نکاتی برای خرید کفش مناسب مدرسه

یکشنبه 25 شهریور 1397 گوناگون

نکاتی برای خرید کفش مناسب مدرسه

کفش,کفش مناسب مدرسه,نکات خرید کفش مناسب مدرسه

برای مدرسه رفتن بچه ها، کفش های خیلی بزرگ خریداری نکنید، زیرا موجب جراحت می شود.  کودکان حدود ۳۰ ساعت درهفته و بیش از ۱۵هزار ساعت در طول سال های تحصیلی کفش های مدرسه را به پا دارند بنابراین مهم است که کفش ها به درستی انتخاب شود.

 

ادامه رشد پا تا ۱۸ سالگی

 در ۱۱ سال اول زندگی ، پا تا ۱۷ سایز مختلف کفش، رشد می کند و این رشد تا ۱۸ سالگی ادامه می یابد. کفش های نامناسب می تواند موجب مشکلاتی در بزرگ سالی شود مانند رشد ناخن در گوشت، میخچه و زایده استخوانی بغل پا که ممکن است حتی نیاز به جراحی داشته باشد.

 

نکاتی برای خرید 

اطمینان حاصل کنید که هر دو لنگه، اندازه باشد.این که شما خودتان در فروشگاه اندازه گیری می‌کنید یا هر کس دیگر، مطمئن شوید که هر دو پا اندازه گیری شود. در بیشتر کودکان و بزرگ سالان ممکن است هر دو پا دقیقا یکی نباشد، بنابراین بررسی هر دو پا ضروری است.

 

– بین انتهای کفش و انتهای بلند ترین انگشت پا باید به اندازه پهنای یک انگشت شست کودک فاصله وجود داشته باشد.

 

– پهنای پا، یعنی از پاشنه تا پنجه باید کاملا در کفش راحت باشد.

 

-بستن بند باید باعث سفت شدن عقب کفش در قسمت پاشنه شود.

 

-کف پا نباید در کفش تاب بخورد یا تغییر حالت دهد.

 

– پاشنه باید راحت و در عین حال در قسمت پشتی کفش محکم باشد.

 

در خرید کفش باید علاوه بر پایداری و دوام خوب، این ویژگی ها را نیز در نظر گرفت. اگر شما به پزشک یا هر متخصص حرفه ای دیگر در این زمینه دسترسی دارید، در هنگام خرید کفش های مدرسه، مشورت با آنان خالی از فایده نخواهد بود.

 

بررسی کردن آزادی عمل شست پا

اگر مطمئن نیستید که کفش های جدید مدرسه فرزندتان درست اندازه هست یا نه کافی است انگشت شست پا را بررسی کنید. کودک شما باید بتواند در هر دو لنگه انگشتان شست پای خود را آزادانه حرکت دهد و نباید صدمه دیده یا متورم شود.

 

– اجتناب از خرید کفش خیلی راحت و دست دوم

برای والدین باهوش، بدیهی است که کفش مدرسه چیزی نیست که دست دوم خریداری شود، زیرا کفش پوشیده شده به شکل پای کودک قبلی شکل می گیرد و می تواند باعث مشکلاتی برای پای فرزندتان شود. کفش های راحتی بدون بند نیز برای استفاده درازمدت توصیه نمی شود. کفش های بندی، چسبی یا سگک دار برای بچه های مدرسه ای مناسب ترند.

 

 در پایان روز کفش بخرید

در حالی که برای خرید ممکن است تصمیم بگیرید هنگامی که هوا روشن است بیرون بروید، توجه داشته باشید که بهترین زمان خرید کفش، اوایل بعد از ظهر است. زیرا پاهای بچه ها در پایان روز در متورم ترین حالت شان هستند لذا هنگامی که پای کودک شما در بزرگ ترین حالت خود است، مناسب ترین زمان خرید کفش های مدرسه اوست.

 

نکات دیگر

در حالی که معمولاً انتظار دارید فقط سالی یک بار درباره کفش های مدرسه بچه خود فکر کنید، مهم ترین مواردی که باید در نظر بگیرید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنید، به شرح زیر است :

-شکایت کودکان از درد در پاها، پاشنه، زانو یا ساق.

– زمین خوردنی که منظم تکرار شود.

-پوشیدن لنگه های غیر جفت یا پوشیدن فقط یک لنگه.

– سوزش پوست یا انگشتان پا.

 

کفش های راحتی بدون بند نیز برای استفاده درازمدت توصیه نمی شود. کفش های بندی، چسبی یا سگک دار برای بچه های مدرسه ای مناسب ترند

 

z​endegisalam.khorasannews.‎​com

مرجع : سرپوش

آیا می‌توان از اموال بیت‌المال برای مراسم عزاداری استفاده کرد؟

شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا