» سلامت » نقش گرم مزاجی و سرد مزاجی در روابط جنسی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۲

نقش گرم مزاجی و سرد مزاجی در روابط جنسی

نقش گرم مزاجی و سرد مزاجی در روابط جنسی
امروز درباره روابط جنسی در زندگی زناشویی بحث میکنیم .معمولا یکی از مشکلات مهم در این باره گرم مزاجی و سرد مزاجی است  که در همه زن وشوهرها وجوددارد اما آیا میدانیت علت اصلی آن از کجا ناشی می شود یکی گرم مزاج و دیگری سرد مزاج است
گرم مزاجی و سرد مزاجی در روابط جنسی دلایل متنوعی از جمله شرایط فیزیولوژی بدن، بیماری‌های جسمی و روحی، نوع تغذیه و سبک زندگی، عدم آگاهی کافی درباره مسائل جنسی و … دارد.

مشخصات افراد بلغمی (سرد مزاج)

بازتاب‌های روانی و رفتاری در افراد بلغمی:
۱-گرایش به علوم عقلی و ریاضیات ۲- حسابگر و محتاط ۳- بد بهار و بد زمستان ۴- منطقی و عاقل ۵- میانه‌‌رو، محتاط و گاهی ترسو ۶- تجارت پیشه ۷- آرام ، منزوی و دارای حرکات کند ۸- گذشته نگر ۹- ظریف و ریزبین و حساس ۱۰- منظم و دقیق ۱۱- دارای استعداد افسردگی ۱۲- بدون استعداد ریسک ۱۳- اهل سازش و بی اراده ۱۴- درون گرا و منفی‌باف ۱۵- نیازمند محبّت ۱۶- کینه‌توز ۱۷- فراموش‌کار و کندذهن ۱۸- بی علاقه به یادگیری ۱۹- میل و توان جنسی بسیار کم ۲۰- راحت و بی قید اکثر مسایل.

 

مشخصات افراد دموی(گرم مزاج)

بازتاب‌های روانی و رفتاری در افراد دموی:
۱-علاقمند به ادبیات و موسیقی. ۲- استعداد شاعری. ۳- علاقمند به طبیعت . ۴- اهل عشق و محبت. ۵- بلندپرواز. ۶- دوراندیش. ۷- اهل خیر و معنویت. ۸- خوش اخلاق و خوش رو. ۹- شجاع و جسور. ۱۰- دارای توان ریسک. ۱۱- اعتماد به نفس بالا. ۱۲- سخاوتمند. ۱۳- تنوع طلب و بی علاقه به کار تکراری. ۱۴- معمولاً بی نظم. ۱۵- نوع دوست. ۱۶- معمولاً بد حال در تابستان. ۱۷- دارای هوش و حافظه قوی. ۱۸- میل و توان جنسی فراوان. ۱۹- چالاک و پرانرژی. ۲۰- مستعد شقاوت آنی.
علت‌های متفاوتی برای سرد مزاجی و یا کم میلی زنان و مردان نسبت به برقراری رابطه جنسی وجود دارد. مهمترین این علت‌ها شامل موارد زیر است:

۱. بیماری‌های جسمی

برخی از مشکلات جسمی مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید زمینه ساز سرد مزاجی در بانوان و مردان خواهد شد.

۲. بیماری‌های روانی

بیماری‌های روحی و روانی مانند افسردگی، نگرانی، استرس و اضطراب و … باعث به وجود آمدن بی میلی همسران نسبت به رابطه جنسی می‌شوند.

۳. اختلالات جنسی

برخی از زنان و مردان به دلیل ابتلای همسرشان به انواعی از مشکلات جنسی مانند بیماری‌های خشکی واژن، تنگی واژن، مشکلات پروستات، زود انزالی، نداشتن نعوظ کامل و … به مرور زمان دچار سردمزاجی می‌شوند.

۴. تصورات منفی و اشتباه در مورد رابطه جنسی

عدم آموزش و فرهنگ سازی صحیح در مورد مسائل جنسی به خصوص در مورد زنان باعث به وجود آمدن تصوراتی اشتباه از جمله شرم و حیای بی مورد، احساس گناه و در نتیجه بی میلی آن‌ها نسبت به مسائل زناشویی خواهد شد.

۵. به وجود آمدن فشار کاری و مشکلات زندگی

طولانی بودن مدت زمان کار در خارج از منزل و نیز مشکلات دیگر در زندگی از جمله فشار اقتصادی باعث به وجود آمدن سرد مزاجی به خصوص در مردان خواهد شد.
دلایل و نقش گرم مزاجی و سرد مزاجی در روابط جنسی

 

روش‌های سنتی و خانگی برای درمان سرد مزاجی

علاوه بر روش‌های یاد شده در بخش قبل، برای درمان سرد مزاجی در همسران روش‌های سنتی و درمان‌های خانگی دیگری نیز برای آن وجود دارد که برخی از آن‌ها به شرح ذیر است:

۱. مصرف گیاه دارچین

استفاده از دارچین به صورت ادویه و یا در قالب دمنوش دارچین تاثیر بسیار زیادی در تقویت بنیه و قوای جنسی دارد. این گیاه به دلیل داشتن طبیعت گرم باعث رفع سردی از بدن خواهد شد.

۲. مصرف گیاه زنجبیل

زنجبیل نیز از جمله گیاهانی با طبع گرم است که باعث زدودن سردی از بدن و افزایش میل و قدرت جنسی خواهد شد. از این گیاه هم می‌توان به صورت ادویه و هم در قالب دمنوش زنجبیل استفاده کرد.

۳. مصرف گیاه جنسینگ

گیاه جنسینگ یکی از قدیمی‌ترین و پرمصرف‌ترین گیاهان در زمینه درمان اختلالات جنسی است. مصرف مداوم این گیاه باعث افزایش میل و قدرت جنسی خواهد شد.

۴. نوشیدن عسل و رازیانه

رازیانه گیاهی برای تنظیم هورمون‌های جنسی در زنان است که آن را می‌توان به صورت دم کرده رازیانه و عسل برای درمان سرد مزاجی استفاده کرد.

۵. دم کرده گل سرخ

از دمنوش گل سرخ برای درمان بی میلی جنسی و بالا بردن حرارت و گرمی بدن استفاده می‌شود.

۶. ترک سردیجات

پرهیز یا کاهش مصرف غذا‌های با طبع سرد مانند غذا‌های دریایی، لبنیات، گوشت گاو و برنج و همچنین مصرف بیشتر غذا‌های گرم مانند لوبیا قرمز، مغز و خشکبار، گوشت پرندگان، گوشت بره، تخم مرغ و … می‌تواند در حل مشکل شما کارآمد باشد.

 

روش‌های درمان سرد مزاجی

برای پیشگیری و درمان عارضه سرد مزاجی روش‌های زیادی وجود دارد. برخی از این روش‌ها به شرح زیر است:
  • درمان بیماری‌های زمینه‌ای
  • مراجعه به روانپزشک متخصص در زمینه سکس تراپی
  • فراگیری آموزش‌هایی در زمینه برقراری روابط جنسی به شیوه صحیح
  • بالا بردن اطلاعات درباره اندام جنسی و نیاز همسر
  • برطرف شدن مشکلات و اختلالات جنسی در زن و شوهر
  • کم کردن ساعت کاری و حل مسائل زندگی با روش صحیح
  • تغذیه مناسب مانند خوردن گرمیجات و عدم مصرف غذا‌های با طبع سرد
  • تغییر سبک زندگی و داشتن تحرک، تفریح و ورزش به میزان کافی

 

عوارض و درمان گرم مزاجی بیش از حد

برخی از افراد به دلیل برخوردار بودن از طبعی که بیش از حد گرم است، میل جنسی بسیار بالایی دارند، در حدی که ممکن است برای همسران خود خسته کننده و آزار دهنده به نظر آیند. برای رفع چنین مشکلی می‌بایست نسبت به تعادل مزاجی خود اقدام کنند. البته ممکن است این عارضه نیز به دلیل برخی از بیماری‌های زمینه‌ای به وجود آمده باشد که در آن صورت، بهتر است با مراجعه به پزشک علت اصلی این مشکل ابتدا مشخص شده و سپس نسبت به درمان آن اقدام کنند. آگاهی نسبت به راه های کاهش میل جنسی می‌تواند کمک شایانی به این افراد کند.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : سلامت
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه