نقش گرم مزاجی و سرد مزاجی در روابط جنسی

دوشنبه، 29 ژوئن 2020 سلامت
روابط جنسی
امروز درباره روابط جنسی در زندگی زناشویی بحث میکنیم .معمولا یکی از مشکلات مهم در این باره گرم مزاجی و سرد مزاجی است  که در همه زن وشوهرها وجوددارد اما آیا میدانیت علت اصلی آن از کجا ناشی می شود یکی گرم مزاج و دیگری سرد مزاج است
گرم مزاجی و سرد مزاجی در روابط جنسی دلایل متنوعی از جمله شرایط فیزیولوژی بدن، بیماری‌های جسمی و روحی، نوع تغذیه و سبک زندگی، عدم آگاهی کافی درباره مسائل جنسی و … دارد.

مشخصات افراد بلغمی (سرد مزاج)

بازتاب‌های روانی و رفتاری در افراد بلغمی:
۱-گرایش به علوم عقلی و ریاضیات ۲- حسابگر و محتاط ۳- بد بهار و بد زمستان ۴- منطقی و عاقل ۵- میانه‌‌رو، محتاط و گاهی ترسو ۶- تجارت پیشه ۷- آرام ، منزوی و دارای حرکات کند ۸- گذشته نگر ۹- ظریف و ریزبین و حساس ۱۰- منظم و دقیق ۱۱- دارای استعداد افسردگی ۱۲- بدون استعداد ریسک ۱۳- اهل سازش و بی اراده ۱۴- درون گرا و منفی‌باف ۱۵- نیازمند محبّت ۱۶- کینه‌توز ۱۷- فراموش‌کار و کندذهن ۱۸- بی علاقه به یادگیری ۱۹- میل و توان جنسی بسیار کم ۲۰- راحت و بی قید اکثر مسایل.

 

مشخصات افراد دموی(گرم مزاج)

بازتاب‌های روانی و رفتاری در افراد دموی:
۱-علاقمند به ادبیات و موسیقی. ۲- استعداد شاعری. ۳- علاقمند به طبیعت . ۴- اهل عشق و محبت. ۵- بلندپرواز. ۶- دوراندیش. ۷- اهل خیر و معنویت. ۸- خوش اخلاق و خوش رو. ۹- شجاع و جسور. ۱۰- دارای توان ریسک. ۱۱- اعتماد به نفس بالا. ۱۲- سخاوتمند. ۱۳- تنوع طلب و بی علاقه به کار تکراری. ۱۴- معمولاً بی نظم. ۱۵- نوع دوست. ۱۶- معمولاً بد حال در تابستان. ۱۷- دارای هوش و حافظه قوی. ۱۸- میل و توان جنسی فراوان. ۱۹- چالاک و پرانرژی. ۲۰- مستعد شقاوت آنی.
علت‌های متفاوتی برای سرد مزاجی و یا کم میلی زنان و مردان نسبت به برقراری رابطه جنسی وجود دارد. مهمترین این علت‌ها شامل موارد زیر است:

۱. بیماری‌های جسمی

۲. بیماری‌های روانی

۳. اختلالات جنسی

۴. تصورات منفی و اشتباه در مورد رابطه جنسی

۵. به وجود آمدن فشار کاری و مشکلات زندگی

دلایل و نقش گرم مزاجی و سرد مزاجی در روابط جنسی

 

روش‌های سنتی و خانگی برای درمان سرد مزاجی

علاوه بر روش‌های یاد شده در بخش قبل، برای درمان سرد مزاجی در همسران روش‌های سنتی و درمان‌های خانگی دیگری نیز برای آن وجود دارد که برخی از آن‌ها به شرح ذیر است:

۱. مصرف گیاه دارچین۲. مصرف گیاه زنجبیل۳. مصرف گیاه جنسینگ۴. نوشیدن عسل و رازیانه۵. دم کرده گل سرخ۶. ترک سردیجات 

روش‌های درمان سرد مزاجی

برای پیشگیری و درمان عارضه سرد مزاجی روش‌های زیادی وجود دارد. برخی از این روش‌ها به شرح زیر است:
  • درمان بیماری‌های زمینه‌ای
  • مراجعه به روانپزشک متخصص در زمینه سکس تراپی
  • فراگیری آموزش‌هایی در زمینه برقراری روابط جنسی به شیوه صحیح
  • بالا بردن اطلاعات درباره اندام جنسی و نیاز همسر
  • برطرف شدن مشکلات و اختلالات جنسی در زن و شوهر
  • کم کردن ساعت کاری و حل مسائل زندگی با روش صحیح
  • تغذیه مناسب مانند خوردن گرمیجات و عدم مصرف غذا‌های با طبع سرد
  • تغییر سبک زندگی و داشتن تحرک، تفریح و ورزش به میزان کافی

 

عوارض و درمان گرم مزاجی بیش از حد

برخی از افراد به دلیل برخوردار بودن از طبعی که بیش از حد گرم است، میل جنسی بسیار بالایی دارند، در حدی که ممکن است برای همسران خود خسته کننده و آزار دهنده به نظر آیند. برای رفع چنین مشکلی می‌بایست نسبت به تعادل مزاجی خود اقدام کنند. البته ممکن است این عارضه نیز به دلیل برخی از بیماری‌های زمینه‌ای به وجود آمده باشد که در آن صورت، بهتر است با مراجعه به پزشک علت اصلی این مشکل ابتدا مشخص شده و سپس نسبت به درمان آن اقدام کنند. آگاهی نسبت به راه های کاهش میل جنسی می‌تواند کمک شایانی به این افراد کند.

بیماری های گوارشی که باعث چاقی شما می شود

راهکارهای ساده برای رفع برفک دهان

برطرف کردن عفونت های برفکی دهان با راهکارهای ساده

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا