غرفه کافی شاپ دو عدد پریز هم قرار دارد برای شارژ موبایل یا تب لت که این خیلی دارای اهمیت استنقطه منفی دیگری که در کافی شاپ هست قرار گرفتن اتاق کودک با فاصله بسیار نزدیک و کنار کافی شاپ است چون سروصدای زیاد بچه ها سکوت کافی شاپ را بهم میزند و دیگر آن آرامش کافی حاصل نمی شود.البته نقطه منفی برای کسانی که خود دارای فرزند هستند و میخواهند از کافی شاپ استفاده نماینددر کنار غرفه ها 4 عدد چندین دست مبل قرمز به صورت 4 تایی دوره هم چیده شده است که در فضای عمومی کافی شاپ قرار دارد.

اتاق کودک

در آخر لابی در قسمت فاز جدید سمت راست یک اتاق کودک قراردارد.داخل اتاق کودک بسیار گرم است . و روبه روی درب ورودی یک پنجره که روی آن بر چسب قرار دارد وجود دارد و پاگرد ورودی یک جاکفشی قراردارد برای گذاشت کفش های بچه ها و دو عدد صندلی در کنار آن برای نشست والدین .
اتاق از دوقسمت تشکیل شده است کف آن تاتامی قراردارد قسمت اول یک سری اسباب بازی که شامل 3 یا 4 نوع لگو در سایزهای متفاوت خیلی بزرگ و متوسط و کوچک در مقدار زیاد در گوشه اتاق بدون محفظه و جای نگه داری رها شده است و نصف اتاق شلوغ است . و چندین ماشین اسباب بازی پلاستیکی و تنها چند عدد عروسک کوچک هم قرار دارد.
قسمت دوم اتاق با یک سکوی بلند که شاید 80 سانت باشد از قسمت اول جدا میشود و این بسیار برای بچه ها خطرناک است و فقط یک طرف کوچک آن سه پله قرار دارد که اگر بچه ها در بازی و حتی بدون هیچ بازی ممکن است از آن سکو به پایین پرت شوند خصوصا بچه های کوچکتر قسمت روبروی آن یک پنجره بسیار  بزرگ که کامل دیوار را پوشانده است قرار دارد که دید به لابی قسمت فاز جدید دارد.
کمک 2 عدد میزپلاستیکی و 4 عدد صندلی پلاستیکی نیز دراین قسمت قرار دارد ولی هیچ مداد و دفتری دیده نمیشود. یک عدد دوربین در بالای دیوار کنار سقف برای کنترل و دید بچه ها وجود دارد روی هم رفته اتاق کودک درجای امن و دنجی قرار دارد نه کنار آسانسور و درب ورودی.
هتل الماس مشهد

هتل الماس مشهد

پارکینگ

موقعیت هتل بسیار عالی حاشیه خیابان امام رضا و بسیار  نزدیک و امن برای رفت و آمد خانمها تنها به حرم است و دور تا دور هتل تا حرم وجود مغازه ها و بازارهای بسیار زیاد برای خرید و سوغاتی و سرگرمی است . نزدیک بودن هتل به مترو و ماشین از نقاط مثبت هتل است.

نقطه منفی

داخل هتل در کنار هر طبقه و روی آسانسورها عیب بزرگ آن نبود صندلی برای استراحت است که این نقطه منفی بزرگی برای هتل محسوب میشودنقطه مثبت در کل هتل آرامش و تمیزی و سکوت وآرامش احساس میشودهر طبقه سرویس بهداشتی مجزانیز دارد ( عمومی )

صبحانه

صبحانه خوری مخصوص مهمان هتل :در طبقه 1- قرار دارد و نقطه منقی این صبحانه خوری اگر مهمان در فاز جدید سکونت داشته باشد 1- آسانسور را که بزند به پارکینگ و انباری هتل میرود و باید به فاز قدیم بیاید تا آز آسانسور آنجا استفاده کند که این برای دفعه اول یک مقدار گیج کننده است.نکته جالب وقتی مهمان وارد صبحانه خوری میشود کسی نیست تا از او بپرسد مهمان اتاق چند هستید و هرکسی شاید میتواند از این صبحانه استفاده کند.
میزها هم به صورت نیمه کامل چیده شده است میز سرو صبحانه دو عدد میز مستطیلی بزرگ  یک میز مخصوص سروصبحانه های گرم و یک عدد سروصبحانه های سرد.صبحانه گرم شامل 2 نوع فرنی ( زرد و سفید ) 2 نوع شیر برنج ( سفید و زرد ) تخم مرغ آب پز و املت خوراک سوسیس – ورمیشل – عدسی 2 نوع– خوراک لوبیا – خوراک جگر – اسنک – کوکو سیب زمینی و کوکو سبزی و خوراک تخم مرغ و خرماصبحانه گرم در ظروف گرمکن بسیار گرم و مطبوع مرتب و تمیز و منظم سرو می شود.و واقعا عالی برای همه جور سلیقه ای چه شیرینی چه شوری دوست دارند موجود هست.
صبحانه سرد شامل :مربا آلبالو ، هویج و تمشک به صورت فله ای و باز و مربای کوچک بسته بندی شده شامل :مربای نارنج ، توت فرنگی ، هویج ، تمشک و بسته بندی شده ، حلوا ارده و عسل بسته بندی کره و پنیر خامه ای و پنی معمولی و ماست و خیار به صورت باز و ماست و پنیر دوجور و کره باز ، گوجه و خیار حلقه ای و بیسکویتنوشیدنی شیر سرد و آب جوش و شیر داغ و خوراک کودک در دو نوع آب پرتغال و آب آناناس و آلبالو سن ایچ پودری هم وجود داردنان سنگک و نان تست و نان سبزی .
ویک کارمند باکلاه مخصوص سرآشپز مخصوص پخت خواسته مهمان در همان مکان در حضورمهمان است.چایی را خودشان روی میز بافنجان به تعداد قرار می دهند و میز را شارژ میکنندپرسنل همه فرم لباسشان قهوه ای و کرم پوشیده و دونفر کلاه مخصوص سرآشپز دارندبرخورد پرسنل همه بسیار عالی و صبورانه است.
سروصبحانه از ساعت 8 تا 09:30 است ولی تا ساعت 10:30 دقیقه چراغ ها خاموش میشود.4 تلویزیون روبروی میزهای سرو صبحانه قرار دارد 2 تا تلویزیون بزرگتر است 2 تلویزیون کوچک تبلیغ هتل و امکاناتش را انجام می دهد.جهت مشاوره در خصوص تور مشهد و تور کیش از مشهد با شماره های 02125917955 برای تهران و 05138095 برای مشهد، در تماس باشید.
جاذبه های گردشگری ایتالیا
مکان های دیدنی برای انتخاب تور

مکان های دیدنی برای انتخاب تور

نقاطی از ایران که مانند ونیز است

نقاطی از ایران که مانند ونیز است

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا