نحوه کشیدن خط چشم

پنج‌شنبه 5 اسفند 1400 آرایش پوست ومو
نحوه کشیدن خط چشم

نحوه کشیدن خط چشم

شما با کشیدن خط چشم می توانید چشمان خود را درشت تر نشان دهید یا حالت چشمان خود را عوض کنید. حتی اگر تا به حال خط چشم نکشیده اید ما در این مقاله نحوه کشیدن خط چشم را به شما آموزش می دهیم با کمی تمرین آرایش خود را حرفیه ای تر کنید.

وسایل مورد نیاز برای کشیدن خط چشم

  • خط چشم (با یک برس مخصوص در صورت لزوم)
  • پرایمر
  • کانسیلر

قبل از اینکه در مورد کشیدن خط چشم صحبت کنیم، انواع خط چشم‌هایی که می‌توانید استفاده کنید را معرفی می‌کنیم.

انواع خط چشم

آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ ای - انواع خط چشم

خط چشم ژلی

این نوع خط چشم‌ها ممکن است در ابتدا، کمی مشکل ساز باشند؛ اما بهترین انتخاب برای افرادی است که عاشق چشم‌های گربه‌ای هستند. برای استفاده از این نوع خط چشم، باید از قلمو استفاده کنید. بهترین برند خط چشم‌های ژلی Maybelline است.

خط چشم مایع

خط چشم مایع، برای کشیدن یک خط چشم دقیق و مرتب، گزینه بسیار مناسبی است. این خط چشم‌ها در دو نوع بسته‌بندی وجود دارند؛ یک نوع به صورت بطری‌های کوچک با یک قلموی بسیار ظریف و نوع دیگر به صورت مارکر مدادی با نوک نمدی است. اگر مبتدی هستید بعداً به سراغ این نوع مدادها بروید. خط چشم Sketch Marker Liquid Art Liner ساخت شرکت Too Faced برند بسیار خوبی برای این نوع خط چشم‌هاست.

خط چشم مدادی

این نوع خط چشم اولین انتخاب برای کشیدن خط چشم است؛ همچنین برای ایجاد یک جلوه دودی بسیار مناسب است. برند 24/7 Glide-On Eye Pencil در بین خط چشم‌های مدادی انتخاب بی نظیری است.

مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ ای

مرحله 1: زیرسازی برای کشیدن خط چشم

نحوه کشیدن خط چشم

نحوه کشیدن خط چشم

این مرحله اغلب، نادیده گرفته می‌شود، اما در واقع مهمترین مرحله است. پس از تمیز کردن صورت، یک مرطوب کننده مناسب به صورت و دور چشم‌هایتان بزنید.

راز داشتن پوست بی عیب و نقص چیست؟

مرحله 2: با پرایمر شروع کنید

برای ایجاد یک حالت تمیز و یکدست در اطراف چشم‌ها، از پرایمر استفاده کنید. عملکرد اصلی پرایمر این است که پوست را نرم‌تر کرده و آرایش را آسان‌تر می‌کند. همچنین دوام آرایش را نیز طولانی‌تر می‌کند.

مرحله 3: کشیدن خط دور چشم

نحوه کشیدن خط چشم

نحوه کشیدن خط چشم

برای این مرحله می‌توانید یک قلمو تهیه کنید. بهتر است از یک قلموی نازک استفاده کنید. با یک خط نازک در قسمت بالای پلک شروع کنید؛ سپس کمی آن را پررنگ‌تر کنید. کشیدن خطوط پهن ممکن است شما را عصبانی کنند. پس ابتدا خطوط را نازک کرده و خیلی آن را پهن نکنید. اگر از خط یک چشم راضی بودید، همین کار را روی چشم دیگر تکرار کنید. سعی کنید تا حد امکان تقارن را حفظ کنید.

تا اینجا شما خط پایه را کشیده‌اید.

مرحله 4: خط چشم را خارج از محدوده چشم بکشید

نحوه کشیدن خط چشم

نحوه کشیدن خط چشم

 

در این مرحله خط چشمتان را کامل کنید. یک زاویه مناسب پیدا کنید؛ برای این کار خط پلکتان را دنبال کنید. سعی کنید این خط را گسترش داده و پررنگ کنید. این کار را با حوصله انجام دهید؛ چون اگر خراب شود باید از اول شروع کنید!شما می‌توانید با مداد خط چشم پایه را بکشید و سپس با قلمو، آن را به سمت بیرون بکشید.پس از کشیدن خط چشم، می‌توانید روی مژه و ابرو ریمل بزنید.

نحوه کشیدن خط چشم

نحوه کشیدن خط چشم

 

 

 

جراحی های زیبایی

5 رایج ترین عمل جراحی زیبایی برای زنان!

اشتباهات رایج در استفاده از کرم ضد آفتاب

اشتباهات رایج در استفاده از کرم ضد آفتاب

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا