نیازهای بدن زنان

یکشنبه 8 اسفند 1400 سلامت
نیازهای بدن زنان

نیازهای بدن زنان

بدن انسان بسیار پیچیده است این پیچیدگی در بدن زنان دو برابر مردان است در اینجا واقعیت هایی در مورد نیازهای بدن زنان را برای شما آورده ایم .

تفاوت بین نیازهای بدن زنان و مردان

بدن زنان

سرعت چربی سوزی زنان کندتر است

به طور کلی، زنان در یک روز 50 کالری کمتر از مردان انرژی می سوزانند. درواقع بزرگ تر بودن اندام های مردان باعث می شود برای فعالیت روزانه به انرژی بیشتری نیاز داشته باشند. به همین دلیل مردان می توانند بیشتر از زنان غذا مصرف کنند و دریافتی انرژی بیشتری داشته باشند.

پوست خانم ها به سرعت خشک می شود

خانم ها بسیار درمعرض خشکی پوست هستند علل مختلفی مثل زیاد حمام کردن، مصرف زیاد محصولات  شست و شو و دوش گرفتن طولانی مدت با آب گرم چربی های پوست رامی شوید و پوست خشک می شود پس دمای آب را معتدل و مصرف آب گرم را محدود کنید.
نیازهای بدن زنان

نیازهای بدن زنان

خانم ها مستعد عصبانیت هستند

خانم ها بطور طبیعی هورمون استرس کورتیزول بالایی دارند هورمون بارداری، پروژسترون و استرادیل دارند در نتیجه این هورمون ها روی خانم ها تاثیر می گذارد. دکتر کیم برلی برای مقابله با عصبانیت پیشنهاد می کند که لیستی از فعالیت های مورد علاقه تهیه کرده و انجام دهید.

بدن خانم ها نیاز به مواد مغذی دارند

دکتر اریل در مورد سلامت خانم ها مواردی را بیان می کند، بیشتر خانم ها نمی دانند برخی مواد مغذی را در بدن ندارند مثلا ویتامین D؛ ویتامینی که از نور خورشید تامین می شود و منبع دیگری ندارد هم چنین خانم ها بدلیل قاعدگی های ماهانه و بارداری دچار کمبود آهن می شوند. در میان خانم ها افرادی هستند که گوشت قرمز نمی خورند که منبع تامین آهن است، کمبود آهن باعث خستگی، کمبودانرژی، میگرن، درد ماهیچه ها، ریزش و نازکی مو میشود بنابراین در رژیم غذایتان گوشت گاو، ماهی، مرغ، عدس، لوبیا و نخودفرنگی بگنجانید.

نیازهای بدن زنان

نیازهای بدن زنان

ناراحتی های معده در زنان بیشتر است

هرچند دستگاه گوارش زنان و مردان اساسا تفاوت زیادی با هم ندارد، اما به علت وجود دستگاه تناسلی، پایین تنه زنان دارای تحدب و فشردگی بیشتری است؛ یعنی دستگاه گوارش زنان در مواجهه با غذاها، گاز و هوا، فضای کمتری برای توسعه دارد از این رو زنان در قسمت میانی بدن، مشکلات و ناراحتی های بیشتری را تجربه خواهند کرد.

اطلاعات نادرست از قاعدگی

کارشناسان بیان می کنند اغلب خانم ها دانش های لازم مربوط به قاعدگی را ندارند، بیشتر خانم ها نمی دانند قاعدگی تنها پاکسازی بدن در طی زمان آغاز و پایان آن نیست، آنها نمی دانند بدن اینطور برای بارداری آماده می شود.
تغذیه کودکان با یک تخم مرغ در روز
خواص میوه گواوا

خواص میوه گواوا

راهکار مفید برای چاق شدن

راهکار مفید برای چاق شدن

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا