از فواید استفاده نمک صورتی هیمالیا

پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ سلامت
خواص نمک صورتی هیمالیا

در کوه های سر به فلک کشیده هیمالیا که زمان های بسیار دور زیر دریا قرارداشته باگذشت سالیان سال و پایین رفتن آب دریا و تبخیر شد آب تمامی مواد معدنی حیاتی موجود در دریا  با تابش نور خورشید به صورت کریستالی درآمده  آنچه که ما امروزه آن را با عنوان نمک صورتی هیمالیا می شناسیم.نمک صورتی هیمالیا یکی از خالص ترین و مرغوبترین نمک ها است و استفاده از نمک صورتی هیمالیا فواید و خواص فوق العاده ای  برای سلامت بدن و درمان برخی بیماری ها دارد.

نمک صورتی هیمالیا چیست؟

نمک صورتی هیمالیا نوعی سنگ نمک  از منطقه پنجاب در پاکستان ، در نزدیکی کوهپایه های هیمالیا است.تعدادی  از افراد این نمک را یکی از خالصترین نمک های دنیا معرفی می کنند .و ادعا دارند که نمک صورتی هیمالیا از نمک معمولی سالم تر است. نمک صورتی هیمالیا از نظر شیمیایی شبیه نمک طعام است. این ماده حاوی ۹۸ درصد کلرید سدیم استو ۲ درصد دیگر از  مواد معدنی کم نظیر مانند پتاسیم ، منیزیم و کلسیم تشکیل شده است . این مواد به نمک رنگ صورتی روشن می دهد. این مواد معدنی باعث تفاوت نمک هیمالیا با نمک معمولی می شود.

چرا بدن به نمک احتیاج دارد؟

با مصرف کردن این طعم دهنده مفید می تواند باکتری های مضر را از بین برد و خطر عفونت بدن را کاهش داد.سدیم موجود در نمک نیز یک ماده معدنی ضروری برای عملکرد های مختلف بدن می باشد مثل : آرامش بخش عضلات- حفظ تعادل مناسب مایعات و جلوگیری از کم آبی بدن -ارسال تکانه های سیستم عصبی -جلوگیری از فشار خون پایین

فواید نمک صورتی هیمالیا :

نمک صورتی این کریستال مفید در  هیمالیا حاوی مواد معدنی مانند پتاسیم ،منیزیم و کلسیم است که آن را بسیار با ارزش می کند. در اینجا برخی مزایای سلامتی شگفت انگیز از نمک هیمالیا وجود دارد که مسلما” آن را از نمک معمولی برتر می کند.

۱٫ از نمک صورتی هیمالیا برای دفع سموم بدن استفاده می شود .

۲٫ برای ایجاد تعادل هورمونی و تنظیم قند خون

۳٫ هضم  غذا را بهبود می بخشد .

۴٫با حمام نمک صورتی هیمالیا به بهبود و سلامت  پوستتان  کمک کنید.

۵٫ نمک صورتی هیمالیا برای درمان مشکلات تنفسی مفید است .

۶٫ کمک به هیدراتاسیون (جلوگیری از کم آبی بدن )

۷٫نمک صورتی برای بدن ۸۴ نوع ماده معدنی و ترکیبات بیو فراهم می کند.

۸٫موثر در سم زدایی

۹٫کاهش سطح فشار خون

۱۰٫ آرامش ماهیچه ها و ذهن

۱۱٫محافظت از سینوس ها و شرایط تنفس

۱۲٫بهبود خواب

۱۳٫متعادل کننده سطح اسید و قلیا در بدن

۱۴٫سلامت شریان ها

 

نیمکره راست مغزتان فعال تر است یا نیمکره چپ

کدام نیمکره مغز شما فعال تر است

خواص فلفل قرمز

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا